PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466716}

Było sobie kłamstwo

The Invention of Lying
6,2 28 975
ocen
6,2 10 1 28975
5,2 6
ocen krytyków
Było sobie kłamstwo
powrót do forum filmu Było sobie kłamstwo

Film wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Pokazuje że jeśli ludzie mówiliby tylko prawdę pozostaliby bezuczuciowymi warzywami egzystującymi w szarej rzeczywistości, a kłamstwo ożywia świat daje nadzieje na lepsze życie.
Ciekawe też nawiązanie do Chrystusa który powiedział ludziom o życiu po śmierci a nikt nigdy nie sprawdził tego zabawne to było , niektórzy mogą się czuć urażeni takim przedstawieniem ale coś w tym jest w końcu to tylko film i tak właśnie trzeba to odbierać.
Miło było oglądać ten film i pomyśleć jak fajnie byłoby żyć w tym świecie mając taką zdolność bylibyśmy jak Bóg. A więc tu jest aluzja czy Bóg kłamie?:)
Hmm komedia co prawda nie zaśmiałem się na niej ani razu może po za delikatnymi uśmieszkami czas od czasu lecz mimo to za taki oryginalny pomysł i nienaganne wykonanie należy się dobra ocena. Myślę też że zakończenie mogli trochę dopracować bo było zwalone jakby od niechcenia.
Ogólnie film dobry jak najbardziej polecam.

ocenił(a) film na 8
Fireghost

@Fireghost, ładne podsumowanie, z którym w całości się zgadzam. film bardzo dobry, jednak jako komedia, jest słaby, ale ma ona drugie dno. pomysł na fabułę - bardzo dobry. jeśli zaś chodzi o zakończenie, to każdy mógły takie przewidzieć, jednak nie rujnuje ono filmu jako całości

ocenił(a) film na 6
Fireghost

film zle zakwalifikowany jako komedia.
pomysl super, wreszcie cos, czego nie widzialam;] bardzo przyjemny, wesoly i amerykanskie, szczesliwe zakonczenie wcale nie jest minusem jak niektorzy tu pisza.

ocenił(a) film na 10
nika87

to zaproponuj klasyfikację - czarna komedia?? -nie.....humor brytyjski - tak, ale nie ma takiego gatunku, film fabularny - bleeee.....pseudodokumentalny. czy fantastyczno - dokumentalny -hmmmm......gravais'a można sklasyfikować jako komedianta (komika) zatem jego film jako komedie i tego chyba się należy trzymać....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones