PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638}
6,2 5 356
ocen
6,2 10 1 5356
5,3 3
oceny krytyków
Billboard
powrót do forum filmu Billboard

I muszę powiedzieć, że to jeden z lepszych polskich filmów lat 90. Trzymał w napięciu. Jak ktoś już wspomniał, klimat tamtych lat świetnie uchwycony. I te charakterystyczne wnętrza, kolory...
No i reżyser chyba tak trochę wzorował się na produkcjach Tarantino (role Kukiza, Fronczewskiego, i tego grubasa)...takie moje skojarzenia.

ocenił(a) film na 8
Grizmo

Trafiłeś w sedno, wczoraj przypadkiem sie natknąłem na ten film i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, tym bardziej, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.

ocenił(a) film na 7
Grizmo

no to czemu jest powszechnie uwazany za takie gowno?przeciez pamietam, jak krytyka wrecz zniszczyła zadrzyńskiego po premierze.mnie tez zaskoczyl na plus,wiec nie czaiłem w ogole o co ten cały raban
chyba mieli do Maćkowiaka jeszcze wąty za poprzedni GNIEW (ktory jest uwazany za jeszcze wiekszy gniot-na talencie sie qrwa nie znajo)
w dupie z tym filmowym establishmentem

MAKARON

Trochę czasu minęło od premiery (ponad 11 lat), i niektóre filmy (nie tylko filmy) jak stare wino, doceniane bywają po latach.

ocenił(a) film na 8
Grizmo

Także `wczoraj obejrzałem po raz pierwszy`.
Jestem zaskoczony, to bardzo dobry, ciekawa fabuła, film trzymający w napięciu. Zaskoczyły mnie zdjęcia, naprawdę operator sprawił się świetnie, oświetlenie/barwy także przednie.

Zupełnie taki nie-polski film, jestem bardzo zaskoczony. Niby lata 90, niby powinno wiać lekką tandetą - dżinsy do marynarek, na ulicach Polonezy Caro, zachłyśnięcie zachodem, pokazanie rodaków jak wieśniaków na dorobku. Jest za to szybka akcja, nieco nierealna fabuła (to jest +), bardzo fajne postaci (choćby Piotr Fronczewski) , dobre zdjęcia.

Na razie dam ocenę taką, ale na pewno obejrzę jeszcze raz, bo chętnie obejrzę go jeszcze raz
8+/10

ocenił(a) film na 8
Muszrom

"ale na pewno obejrzę jeszcze raz, bo chętnie obejrzę go jeszcze raz "
Wybaczcie za ten post, ale bardzo mnie rozbawiło to zdanie. Chyba miałem gorszą chwilę ;)

ocenił(a) film na 10
Grizmo

jednym słowem GENIALNY! cos jak Psycho thriller ,nie spodziewałem sie takich filmów i że Bogusław Linda w nim wystąpił,ach wychwyciłem go na youtubie i ciesze sie że poświęciłem noc na ten film xD tylko szkoda że znów Boguś nie przezył...to juz 8 film jaki widziałem z tak tragicznym koncem;]

ocenił(a) film na 10
t_franc

Widziałem ten film wielokrotnie,świetny polski thriller,na pewno obejrzę go jeszcze nieraz,jest intryga która trzyma w napięciu od początku do końca,postacie wyraźnie zarysowane,dobra rola Maćkowiaka,dobrze wplecione dowcipne gagi,polecam!!!

ocenił(a) film na 8
Sonny_Punkett

oj ja go sobie dawkuje - tak co pare lat oglądam. kiedyś na niego trafiłam przypadkiem - nic kompletnie o nim nie słysząc wcześniej. przykuł mnie do TV jak nigdy chociaż bałam się panicznie.
tematykę ma taką samą jak 8mm ale ten mi się chyba podoba bardziej.

ocenił(a) film na 8
Deddlith

Rzeczywiście można je śmiało porównać i także nasz film podoba mi się o wiele bardziej niż sławne 8mm.

Muszrom

Jestem święcie przekonany że 8mm wzorował się na Billboardzie z prostej przyczyny ponieważ powstał o rok później.Pewnie Andrew Kevin Walker i Joel Schumacher widzieli go w kinie i nakręcili Sequel bezwstydne typy :(

Grizmo

Zgadzam sie z opinia, ze to świetny film, wystarczy spojrzeć na obsadę i pierwsze piec minut. Szczerze gratuluje talentu Zadrzyńskiemu. Wszystko jest piękne jak piszecie ale jedyne co mnie boli to końcówka. W fabule jest tyle postaci, ze nie sposób przewidzieć rozwiązanie. Podąć szczegół, zatuszować go, potem rozwiązać nim akcje nie jest trudno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones