PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4558}
7,6 1 854
oceny
7,6 10 1 1854
Chudy i inni
powrót do forum filmu Chudy i inni

Jak „kultowy” Dymny mógł napisać tak porażająco(!) durne dialogi?... Ano mógł, jak widać. Chciałoby się powiedzieć: taki on kultowy jakie jego dialogi. Scenariusz –również autorstwa Dymnego- prościutki do bólu, wręcz prostacki. Gra aktorska "wyrazista" niczym na szkolnej akademii. Fatalny montaż. Za to wszystko odpowiada reżyser - więc i reżyseria nic nie warta… Mimo to film dostał nagrodę im. Munka. Hmm… jak widać jury konkursowe jest „ponadczasowe” i kompromitujące werdykty feruje w każdej epoce.
Do tej beczki dziegciu chciałbym dodać jednak łyżkę miodu :) Fajny -mimo wszystko- klimat tej "ballady" powoduje znakomita wokaliza Zdzisławy Sośnickiej.
Dodam w post scriptum, że nie mam 15 lat i nie myli mi się stan wojenny z powstaniem warszawskim. Odpieram więc awansem zarzut, jakobym nie rozumiał tamtych czasów, bo jestem "szczyl co nie zna życia". Film widziałem już wiele lat temu, teraz go sobie po prostu odkurzyłem – opinii sprzed lat nie zmieniłem.

photocom

Ale za to jesteś "suchar" i nic nie kumasz. Ja tam tez nic nie kumam, ale za to film mi sie podobał. Jak film powstał to miałem 9 latek, i go oglądałem raz, i pamiętam połowe filmu i prawie wszystkich aktorów.Znaczy dobry był. I jest. Hej!

ocenił(a) film na 8
photocom

To już onanizm wymieniac taki element jak "wokaliza Zdzisławy Sośnickiej", bo to w niej akurat niewiele można zrozumiec.

ocenił(a) film na 9
photocom

bardzo mi cię żal

ocenił(a) film na 5
photocom

Coś w tym jest.

photocom


'dopóki nie wszedłem do internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów' (St. Lem). od siebie dodam: PRZEMĄDRZAŁYCH IDIOTÓW.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones