PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1033}

Chłopcy z ferajny

Goodfellas
8,3 314 084
oceny
8,3 10 1 314084
8,7 53
oceny krytyków
Chłopcy z ferajny
powrót do forum filmu Chłopcy z ferajny

niech nie traci czasu. Nie lubię filmów gangsterskich ale dobra z racji wysokich opinii skusilam się i obejrzałam i jestem zawiedziona.

paulinaz87_filmweb

Jak nie lubisz filmów gangsterskich to nie oglądaj filmów gangsterskich. Jest w tym coś skomplikowanego? Ja nie lubię komedii - nie oglądam komedii... Proste.

ocenił(a) film na 8
paulinaz87_filmweb

Jak film jest dobry, to gatunek nie ma znaczenia. ChzF to nie tylko wątek gangsterski, ale też kultowa kreacja Pesciego. Dla niego warto obejrzeć chłopców ;)

ocenił(a) film na 8
paulinaz87_filmweb

Do takich filmów trzeba "mieć jaja". Klimaty filmów gangsterskich tego typu nie są przeznaczone dla każdego. Tutaj nie ma czarnych "joł-mada-faka-gangsta" i tuningowanych lowriderów. W dobrych filmach (czyt. filmach gangsterskich) jest stara Ameryka z lat 70-tych (wolę klimat lat 40-tych), grupka mafiozów w stylowych garniturach. Klasyczne hamerykańskie klasyki (w zależności będzie to 1939 Buick Special albo np. 1983 Ford LTD). I do tego odpowiednia muzyka i nie ważne, czy będzie to rozrywkowa muzyka z lat 40-tych czy rock'n'roll z lat 70-tych.

Generalnie trzeba kochać taki klimat. Ja nie żałuję, że nie żyłem w takich czasach w takim miejscu. Co więcej, wiele osób tutaj w Europie ma złe skojarzenia, bo wszak czasy do połowy lat 40-tych trwała II Wojna. Później okres ucisku ze strony ZSRR. Ale w Ameryce to było życie... :)

Phil93

Tak, zwłaszcza, jak należałeś do biednej klasy robotniczej, miałeś gromadkę dzieci i ledwo wiązałeś koniec z końcem... To było życie...

Nie, nie chodzi o to, że nie rozumiem zachwytu nad estetyczną stroną awersu życia bogatych elit. Lubię sobie przeglądać stroje vintage i słuchać jazzu. Niemniej dolce vita nie było dla każdej osoby w stanach - tylko dla uprzywilejowanych. Zresztą, jak widać na przykładzie tego filmu, rewers nie był już taki ładny...

ocenił(a) film na 9
paulinaz87_filmweb

chodź lubie kino gangsterskie film nie przypadł mi do gustu

eadamiec1

To znaczy,że chyba nie lubisz kina gangsterskiego.

ocenił(a) film na 9
kondi143

Jak mu nie przypadł do gustu taki klasyk gangsterski a pisze , że lubio filmy gangsterskie to po pierwsze sam sobie zaprzeczyła a po drugie to tak jakby lubił czerwone ferrari ale jednak go nie lubi ;DDD
Maskara z tego gościa eadamiec1.

ocenił(a) film na 4
fireman_2

ale macie problem...a co jeśli ktoś lubi filmy sensacyjne ale jeden mu się nie spodobał to co też sobie zaprzecza??? nonsens, parodie robicie tutaj

ocenił(a) film na 10
paulinaz87_filmweb

No tak jak niby nie lubi filmów sensacyjnych to po co to mówi ? potem robi z siebie idiotę, jak jakiś mu się spodoba. Bez sensu.

ocenił(a) film na 9
paulinaz87_filmweb

Jak ktoś lubi filmy sensacyjne i wpada na forum np. "Gorączki" i pisze: "lubię filmy akcji, ale ten mi nie przypadł do gustu" to znaczy, że jest debilem!

@paulinaz87_filmweb jesteś głupsza niż wszelkie ustawy przewidują! Wielki byk w tytule topicu mnie zabił: "entuzjastom".
Jak nie masz mózgu o odpowiedniej wielkości to nie oglądaj tego typu filmów. Proste.

ocenił(a) film na 4
Xsaav

DEBILEM to ty jesteś. każdy ma inne zdanie co do filmu. ale ja tutaj nikogo nie obrażam w przeciwieństwie do ciebie prymitywie

ocenił(a) film na 10
paulinaz87_filmweb

Nie zabieraj się za takie filmy kobieto, jeśli nie lubisz takich filmów to po co je oglądasz ?

Ulisseska

Czyli każdy ma siedzieć w swojej bańce i się nie wychylać? To smutne.

Nie interesuje mnie piłka nożna. Kolega polecił mi książkę "Mecz to pretekst". Zachwyciła mnie. Nadal nie ciekawi mnie temat jako taki, ale tam został ujęty w ciekawy sposób. Gdybym przyjęła zasadę siedzenia w mojej bańce, nie sięgnęłabym po tę pozycję - i straciłabym cenne, moim zdaniem, doświadczenie.

ocenił(a) film na 9
paulinaz87_filmweb

Głupia blondynko prymitywną to ty masz znajomość języka polskiego, a po drugie jak nie lubisz takich filmów to po co oglądasz?

ocenił(a) film na 4
Xsaav

bo mam takie prawo i oglądam, nie mam zamiaru się nikomu tłumaczyć dlaczego......jasne? nie wiem o co wam wszystkim chodzi. ja tylko napisałam że mi się ten film nie podobał, co nie można wyrazić własnego zdania? chyba po to między innymi jest ta strona. nikogo nie obraziłam, a wy się wpierdalacie z butami, nikt mi nie będzie mówić co mam oglądać a co nie. koniec kropka. temat jest zamknięty

ocenił(a) film na 9
paulinaz87_filmweb

Nie jest idiotko. Twoja znajomość pisowni wskazuje na to, że jesteś młodą gówniarą, która jara się tymi wszystkimi Zmierzchami, Avatarami, a później wchodzi na fora arcydzieł jak "Ojciec Chrzestny" itd. i piszę durne teksty typu: "nie podobał mi się i to moje zdanie 1/10".
Dorośnij i wróć tu.

ocenił(a) film na 4
Xsaav

jak nie wiesz to nie pierdol. tak trudno wejsc na mój profil i zobaczyć jakie filmy oglądam? nie wmawiaj mi koleś że jestem fanką zmierzchu alba avatara

ocenił(a) film na 10
paulinaz87_filmweb

hmm entuzjastom to nie jestem:D ale "Chłopcy" to coś wiecej niz film gangsterski, bynajmniej tak uważam.

konradinho86

'Przynajmniej', nie 'bynajmniej' ^^ jeśli już tak czepiasz się słów...

ocenił(a) film na 10
paulinaz87_filmweb

Jeśli nie lubisz filmów gangsterskich na ch*** to oglądasz ?! To jest film z "jajami" a nie jakieś głupkowate kochaj i tańcz czy coś w tym stylu . Chłopcy z ferajny to szlagier i kwintesencja kina gangsterskiego . Ja nie lubię horrorów to ich nie oglądam i tyle . Zal mi cię . Twierdzę że w ogóle nie oglądałaś tego filmu . A piszesz

ocenił(a) film na 4
bzykus100

pocałuj mnie tam gdzie słońce nie dochodzi

ocenił(a) film na 10
paulinaz87_filmweb

a co tam ci ojciec kazał? jak byłeś małolat i przyzwyczajenie zostało? skoro to takie do Cibie przyjemne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones