PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743305}
4,8 23 006
ocen
4,8 10 1 23006
4,4 9
ocen krytyków
Blair Witch
powrót do forum filmu Blair Witch

Mam nadzieję, że się nie wynudzicie, ale temat warty piętnastu minut, zapraszam:
https://www.youtube.com/watch?v=QzlF9TwWpfw

ocenił(a) film na 8
Rafii96

Dobra, rzetelna recka :)

ocenił(a) film na 6
robert2207

A dziękuję, chociaz na pewno znajdą sie również osoby, którym sie nie spodoba ani recenzja ani film. Chcialem zeby troche krocej wyszlo, ale ciezko..:D

ocenił(a) film na 8
Rafii96

Dobra recenzja jest wtedy, kiedy jest konkretnie uargumentowana (wady, zalety) - a tak jest tutaj. W ogóle fajny kanał :)

ocenił(a) film na 6
robert2207

Pozostaje mi tylko zaprosić do obejrzenia innych filmików ;) chociaz od razu mowie, ze te początkowe są do bani, nawet mikrofonu nie miałem jeszcze :P
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Rafii96

Na ocenę kontynuacji niebagatelny wpływ ma data powstania obu filmów. Found footage został mocno wyeksploatowany.

ocenił(a) film na 6
Ceglas

Też prawda.

ocenił(a) film na 7
Rafii96

Otóż dla mnie jedynka jest zajebista, buduje napięcie poprzez to, co niewidoczne dla oka (a często to co słyszalne dla ucha lub wyobrażalne dla umysłu :D ). Nowa produkcja ma sporo zalet- po pierwsze nie spartaczyli jej tak, jak się tego obawiałam, klimat jest zachowany. Po drugie mamy las w podobnym klimacie, fajny domek wiedźmy, kilka momentów dość strasznych, kilka scen na których podskoczymy. Fajne jest wykorzystanie motywy zagięcia czasoprzestrzeni, nocy w ciągu dnia, chodzenia wkoło itd. Gra aktorska raczej nie jest w tym filmie jakoś bardzo ważna ale jest na przyzwoitym poziomie. Dobrze, że troszkę przybliżono postać wiedźmy i jej historii. Fajny pomysł z dronem. Jednak łatwiej mi powiedzieć o tych słabszych stronach (w porównaniu do starej części) tak, abyście sobie to skonfrontowali. Przede wszystkim kamera strasznie się trzęsie, lubię filmy kręcone z ręki ale tu aż wzrok mi się męczył. Po drugie cały strach jaki odczuwamy wywoływany jest poprzez proste jump scare sceny, a nie poprzez napięcie. po trzecie mimo, że uwielbiam tematy pętli czasoprzestrzennych to nie jest to żadna nowość, wykorzystywane były w wielu horrorach i thrillerach. Mi najbardziej nasuwał się Grave Encounters (motyw niekończącej się nocy, krążenia w kółko, zmiany położenia pomieszczeń i korytarzy). Ogólnie nie jest źle, ale mogę dać najwyżej naciągane 7, podczas gdy oryginał ma u mnie 9. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones