PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556376}
7,3 15 tys. ocen
7,3 10 1 14923
7,4 13 krytyków
Beasts of No Nation
powrót do forum filmu Beasts of No Nation

za drugoplanową rolę Elby bo jest to na podstawie genialnej książki. "Książka dotyczy jednego
z najbardziej dramatycznych problemów współczesnego świata – opisuje losy dziecka,
mieszkańca afrykańskiej wioski, który zostaje wcielony do armii podobnych jemu nastoletnich
dzieci. Bohater jest zmuszany do gwałtów, zabijania i zadawana tortur. Jednocześnie rozgrywa
się w nim dramatyczna, wewnętrzna walka dobra ze złem". Nie dość że reżyserem jest Cary
Fukunga (wyreżyserował wszystkie odcinki detektywa) to jeszcze gra tu Idris Elba jako generał
który stworzył te oddziały dziecięce a więc stawiam że oscara za drugoplanową rolę Elba ma w
kieszeni

ocenił(a) film na 6
karolpus

Elba co najmniej nominację pewnie będzie miał, pomaga też fakt, że jest czarnoskóry. Natomiast czy sam film będzie nominowany to nie jestem pewien. Możliwe, że się uda, ale jest spora konkurencja - nowe filmy Scorsese, Spielberga, Inarritu, Tarantino, O. Russela, Boyla, Malicka, Frearsa, Hoopera, Linklatera, Vallee, von Santa, Zemeckisa, do tego jeszcze zwycięzca z Sundance i trzeba też wziąć pod uwagę ewentualne niespodzianki mniej nagradzanych twórców jak Suffragette, Carol, Trumbo itp. Trzeba poczekać na pierwsze recenzje, jeśli będą dobre to jest szansa, bo w końcu Detektyw był świetny

Krzys_Pe

masz pewnie rację ale mam wrażenie że Spielberg skończy trochę tak jak z monachium bez oscara, bardzo bym chciał aby Dicaprio dostał oscara za film Inarritu ale może być tak że go nie dostanie bo za Birdmana dostanie Keaton. Nie wiem jaki film Boyla powstaje z wyjątkiem Jobsa, o Linklaterze też nic nie wiem , van Sant może zaszaleć tak samo jak Zemeciks no i oczywiści Tarantino. Filmy Trumbo ,Carol ,suffergate też ale jest jeszcze jeden film w tym roku Elvis &Nixon

Krzys_Pe

żeby nie być gołosłownym http://film.onet.pl/wiadomosci/elvis-nixon-pierwsze-zdjecie-z-filmu/jzkew

karolpus

Postawiłabym na Elbę ale raczej Hardy za rolę w Demolition zgarnie mu sprzed nosa statuetkę.

joan19

Demolition co to za film??

karolpus

Raczej nagroda Emmy, bo ten film jest od Netflixa, więc raczej nominacji nie dostanie do Oscara ;)

adameczek1314

może dostanie bo netflix już zapowiedział kinową dystrybucję ;)

karolpus

A to o tym, to nie wiedziałem. Dzięki ;)

adameczek1314

nie ma problemu