PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679424}
6,3 20 050
ocen
6,3 10 1 20050
4,1 9
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben-Hur

Jestem wielkim fanem Ben-Hura z 1959, to dla mnie klasyk. Robiąc remake 11-krotnego zdobywcy Oscara trzeba się postarać. Tutaj starania nie były wystarczające.

Aktorstwo to mocna strona nowego Ben-Hura - Juda oraz Messala wypadają bardzo przyzwoicie ale paradoksalnie Freeman jest tutaj totalnie zbędny, wręcz nie pasujący mimo iż jest na papierze najlepszym aktorem na planie.

Zarówno scenariusz jak i CGI momentami kuleją - niektóre sceny są wciągające i dobrze zrealizowane a niektóre bardzo wydłużone, nużące i bardzo "amatorsko" zrealizowane.

Warto zobaczyć ten film dla kostiumów, niesamowitej historii i dobrej gry aktorskiej ale generalnie jest to rozczarowanie w porównaniu z wersją z 1959.

Więcej w mojej video-recenzji:
https://youtu.be/NB20Teqs8do

P.S. - James Cosmo wciąż imponuje swoją postawą pomimo upływu lat

ocenił(a) film na 4
TheUndertaker

Żeby ten film był na miarę Ben hura 1959 musieliby:
1) zrobić ten film tradycyjnymi metodami z niewielkim użyciem komputera,
2) budżet co najmniej 300-400 mln dolarów
3) porządny reżyser

A tak mamy co mamy.
1925 - 8/10
1959 -10/10
2016 - 4/10

returner

100 % racja.

ocenił(a) film na 4
TheUndertaker

Sądzę, że Gibson czy Cameron daliby radę nakręcić Ben hura na miarę XXI wieku !
Mógłby to być film równie dobry lub prawie tak dobry jak Ben hur 1959, Potop 1974,
Waleczne serce 1995 czy Gladiator 2000, które najczęściej się podaje jako wyznacznik jakości w tym gatunku.

returner

Ja generalnie nie rozumiem właśnie dlaczego tego projektu nie dostał żaden doświadczony reżyser i dlaczego nie dostał większego wsparcia finansowego...przecież to jest tak znany tytuł że z lepszą promocją i lepszym wykonaniem moglibyśmy mieć dzieło kultowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones