PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459973}

Bracia

Brothers
7,5 138 tys. ocen
7,5 10 1 137558
6,3 15 krytyków
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

yyy

ocenił(a) film na 7

jak można bez ciała,uznać kogoś za zamarłego???!!w przypadku gdy nie ma ciała,uznaje się przecież taką osobę za zaginioną,a tutaj msza pogrzebowa itd,trochę bez sensu, no i Maguire w ogóle nie pasował do roli ojca dzieci,wyglądał na jakieś 18 lat,ale mimo,dosyć dobry film

ocenił(a) film na 8
pati_746

W pewnym sensie zgodzę się z Tobą, wizualnie niezbyt pasował jako ojciec dzieci, mąż.

ocenił(a) film na 8
pati_746

Akurat co do instytucji uznania osoby za zaginioną, to wiadomo w różnych krajach są różne przepisy prawne, ale np. w wypadku katastrofy lotniczej tudziez na morzu krótszy jest proces uznania takiej osoby za zmarłą, niż w wypadku 'normalnego' zaginięcia no i do tego dochodzą przepisy wojskowe, w takich wypadkach też nie jest wymagane odnalezienie ciała, więc nie jest to raczej jakis błąd w fabule.

ocenił(a) film na 7
hajduk45

tak,oczywiście,że są przepisy obowiązujące,ale obowiązuje jakiś czas,przynajmniej do zakończenia działań wojennych,a tutaj rach ciach,to nie takie proste uznać kogoś za zmarłego w świetle przepisów nawet tak w specyficznej sytuacji jaką jest wojna

ocenił(a) film na 9
pati_746

Gdyby znowu było tak jak byś chciała tzn. aby poszukiwania trwały dłużej, film by się wydłużył i mogę się założyć, że opinie były by jeszcze bardziej negatywne... "Bardzo dobry ale długi. Męczyłem/ am się".

ocenił(a) film na 10
pati_746

a Ty z pewnością jesteś wszechwiedząca w tej dziedzinie...

ocenił(a) film na 7
bartosz_ligocki

a żebyś chłoptasiu wiedział,akurat takie sprawy mnie interesują,prawo wojenne to bardzo ciekawe zagadnienie...;p