PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500053}

Braterstwo

Broderskab
6,9 3 649
ocen
6,9 10 1 3649
7,0 2
oceny krytyków
Braterstwo
powrót do forum filmu Braterstwo

miłe zaskoczenie

ocenił(a) film na 8

Lubię kino szeroko pojętej Skandynawii, do której czasem wrzuca się Danię, czasem robi
się z niej odrębny twór. Tak, czy inaczej cieszę się, że film poza tym, że opowiadał coś,
zaskakiwał, nie owijał w bawełnę, był nakręcony w sposób przyjemny dla oka. Nie tak jak
queerowe produkcje często amatorska kamerą i akcją tak wartką jak woda w stawku przydomowym Pani Piotrowskiej z Murczynka pod Żninem. Dla mnie zajebisty, bez
napuszenia, bez naciągania. Gorąco polecam.

fuenta

Skandynawia - region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Unia kalmarska – zawarta w 1397, na zamku w Kalmarze pomiędzy Danią, Szwecją i Norwegią.
Związek powstał w wyniku zabiegów politycznych królowej Danii Małgorzaty I (ur. 1353, zm. 1412) i jednoczył trzy państwa pod berłem jednego monarchy.

ocenił(a) film na 8
kold

Dziękuję bardzo za tak bogate wyjaśnienie pojęcia Skandynawii, która do tej pory była dla mnie nie do końca 'czarnym koniem' wiedzy geograficznej, czuję się zobowiązany i wiem już jakich argumentów używać wobec ludzi, którzy w swojej ignorancji wmawiali mi nieistnienie Danii w Skandynawskiej jednostce administracyjnej,
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones