PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485716}
6,7 12 030
ocen
6,7 10 1 12030
5,5 2
oceny krytyków
Całe życie z wariatami
powrót do forum filmu Całe życie z wariatami

Odniosłem wrażenie, że film miał głosić właśnie takie szczytne przesłanie... tylko, że jakoś nie mogę się z tym zgodzić. Bo moim zdaniem nikt nie powinien decydować o tym czy żyję i jak żyję, czy umrę i jak umrę. A już na pewno nikt nie ma prawa nikogo obarczać winą, za skutki jego samobójstwa! ...z drugiej strony samobójcy po fakcie nie zrobi to różnicy ;) problem w tym, że wg. mnie po prostu obie strony są egoistami ale racja znajduje się po stronie samobójcy, bo każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim życiu wedle własnego uznania. Oczywiście w kanonach praw społecznych należy dodać "byle nie szkodził innym" i wiele osób powie, że pośrednio swoim samobójstwem zaszkodzi np. swoim bliskim (tak jak to ukazuje powyższy film) ale jakim prawem takie osoby przedkładają swoje ego (własne dobro i uczucia) nad ego innych albo próbują im na siłę pomóc, jeśli ci tego nie chcą?!

ocenił(a) film na 7

Cóż... To chyba nie całkiem tak. Samobójstwo osoby bliskiej to, jak na to nie spojrzeć, gówniana sprawa. Tego typu tragedie są po prostu nieskończenie smutne i to wszystko. To niczyja wina, ale życie należy do żywych, to oni dalej ciągną ten wózek, więc siłą rzeczy film opowiada ich historię.
Wybaczcie banał, ale myślę, że właśnie o to tu chodzi. Bo życie to banał... Wdepnąłeś w gówno - jedziesz dalej... / Z tą różnicą, że happy end jest wątpliwy ;). Ale od czego mamy kino... Ekhem.

ocenił(a) film na 8
iacob

iacob pieknie powiedziane, zgadzam sie w 100% choc co do tego happy endu, uwazam ze nie byl on jakos bardzo razacy, byl stonowany i moim zdaniem przydatny

użytkownik usunięty

czy nie jesteś typem samobójcy, skoro tak mówisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones