PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532614}

Brud

Filth
7,2 47 504
oceny
7,2 10 1 47504
5,8 19
ocen krytyków
Brud
powrót do forum filmu Brud

inne zakonczenie

ocenił(a) film na 8

Wymyslilem sobie inne zakonczenie i jestem ciekaw czy bylo by lepsze od tego oryginalnego:
Mianowicie Bruce chce sie powiesic i nagle ktos dzwoni.Drzwi sie otwieraja i babka ktora niedawno poznal rzuca sie na niego aby mu pomoc.Bruce zostaje zawieziony karetka i trafia do szpitala.Rano sie budzi i przy nim jest ta babka z dzieckiem,ktora uratowala mu zycie.
Wszyscy dowiedziawszy sie o tym co zrobil Bruce chca mu pomoc.Bruce idzie na odwyk , jest spokojny , spaceruje z ta kobieta.Postanawiaja wrocic do domu by zjesc kolacje.Bruce mowi ze zaraz ich dogoni i wsiada do auta.Otwiera schowek w aucie a tam jego proszek i alkohol.
Chwila ciszy, Bruce patrzy sie w ten schowek i ... siega reka.Czarny ekran i koniec

ocenił(a) film na 10
luquepl

To jest zakończenie, którego wszyscy się spodziewali, dodałeś tylko element niedopowiedzenia na koniec, mimo wszystko pozwalając widzom wierzyć w happy end. Moim zdaniem ten film nie mógł i nie powinien się skończyć inaczej.

ocenił(a) film na 6
luquepl

no tak jaka wielka szkoda, że film się nie kończy jak milion innych filmów :) a na poważnie to film powstał na podstawie książki dosyć popularnego na wyspach pisarza więc głupio by było gdyby adaptacja tak mocno odbiegała od oryginału.

ocenił(a) film na 8
tecki

oczywiscie moim pomyslem bylo to aby tak jakby wydluzyc meki glownego bohatera
zamiast tej smierci idzie na odwyk itp , niby wszystko pieknie ale widzi wode koks i wraca na swoje stare tory.

ocenił(a) film na 6
luquepl

zawsze możesz napisać w tej sprawie do Irvina Welsha. zresztą mam wrażenie, że kończąc właśnie w tym momencie producenci zostawili sobie lekko uchyloną furtkę na wypadek sukcesu kasowego i ewentualnej kontynuacji. dla mnie jest dobrze tak jak jest, teraz czekam na tłumaczenie książki bo podobno jest dużo lepsza.

ocenił(a) film na 8
tecki

Czekasz na tłumaczenie polskie? Przecież ono jest dostępne...

ocenił(a) film na 6
dead_kenny

Serio? Szukałem tej książki w empiku, ale w takim razie musiałem przeoczyć :) Dzięki za cynk.

ocenił(a) film na 8
tecki

Wydawnictwo Zysk i S-ka, seria Kameleon. Udanej lektury ;)

ocenił(a) film na 6
dead_kenny

Rozejrzę się przy najbliższej okazji chociaż góra nieprzeczytanych książek rośnie niemal co tydzień.

ocenił(a) film na 7
tecki

Sukcesu kasowego specjalnie nie było - zdaje się, że film się zwrócił z leciutką tylko nadwyżką; ciągu dalszego też raczej nie będzie, biorąc pod uwagę, że film nie miał prawa mieć innego zakończenia (a i tak jest ono ciutek mniej negatywne, niż w książce). Książkę polecam - chociaż po obejrzeniu filmu kilka zaskakujących momentów już nie będzie takich szokujących.

ocenił(a) film na 9
tecki

Myślę, że "Mechaniczna Pomarańcza" jest tu dobrym przykładem jak mimo diametralnie zmienionej końcówki film był jednak kozacki.

ocenił(a) film na 8
luquepl

mógłbyś chociaż oznaczyć post jako spoiler....

ocenił(a) film na 10
luquepl

Nie...to nie bylby juz ten sam shajt! A tak przy okazji to nie moge sie nadzwic dlaczego baffta pominela McAvoya.Aye, wee Laddie was great!

luquepl

Nie.

luquepl

Ojezu, nie xd Po co ?

ocenił(a) film na 8
Bogusia

gdybym zajmowal sie tym filmem to bym to dodal bo chcialbym pokazac ze glowna postac mimo tej koncowej pomocy ktora opisalem dalej jest tym kim jest - zepsutym czlowiekiem

luquepl

Jasne, fajnie, że masz na to swój pomysł :) Aczkolwiek, nie ujmując Twojemu zakończeniu, wydaje mi się być ono nieco..oklepane i naiwne - jakby dające nadzieję na przemianę bohatera. Ten film "jest zepsuty" od deski do deski, to jest Ohyda - dosłownie i w przenośni. Oprócz tego, o czym wspomniało już kilka osób powyżej (że jest to film oparty na fabule powieści i jak najlepiej powinien ją odzwierciedlać [***]), ja uważam, że zakończenie ekranizacji było świetne (z idealnie podkreślającą zepsucie swojego bohatera, mimiką McAvoya włącznie).
Ale ok, skoro Ty chciałbyś to widzieć inaczej, to czemu nie ;) Ważne by mieć na to twarde argumenty :D

[***] Nie twórzmy kolejnej "Mechanicznej Pomarańczy".

ocenił(a) film na 8
Bogusia

oczywiscie , jest to tylko luzny pomysl
bez hejtow ;)

luquepl

Otóż to.

ocenił(a) film na 8
luquepl

Jak dla mnie zakończenie przedstawione w filmie jest idealne. Jezu, cały film wstrzymywałam oddech i modliłam się, żeby Bruce'owi się udało, myślałam, że może jest szansa, że ułoży sobie życie z tą kobietą i jej synkiem, ale w zasadzie wiedziałam, że to się nie skończy dobrze. Mimo to, element zaskoczenia był przeogromny, a sposób przedstawienia tego niby spodziewanego zakończenia, mistrzowski. Muszę przeczytać książkę. Ale sceny końcowe w tym filmie, to dla mnie naprawdę majstersztyk. Że z jednej strony jest się wściekłym, bo bohaterowi się nie udaje i nie ma happy endu, pomimo tego, że siłą woli próbowałam zmusić go, żeby wyszedł spod prysznica i odebrał telefon, potem, żeby odsłuchał wiadomość, a na koniec, żeby krzesło jednak się nie przewróciło, ale po tym jak krzyczę "nieeeeee!!!", przychodzi myśl, że paradoksalnie, to się nie mogło skończyć lepiej. Ten film zapamiętam na długo

ocenił(a) film na 8
alice_ayres

film bardzo dobry :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones