PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662102}

Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
7,5 9 805
ocen
7,5 10 1 9805
5,6 5
ocen krytyków
Batman DCU: Mroczny rycerz Powrót, część 2
powrót do forum filmu Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Po prostu miażdży, i tyle w temacie. Gdyby zdobyto się na ekranizację filmową dzieła Millera to byłoby grubo.

ocenił(a) film na 9
maurycy_86

Obejrzałem przed chwilą. Jestem pod wrażeniem. Z oceną wstrzymam się do jutra. Muszę ochłonąć :)

johndoepower

Sprawiedliwie będzie 9/10...

SilverX

Dokładnie, dla mnie lepszy od pierwszej części, która też była bardzo dobra.

johndoepower

Niestety administrator śpi i nie da się ocenić filmu mimo iż wszyscy Batmano-maniacy go już oglądali. Wstyd ! Pobudka panie administratorze. chcę postawić moją dziewiątkę :) A tak w ogóle uważam że adaptacja komiksu millera jest lepsza niż wizja Nolana i hollywood powinno za parę lat zabrać się za jego realizację, ale z zachowaniem całej brutalności i w ogóle, żeby ten film był dla dorosłych tak jak komiksy były, a nie. W trylogii Nolana praktycznie nie było w ogóle krwi, a przecież Batman zawsze był brutalnym komiksem. Ale oczywiście trzeba było ściągnąć do kin dzieciaków żeby zarobić. Ach to hollywood... brak mi słów czasem.

maurycy_86

Po Incepcji Nolan mógł sobie pozwolić na brutalność i wierniejszą ekranizację tego genialnego komiksu. Jak wiemy Joker miał być w ostatniej części trylogii, a w TDKR mamy kilka elementów z owego komiksu. Nolan zapewne chciał pokazać to samo co w tym komiksie: psychologiczne złamanie Batmana i wygraną Jokera. To by było coś naprawdę genialnego, a w dodatku z Ledgerem, to byłby film zapewne lepszy od TDK. Nolan zyskałby status legendy, a my byśmy dostali arcydzieło kompletne... Teraz, żeby zekranizować ten komiks na nowo byłoby trzeba zbudować legendę Mrocznego Rycerza, a nie wiem czy istnieje taki reżyser, który może to udanie nakręcić. Nolan był bardzo blisko ale ta nieszczęsna śmierć wszystko pokrzyżowała...

SilverX

Co ciekawe jeśli chodzi o przemoc. Trylogia Nolana jak i ta duologia Dark Knight Returns mają tą samą kategorie wiekową PG-13. Nie wiem w jaki sposób szczególnie Part 2 dostała PG-13...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones