PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500053}

Braterstwo

Broderskab
6,9 3 649
ocen
6,9 10 1 3649
7,0 2
oceny krytyków
Braterstwo
powrót do forum filmu Braterstwo

Polecam na randkę

ocenił(a) film na 1

To wspaniale, ale wynudziłam się jak na wyścigach ślimaków w poniemieckim bunkrze.
Uwielbiam kino skandynawskie ale yyy chyba reżyser był pod wpływem jakiejś innej osoby
bynajmniej nie ze Skandynawii. Cóż, co kto lubi, ale mi to pachniało rozmyślaniem w stylu:
Hmm film o gejach już był, to może geje w grupie neonazistów? To dopiero farsa, i te
dylematy, ta trudność w coming oucie, bo nie chodzi już tylko o rodzinę i właściwie można
zginąć, a świat jest tak okrutny, że potrzebujemy przynależności. A resztę dopowie achująca
publiczność.

Polecam na randkę, ponieważ można w międzyczasie porozmawiać lub wspólnie
przeżywać tragedię głównych bohaterów. Dużo czasu na zjedzenie dwóch popcornów i
nawet bez problemu przechodzą przez gardło.

wniwecz

Jeśli wcinałaś popcorn i gadałaś z chłopakiem przez cały film to zapewne nie miałaś czasu, żeby załapać, co się dzieje na ekranie. :) No i pewnie przy okazji przeszkadzałaś wszystkim na sali. Cóż mogę powiedzieć? ŻAŁOSNE. :D

ocenił(a) film na 1
Davus

Hehe no, ale trochę mniej żałosne niż ten film ;)

wniwecz

Obejrzę dzisiaj i ocenię. :) Niemniej ludzi gadających na seansie zamykałbym na dożywocie. Albo mordował od razu na sali kinowej.

ocenił(a) film na 1
Davus

Ja mogłam sobie na to pozwolić, bo na sali kinowej nikogo nie było ;)

wniwecz

Był Twój chłopak - jemu przeszkadzałaś! :P

ocenił(a) film na 1
Davus

Bo miałam pewność, że mnie nie zamknie na dożywocie ani nie zamorduje :-)

wniwecz

Ja bym takiego chłopaka rzucił na Twoim miejscu. :P

wniwecz

Film o gejach wśród nazistów to nie jest żadna nowość (wystarczy wspomnieć choćby wybitny "Zmierzch bogów" Viscontiego).
"Braterstwo" obejrzałem i potwierdzam: jest słabe. Niemniej jedynka to lekka przesada. Film jest schematyczny, a filmowi naziści raczej śmieszni niż straszni, ale finałowe dźgnięcie nożem dość zaskakujące, poza tym ładna scena erotyczna :P, no i schemat sam w sobie jest poprowadzony dość solidnie. Niemniej dziwi mnie, że film wygrał Festiwal Filmowy w Rzymie. :| Nowy to festiwal, ale chyba przestanę zwracać na niego uwagę, bo z wcześniejszych zwycięzców widziałem tylko "Juno" Reitmana - i też jest słaba. :|

ocenił(a) film na 1
Davus

Dla mnie jeśli film jest schematyczny, a postacie śmieszne, nie ma innej możliwości niż ocena: 1
Ale oczywiście każdy ma swoje gwiazdki i swoją ocenę ;)

wniwecz

Niby fakt. ;) Choć ja jedynki rezerwuję dla filmów pod każdym względem złych (fatalne aktorstwo - tutaj było przyzwoite, amatorskie wykonanie - tutaj było przyzwoite, żenujący scenariusz - tutaj był mocno średni, ale do przetrawienia etc.). Ale spox, oceniaj sobie jak chcesz. :P

ocenił(a) film na 1
Davus

Fakt, działałam nieco pod wpływem emocji po obejrzeniu filmu, zwykle czekam z dwa dni aż się uleży... Ale dziękuję za przyzwolenie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones