PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645113}
5,8 21 225
ocen
5,8 10 1 21225
4,8 4
oceny krytyków
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych
powrót do forum filmu Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych

Nie rozumiem...

ocenił(a) film na 4

Po co powstał ten film? Już nawet nie w tym rzecz, czy jest gorszy, czy lepszy od oryginału (nie może nawet leżeć z oryginałem na tej samej półce w wypożyczalni), ale to po prostu wierna kopia filmu francuskiego i to w dodatku z tym samym aktorem! Do tej pory nie mogę wyjść z szoku, jakbym nie rozumiał co właśnie zobaczyłem... Paranoja! Na plus gra aktorska, lecz niestety nie Walkera (przyzwoite swoje minimum, nic ponad to) Jak dla mnie bardzo dobra, wyrazista rola RZA. Podsumowując, film dla gimbazy, kto nie widział oryginału może od biedy zabić nudę, ale nie polecam.

ocenił(a) film na 4
rafffff

To jest proste. Kino europejskie jest niszowym kinem. Film jest zrobiony nie dla europejczyków, a dla Amerykanów i Azjatów i dlatego powstał remake. O japońskim The Ring tez nie słyszeliśmy dopóki nie powstała wersja Amerykańska. Choć filmy europejskie poza krajem pochodzenia tez nie są popularne w Europie np. norweska wersja Dziewczyny z tatuażem lub angielskie Mean Machine, które doczekały się remake-ów . 13 dzielnice trudno byłoby wypromować za oceanem, więc mając sprawdzony scenariusz, łatwiej było nakręcili nową wersje 13 dzielnicy z amerykańskimi aktorami. Podobny zabieg zrobili w Pianiście (tylko już w originale) gdzie do europejskiego filmu dali Adrien Brody-ka i do tej pory większość osób myśli że to Amerykański film. Około 99% Amerykanów tak myślała gdy zdobywał Oskara.

ocenił(a) film na 4
adas_pr

Sporo racji w Twojej wypowiedzi, sam niejednokrotnie "odkrywałem" jakąś perełkę tylko dlatego, że powstał remake! Pozdro! :__:

ocenił(a) film na 4
adas_pr

PS "Nie rozumiem po co powstał ten film", to była ekspresyjna przenośnia, nie jestem głąbem! :__: Ale to nie atak na Twoją osobę oczywiście, tylko drobna korekta, tak, czy inaczej dzięki za wypowiedź! Pozdro :__:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones