PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31038}

Bunkier

The Hole
6,8 27 150
ocen
6,8 10 1 27150
6,3 6
ocen krytyków
Bunkier
powrót do forum filmu Bunkier

Clint Mansell stworzył przepiękny utwór, którego motyw przewija się przez cały film, ale całość można usłyszeć na samym końcu podczas wyświetlania obsady.
Czy wie ktoś jak się nazywa lub skąd można go dostać?

ocenił(a) film na 8
luki_r

Jeśli się nie mylę, to chodzi o ten utwór:)
http://www.filestube.com/b53d9384178896fd03e9/details.html

ocenił(a) film na 10
Unicron_A

Tak ten!!!! :):):):)
Bardzo dziękuję! :)

ocenił(a) film na 8
luki_r

Luz, luz:)
Sama się tego kiedyś naszukałam, praktycznie nigdzie tego nie ma, więc jak już to mam, mogłam pomóc;]
A jest to cholernie mistrzowski utwór.

ocenił(a) film na 10
Unicron_A

Wiem, jak trudno go znaleźć, dlatego tak się ucieszyłem widząc Twoją odp :)
Film widziałem dość dawno, ale zaraz po jego obejrzeniu zacząłem szukać tej ścieżki dźwiękowej, niestety bez rezultatu.
Co jakiś czas wracałem do poszukiwań tego utworu w sieci, bo nie dawało mi spokoju, że go nie mogę posłuchać w całości, no i w końcu podałaś mi link... :)
Clint Mansell wymiata :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

A propos, polecam ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Mansell'a do filmu "Moon" (2009), również robi wrażenie końcowy utwór :)

Serdecznie pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
luki_r

Tak, Clint Mansell jest mega. Nie mam pojęcia, jak on potrafi w każdym utworze zawrzeć tyle emocji, wywołać dreszcze i zachwyt.
A 'Bunkier' oglądałam kilka lat temu, chociaż co jakiś czas do niego wracam i od samego początku moją uwagę przykuł ten przewodni utwór.
Jest świetny, klimatyczny, pełen emocji, niepozorny.
Pamiętam, jak szukałam go we wszystkich możliwych źródłach, aż w końcu znalazłam, moja radość była nie do opisania:)

Muzykę z 'Moon' znam, również oglądałam film. I również mi się podoba, stąd pokłon dla Mansella za kolejną udaną ścieżkę.

Chociaż moją ulubioną jest OST ze 'Źródła'. Słowo piękne, nie oddaje nawet w połowie tego, czym są kolejne utwory i jak targają emocjami podczas słuchania:)

Pozdrawiam i ja:D

ocenił(a) film na 10
Unicron_A

Filmu "Źródło" nie miałem okazji zobaczyć, ale ścieżkę dźwiękową posłucham na pewno :)

Akurat bardzo lubię muzykę filmową.
Zawsze można coś odkryć swojego w tych utworach.
Mansell potrafi stworzyć muzykę, która oddaje ludzkie uczucia, emocje, strach, obawy czy miłość wszystko to powoduje wręcz dreszcze :)
...z resztą inni kompozytorzy również mają swoje perełki.
Jeden utwór potrafi wynieść film na szczyty, jak np.: utwór Ennio Morricone do filmu "Ośmiornica - La Piovra" z 1984, lub muzyka do "Terminatora", "Rocky'ego" czy "Odyseja 2001...", itd.
gdy się słyszy pewne utwory od razu pojawia się przed oczami film lub historia z nim związana, a zarazem każdy słyszy coś trochę innego, to jest w tym wszystkim niesamowite.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
luki_r

a ja osobiście uważam, że Zimmer powala wszytskich na łopatki :)

ocenił(a) film na 10
Pudel20

Oczywiście zgadzam się, że Zimmer jest również utalentowanym kompozytorem :)
i przepraszam, że zapomniałem wspomnieć wcześniej o jego osobie ;)
...i wielu innych jak: Don Davis, Kenji Kawaii, Yoko Kanno, Harry Gregson Williams, itd, itd... I love'em all:)

Polecam również posłuchać muzykę tworzoną przez całe orkiestry symfoniczne z mieszanymi chórami, wyspecjalizowane w tworzeniu muzyki filmowej, jak:
- X-Ray Dog,
- Future World Music
- czy Immediate Music.
Naprawdę warto tego posłuchać:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones