PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569242}
4,3 17 734
oceny
4,3 10 1 17734
5,4 20
ocen krytyków
Cosmopolis
powrót do forum filmu Cosmopolis

nieporozumienie

ocenił(a) film na 2

był koncept. i tyle. film nieoglądalny, a Pattinson.. szkoda słów

ocenił(a) film na 3
marlon

Pattinson, masakra, drewno i tyle. Co do samego pomysłu, całkiem ciekawy, ale rozwiniecie tematu nudne i banalne. Nie polecam.

ocenił(a) film na 4
disturbed_filmweb

Aż tak źle? Czyżby Cronenberg nie podniósł się po szmirze z panną Knightley?

ocenił(a) film na 3
balech

domyslam sie, ze mowa o A Dangerous Method:) W tym przypadku Pattinson byl Keirą:) Drewno drewno i jeszcze raz drewno! Jesli kiedykolwiek ktos postanowi obsadzic ich razem w filmie moge smialo powiedziec ze bedzie to najnudniejszy shit w historii.

ocenił(a) film na 4
disturbed_filmweb

Denerwujesz mnie młody człowieku bo akurat obiecywałem sobie całkiem dużo po Cosmopolis. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
balech

mnie denerwuja nieudolni aktorzy, po ktorych wystepie mam ochote wymazac caly film z pamieci. Fabula obiecuje sporo, ale wykonanie zostawia w tyle sam koncept i sens tego filmu., pozdr rowniez.

disturbed_filmweb

Kurde a miałam iść na to do kina...:/

ocenił(a) film na 9
marlon

Myślę, że to nie jest typ filmu, który nadaje się do grania w multipleksach, gdzie przychodzi widownia z popcornem i colą. Nie jest to film, w ktorym jest dużo akcji. Tutaj stawia się głównie na dialog i dlatego wielu osobom wydaje się nudny i beznadziejny. Najlepiej jakby wybierając się na ten film większość osób w ogóle przeczytała o czym on jest, albo zainteresowała się książką DeLillo, może wtedy rozczarowanie byłoby mniejsze? Trailery też troszkę zbiły z tropu, ale tak zwykle jest z tymi 2-minutowymi klipami. Mają widza zainteresować i są tylko kompilacją poszczególnych scen dlatego wniosły wiele dynamiki, której - jak czytam - w filmie brak. Ale ja osobiście się nie zrażam i mam zamiar film zobaczyć. Wiem, czego tam się można spodziewać. Cronenberg sam mówił, że nie chodzi mu o film, który będzie zdobywał nagrody albo podbije box office, tylko o obraz, który będzie kontrowersyjny i zmusi do myślenia. Czytałam naprawdę masę recenzji i reakcji widowni na całym świecie. Owszem, jakaś część osób wychodzi z kina w trakcie, nie rozumie o co chodzi, nudzi ich ten film, ale jest też duża grupa, która zadaje sobie wiele pytań po tym filmie, bardzo go chwali. I tym sposobem myślę, że Cronenberg osiągnął swój cel. A dla Pattinsona mimo wszystko to też dobry krok. Zaskarbił sobie wiele sympatii i szacunku decydując się na taki ryzykowny krok w takim filmie, na podstawie tej trudnej książki. Akurat on jest najbardziej chwalony za swój występ, bardziej niż sam film. Niektórzy po prostu już sie nauczyli wieszać na nim psy dla zasady... Tyle ode mnie. Nie mogę sie doczekać aż sama zobaczę film :-)

ocenił(a) film na 2
mighty_heart

to zobacz. a potem pogadamy

ocenił(a) film na 3
mighty_heart

powiem Ci tak, to jest film dla ludzi, ktorzy mysla ze sr*ją madroscia gdy w rzeczywistosci nie maja nic do powiedzenia. Tak jak pan Cronenberg :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones