PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4558}
7,6 1 854
oceny
7,6 10 1 1854
Chudy i inni
powrót do forum filmu Chudy i inni

Kilku robotników buduje most , zjawia się reporter z kobietą , akcja rozgałęzia się na robotników i reportera oraz na kobietę i faceta z budowy.
Do tego dochodzi teatr na budowie , czarna koza , burzenie chałup ( idzie nowe ! ) w sumie dłuugo w tonacji półsennej na wzór neorealizmu ze znakomitym aktorami jak Gołas , Pieczka , Kociniak i Niemczyk , warto obejrzeć bo to film inny fabularnie i inny realizacyjnie , no ale nie jest to czyste złoto więc uważam że ocena mocno zawyżona , chociaż opowieśc jest oryginalna w przeciwieństwie do innych polskich filmów tamtych czasów.
Jak dla mnie : 6/10

ocenił(a) film na 3

Zgadzam się co do tego, że ocena znacznie zawyżona.

Ja rozumiem, że "nie wypada" powiedzieć źle o filmie produkcji polskiej z przed kilkudziesięciu lat z Gołasem dodatkowo. Aby uchodzić za znawcę filmu, należy takimi filmami się zachwycać i rzucać ochy i achy na prawo i lewo. No bo przecież to ambitne kino z świetną grą aktorską itd, etc.
Prawda zaś jest taka, że film jest koszmarnie nudny i nie wart obejrzenia. Tak, ale znawcy kina zaraz mnie zakrzyczą....
Ja jako miłośnik bieszczad miałem nadzieję na dobre kino z pięknymi plenerami. Ani jedna ani druga rzecz nie spotka cię w tym cieniutkim filmie. Jeśli chcesz obejrzeć dobre stare polskie kino kręcone w bieszczadach obejrz sobie świetne produkcje takie jak np. Ogniomistrz Kaleń, Wolna Sobota czy Wilcze Echa. A to badziewie sobie podaruj.

I jeszcze jedna uwaga. Bardzo wkurzający jest opis filmu. Opis jest tak naprawdę streszczeniem całej produkcji!!! Jaki sens oglądać film, o którym wiemy wszystko z opisu. Głupota bądź niekompetencja ludzi odpowiedzialnych za tę sprawę jest tu wyraźnie widoczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones