PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1024}
7,3 191 614
ocen
7,3 10 1 191614
7,8 36
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Czy nie wydaje wam się, że tytuły filmów o Batmanie (z trylogią Nolana łącznie) są trochę nie
właściwie dopasowane? Pominę pierwszy film Burtona, ponieważ tam nie ma do czego się
przyczepić:
-Powrót Batmana- Dlaczego powrót? To Batman wcześniej gdzieś zniknął, przepadł... ten tytuł
pasował by chociaż by do ewentualnej kontynuacji ostatniego filmu Nolana. Batman faktycznie
zniknął (oficjalnie zginął), więc w takim przypadku Powrót był by na miejscu.
-Batman Forever- nie wiem jak w tym przypadku słowo Forever odnosi się do filmu. Najlepiej
było by gdyby pozamieniał się z tytułem następnego filmu o Batmanie. W trzeciej części już
pojawia się Robin, więc nie wiem dlaczego słowo Robin pojawia się dopiero w tytule
następnego filmu. A Forever pasował by do czwartej części- ostatnie, "epickie" (zdaniem
twórców) zakończenie serii, Batman Na wieki! Poza tym słowo Forever kojarzy się po angielsku
z cyfrą 4. Podsumowując trójka powinna nazywać Batman i Robin, a czwórka Forever,
-Batman i Robin- jak powyżej,
-Batman: Początek- ten tytuł jest wg mnie bardzo mylący. Kiedy powstał ten film to sądziłem, że
jest to prequel filmu Burtona, a nie początek zupełnie nowej serii. Tym bardziej ten tytuł nie
pasuje, ponieważ w tytułach następnych części nie pada słowo Batman, tylko Mroczny Rycerz.
Może jedynka powinna nazywać się Rycerz, tak żeby kolejne sequele były by rozwinięciem tego
tytułu (Rycerz, Mroczny Rycerz i Mroczny Rycerz Powstaje)?
Tytuły dalszych filmów są akurat w porządku, chociaż wydaje mi się, że dla niektórych widzów
mogą być mylące. Nie każdy od razu musi utożsamić Batmana z Mrocznym Rycerzem (mówię o
nazwie samego bohatera). A wy co sądzicie o nazwach filmów o Batmanie?

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Fajny temat.;)
Zastanawiałam się kiedyś nad tym, ale tylko biorąc pod uwagę działka Schumachera. Nie wiem czemu akurat te filmy tak mnie natchnęły do refleksji. ;D Chodziło mi mniej więcej o to samo, co o Tobie - słowo "Forever" bardziej się nadaje do filmu wieńczącego serię. A Robin pojawia się w pierwszym filmie Schumachera, tam jest przedstawiona cała jego historia i tam większą rolę odgrywa, więc tam bardziej pasuje tytuł "Batman i Robin". Co do tytułów u Burtona jakoś nigdy mnie nie dziwiły. "Powrót Batmana" jest ok jako tytuł do kontynuacji, moim zdaniem lepiej to brzmi niż na przykład "Batman II". Chociaż prawdą jest też, że tytuł pasowałby pod wzgledem treści filmu i do TDKR. A tytuły filmów Nolana bardzo mi się podobają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones