PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875543}

Ciche miejsce: Dzień pierwszy

A Quiet Place: Day One
2 765
chce zobaczyć
Ciche miejsce: Dzień pierwszy
powrót do forum filmu Ciche miejsce: Dzień pierwszy

Kosmici z punktu widzenia kolorowych. Białych znanych z pierwszej części skasowano. ;) USA2024

nnn_nnn

Nie wyobrazam sobie ogladac 3 raz te same twarze. Poza tym przeciez czarni byli w dwojce wiec nie wiem skad ten komentarz

Damiann17

Czyli wszelkie trylogie odpadają, bo ty sobie "nie wyobrażasz".

nnn_nnn

Tak, to sa odgrzewane kotlety z tymi samymi bohaterami. Co niby chcialbys obejrzec na ekranie z tymi samymi bohaterami? Dzieki temu jest powiew swiezosci, wydarzenia dotknely mocno innych ludzi nie tylko naszych starych bohaterow. Poza tym co oznacza normalny czlowiek? Bialy? W 2 czesci jednym z bohaterow ocalalych jest czarnoskory mezczyzna, ktora bedzie tez w 3 czesci. Z tego co wyczytalem rodzina z 1 i 2 czesci tez wroci na chwile na ekran. Malo tego w calym zwiastunie jest mnostwo bialych. Swiat nie nalezy tylko do bialych, a nie kazdy film z czarnoskorym to propaganda.

Damiann17

"Swiat nie nalezy tylko do bialych, a nie kazdy film z czarnoskorym to propaganda." Oczywiście, zę świat nie należy do białych. Jesteśmy zwierzyną łowną. Trwa systemowe i planowe eliminowanie białych z kultury. Każdy produkowany obecnie film to część tej agendy. To że jesteś ślepy, to nie mój problem. W każdym produkowanym obecnie filmie czarny jest postacią pozytywną, jest inteligentny, empatyczny. wrażliwy i genialny. Biały może grać, bydlaka, złodzieja, albo mordercę.

nnn_nnn

Nie wiem jakie filmy ogladasz, ze w kazdym to bialy jest zly a czarny dobry. Ogladaj ich po prostu wiecej.

Damiann17

Wszystkie mocno promowane filmy mają taki przekaz. Studia filmowe chca mieć polityczny spokój. Przedstawienie białego jako bandyty nikogo nie oburza. Pokazanie czarnego w takiej roli to "stygmatyzacja i rasizm." Tymczasem... https://youtu.be/S1QBPgo67xY?si=300JL1zWfKLC488i

nnn_nnn

Zachowujesz sie tak jakby to czarni byli tylko zli. Przeciez w samej Polsce mieszkaja biali i tez kradna

Damiann17

Oczywiście, ze kradną. Sprawdz jednak statystyki i zobacz proporcje. Poza tym my rozmawiamy o filmach - w kinie nie ma już czarnych przestępców (a jeżeli są, to zmusili ich do tego biali swoim rasizmem).

nnn_nnn

I co w tym złego, że biały gra bandytę, a czarny pozytywną postać? Przez dziesięciolecia było odwrotnie i jakoś żyłeś, zatem i to przeżyjesz. Nie rozumiem tego płaczu, że biedny biały gra teraz bandytę i świat się kończy. Ludzie są różni tylko całymi latami byliśmy zalewani kinematografią białych, teraz mamy normalność i różnorodność.

zbigbiewwojciechowski

głupiś. mamy rasizm i faszyzm.

nnn_nnn

Nie oceniają się tak surowo. Nawet będąc rasistą i faszystą nie musisz być głupi. Ja nie znam cię zatem trudno mi oceniać jednak delikatną informację na ten temat przemycasz w swoich wpisach.

zbigbiewwojciechowski

Łeb jak sklep tylko półek brak

Damiann17

Oczekiwałem kina dla normalnych ludzi, a nie kolejną "Wakandę." Może nakręcimy kolejną Wakandę z białymi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones