PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123383}

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button
7,7 510 677
ocen
7,7 10 1 510677
6,4 45
ocen krytyków
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
powrót do forum filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Nie do końca rozumiem, po co ten film powstał. Jego osią jest niecodzienny przypadek B.B., który urodził się starcem, by z wiekiem być coraz młodszym. I to jest jedyne novum.

Przez cały film zastanawiałem się natomiast, gdzie ja to już widziałem? Filmów, w którym pokazane są ludzkie losy na przestrzeni mijających lat jest na pęczki. Podobnie jak filmów o miłości, o śmierci najbliższych, o porzuconych dzieciach, o rodzicach wynagradzających dzieciom porzucenie, o wichrach historii miotających ludźmi znienacka, itd, itp, etc. Myślę, że znalazłby sie nawet jakiś film mówiący o człowieku wielokrotnie trafionym piorunem... Reżyser ze scenarzystą chyba też o tym wiedzieli i zdawali sobie sprawę, że kolejny film o życiu będzie zbyt nudny, by ludzie na to poszli, więc wymyślili tego młodniejacego Benjamina - rozpaczliwy ruch mający zapewnić filmowi jakąkolwiek oryginalność. Żeby chociaż montaż był jakiś wciągający, żeby muzyka coś budowała, żeby zastosowano jakieś unikalne, nowatorskie techniki pracy kamerą... Ale nie! Nuda, monotonia, rutyna i smutne oczy Brada Pitta. Jakoś wcale mnie ta melancholia nie wzięła.

Gdyby ten film nie powstał kinematografia światowa nic by nie straciła. A ja zyskałbym trzy godziny życia, zmarnowane przed telewizorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones