PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4357}

Brudny Harry

Dirty Harry
7,7 82 458
ocen
7,7 10 1 82458
7,6 21
ocen krytyków
Brudny Harry
powrót do forum filmu Brudny Harry

Po tylu latach i po tylu 'kontynuacjach',samotnych detektywach-ten film jest bardzo plytki i staromodny.

Podobaja mi sie niedoswietlone kadry,lazenie Callahana po miescie noca,ale jednak wszystko jest zbyt 'wzorcowe' zeby mnie urzeklo.

Oczywiscie bardzo madre jest myslenie Harrego,zeby eliminowac bandziorow,rowniez stosowanie tortur w przypadku dowodow winy i powaznych przestepstw jest jak najbardziej wskazane(patrz-walka z terroryzmem).

Jednak wracajac do filmu,po latach robi on wrazenie jakby szkicu do wiekszosci pozniejszych,czesto o wiele lepszych filmow sensacyjnych lat 70tych i 80tych.

Vaginator

Masz rację. Bardzo sie zestarzał. Powiedziałbym nawet, że był płaski i nieciekawy. Jedynie ten stareńki klimat go trochę ratuje. Rola psychopaty natomiast, wydawane przez niego odgłosy, rozbawiły do bólu. :D

użytkownik usunięty
Vaginator

Ja pozwolę sobie nie zgodzić się z twoją opinią. Film się zestarzał? Nie wydaje mi się, ostatnio włączyłem sobie na DVD i oglądało mi się tak samo dobrze jak kilka lat temu. Czego oczekiwałeś? Akcji w style Seagala? Nie, to nie ten rodzaj filmu. Tak samo jakbyś powiedział, że "Ojciec Chrzestny" się zestarzał. "Brudny Harry" jest klasykiem swojego gatunku, podobnie jak "Godfather" swojego. Oczywiście, porównując go do dzisiejszego kina akcji można odnieść wrażenie, że film z Eastwoodem jest przestarzały. Mi z tych starych filmów sensacyjnych najbardziej do gust "Dirty Harry" przypadł, jego kontynuacji to nie to samo.

ocenił(a) film na 10
Vaginator

A byłbyś łaskaw wskazać mi tytuły tych o wiele lepszych filmów sensacyjnych lat 70 i 80 - tych. Uwielbam Brudnego i chętnie obejrzałbym filmy, które biją go na głowę.

holstensa

A widzisz, jednak to "Brudny Harry" był pierwszy. I przyznam się, że dopiero teraz oglądałem go pierwszy raz (jeszcze wiele klasyków przede mną;), ale zrobił naprawdę dobre wrażenie. O słynnym tekście "You've got to ask yourself one question..." słyszałem już wcześniej, ale teraz dopiero poznałem, dlaczego jest taki kultowy. Może oglądając go już xx raz wydaje się coraz to starszy, ale za pierwszym razem to poezja.
pozdro

ocenił(a) film na 10
NickError

oglądałem ten film z 10 razy i zawsze odkrywam nowe smaczki, on się nie starzeje, ponieważ to jest wzorzec do którego powinny dążyć wszystkie kryminały jakie istnieją, słynny tekst "I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?..." to jedna z najlepszych kwestii w historii kina są inne dobre jednak ta jest moja ulubiona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones