PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 170 175
ocen
8,0 10 1 170175
7,0 45
ocen krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Liczyłam na wiecej, jestem rozczarowana. Przez 1,5 h bylo tylko gadanie, ckliwe sceny. Ostatnie 20 min jakas slaba walka. Zero napiecia i co oni zrobili z Thorem, to mialo byc smieszne? Gruby, zapity bog? Sero? Hulka rowniez skrzywdzili zero charakteru i tego co bylo wczesniej.

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

Ta inny statek Thanosa i dostał strzała z działka xD Obejrzałem przed chwilą ten fragment i to na 100% jest część, a nawet dwie tego statku Asgardczyków. Przypatrz się proszę, tam nie ma innych statków zwiadowczych Thanosa, co ty mi za bajki opowiadasz to ja nawet nie. To są wszystko części statku Asgardczyków.

ocenił(a) film na 10
Bumblebee10

Statek Asgardczyków ma urwany tył i ten tył dryfuje poza kadr po prawej stronie, ten wcześniej też jest jakąś częścią tego statku i tam muszą znajdować się Asgardczycy albo uciekli wcześniej w kapsułach.

ocenił(a) film na 10
Bumblebee10

"To co się stało nie wynika tak do końca z filmu a z założeń reżyserów." z założeń reżyserów którzy zrobili kurde ten cholerny film a ty tego nie uważasz za kanoniczne, kobieto ty jesteś... A już dobra.

ocenił(a) film na 10
Bumblebee10

W IW było pokazane tyle ile miało być pokazane żeby jak najwięcej zaskoczeń zostawić na Endgame.

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

oki... pewnie masz racje ale wymagania reżyserów aby z takiej sceny wywnioskowali to co mi tutaj napisałeś jest co najmniej śmieszne. IW oglądałam wiele razy ale te statki są podobne widze duży atakujący mniejszy i jakies niby może dwa wokól tego mniejszego i dochodzę do wniosku, że pewnie thanosa statki pilnujące aby ten thora nie uciekł. Scena mocno dwuznacza a wystarczyłoby dać 30 sekund kiedy np Walkiria rzuciła coś w stylu "musi odlatywać thor da nam tyle czasu ile może" i po sprawie a tak w życiu nie pomyślałabym, że tam jest statek uciekinierów....

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

Duży to ten Thanosa a to wszystko dookoła to szczątki, części statku Asgardczyków.

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

"oki... pewnie masz racje ale wymagania reżyserów aby z takiej sceny wywnioskowali to co mi tutaj napisałeś jest co najmniej śmieszne. " Nie rozumiem nic co tu napisałaś.

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

Napisałam, że w filmie powinna być scena pokazująca ucieczkę połowy załogi thora bo te 2-3 sekundy sceny są mocno dwuznaczne i dopóki ty mi tego nie napisałeś z wyjaśnieniem i wywiadem reżyserów to byłam przekonana że tam jest jeden statek thora i cała reszta thanosa. Proste. Po prostu z samej sceny to co napisałeś nie wynika. Po prostu widzisz jakieś statki. Dialogi podpowiadają ci ze to statek thora i reszta thanosa bo Thor w 3 części ewakuowal ludność jednym statkiem. Dlatego nie wpadłam na to że jednym dodatkowym asgradczycy uciekają... Ale dziękuję bo wyjaśniłem mi coś co nie grało mi w IW i za to jestem wdzięczna :) nie wiem czy to możliwe ale IW pokochała jeszcze bardziej... :)

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

Nie ma sprawy, szkoda że Endgame nie polubiłaś bardziej. :P

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

Kto wie. Może jak jeszcze ochlone to bardziej mi się spodoba. Narazie rozważam czy jednak nie dać drugiej szansy i pójść jeszcze raz do kina. Napewno nie będzie to dla mnie film na poziomie IW ale chce być w miarę sprawiedliwa bo wiem że twórcy włożyli dużo pracy w ten film. Zobaczymy. Na razie czytam opinie innych jak coś mi nie gra to pytam. Zazwyczaj znajduje się ktoś kto stara mi się to wyjaśnić. Nie zawsze się zgadzam czasami tak ale poświęcony czas doceniam. :)

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

https://naekranie.pl/aktualnosci/avengers-koniec-gry-ostatnia-scena-mcu-marvel-b racia-russo-1556633823?fbclid=IwAR00LJwWO0TcMhzR36Tp8Q02kB7wSrsf_scl4u-KIBBUpen6 whnSq4rUjSE
A tu po angielsku: https://ew.com/movies/2019/04/30/avengers-endgame-russo-brothers-captain-america /

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

Hej. Przeczytałam te link co tu podesłałeś(tak naprawdę ten angielski bo polski jest tylko tłumaczeniem). Dopiero teraz bo potrzebowałam trochę więcej czasu, by na spokojnie to przeczytać. O to moje konkluzje:
1. Aby teraz rozumieć filmy marvela trzeba będzie oglądać seriale produkowane przez Disney??
2. Czyli tak jak podejrzewałam będą bawić się z liniami czasu. Czyli hulaj dusza piekła nie ma - niech reżyserowie robią co chcą, gdyby co zmienimy linie czasu? W ogóle z tego by wynikało, że ta linia czasowej w której obecnie jesteśmy jest linią poboczną...?? bo to sugeruje, że bucky spotkał dwóch kapitanów??
3. "These are all valid questions, according to the Russos, but we don’t have answers to them yet. All we can tell now is that it seems like the Marvel Studios braintrust have a plan to resolve them down the road." - jakie to wygodne. Nie zadawajcie pytań zobaczycie w przyszłości, że wszystko stanie sie jasne. Tak zrobiłam jak w bodajże zimowym żołnierzy jest wzmianka s Strangu a jeszcze nawet nie zapowiedziano filmu o nim. Grzecznie czekałam w przekananiu, że EG rozwinie moje wątpliwości i co i nic! a dwa razy nie dam się nabrać...
4. "Could Steve Rogers have found a way to make the timelines realign? " to on nawet dr stranga przebije i chyba nawet Starka. Proszę a ja nie brałam go za geniusza tego universum...
Moja konkluzja. Jak już tak bardzo chcą tworzyć te wszystkie alternatywne story line to niech tylko powiedzą w której dr Strange(moja ulubiona postać) jest najpotężniejszy i ja będę się tej trzymać. Bo z tą ich zabawa w alternatywne linie czasu wcześniej czy później pomieszałoby mi się co, kto, gdzie, jak i dlaczego.. Może jak ktoś ma multum wolnego czasu na to to będzie się bawił w śledzenie tych wszystkich alternatywnych lini czasu... i pewnie na to liczą. Mam wrażenie, że marvel chce teraz zmusić ludzi do oglądania seriali...
a tak poza tymi artykułami. Czytałam, że reżyserowie powiedzieli, że Thanos mógł przenieść swój statek i całą armie bo sam sobie wytworzył następne cząsteczki Pyma (jakby sklonował te co dostał od starej nebuli). Skoro to było takie proste i te cząsteczki były juz na ziemi od dłuższego czasu (co najmnije lat 70) to czemu geniusz Stark tego nie zrobił? Te cząsteczki mogły być już badane przez jego ojca?? Czyli wytworzyć więcej cząsteczek nie umie ale stworzyć rękawice do opanowania wszystkich kamieni nieskończoności już tak? Ten geniusz Starka zaczyna mnie zastanawiać.... chyba działa tylko wtedy kiedy to reżyserom na rękę...

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

... https://www.youtube.com/watch?v=zZ4-TM10KWE

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

nie wiem czy wiesz ale to ma 2 godziny i 45 minut. Jak pewnie zauważyłeś w powyższym poście jestem niestety osobom, która wolnym czasem nie dysponuje w nadmiarze a moje rozczarowanie EG jest tak duże, że nawet nie mam motywacji aby taki czas wykroić. Jeśli chodzi ci o jakiś konkretny czas rozmowy trwający powiedzmy 5 minut to napisz ale i tak dziękuję, że włożyłeś wysiłek w podanie linku :)

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

1:38:00 dlaczego Thanos był tak silny, 52:50 wątek Thora w skrócie

ocenił(a) film na 10
Bumblebee10

Jeszcze tam jest wcześniej dlaczego nie wezmą sobie Starka albo Czarnej Wdowy z innej linii czasowej. Dlaczego? Bo to się nie godzi się z tym kim są Avengers, zabierając Starka z chwili przed pstryknięciem skazali by inną linię czasową na drugie wymazanie połowy wszechświata i siebie też bo wkurzony Thanos z 2014 przez to że zobaczył że mu się udało i mimo tego że się poświęcił to Avengers jest w stanie to cofnąć wymazał by całą ekipę i inne linia czasowa nie miałaby Avengers.

ocenił(a) film na 10
Bumblebee10

W sumie mam nadzieję że sobie tego posłuchasz, nie musisz oglądać, wystarczy że będziesz słuchać.

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

postaram się ale przyznam, że fakt że teraz jestem tak aktywna wynika z tego, że mam urlop. Zaraz wracam do normalnego biegu dnia więc pewnie zniknę na długi czas z tego forum :(

ocenił(a) film na 1
Bumblebee10

nawet nie oglądając tego filmu całkowcie się zgadzam, że nie pownni tego robić... ale nie okłamujmy się w EG "gdyby zaszła potzreba"(czyt.spadną dochody z filmów) to mogliby to zrobić a ja bym wolała aby jednoznacznie taka możliwość została wykluczona. Zobacz np. na śmierć gamory w IW. Czy ta śmierć nie traci na wymowie przez EG skoro zrobili to z gamorą czemu nie mieliby zrobić tego ze starkiem... jak znajde chwikę to obejrze te wycinki co podałeś ;)

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

Ok. :D

ocenił(a) film na 2
Bumblebee10

Większej głupoty nie słyszałem. Nawet nie wiesz ile tu jest błędów logicznych, nie wspominając już o samym fakcie, że nie musieliby go "brać" z żadnego innego timelin-u. Weź sobie to rozrysuj na kartce i zobacz jak to nie ma sensu. Wszystko co wystarczyło zrobić to żeby Dr. Strange wyjął kamień czasu z rękawicy i go użył. Nie rozumiem też co chcieli osiągnąć poprzez bieg z rękawicą do tego Vana, bo żaden z nich nie miał stroju do podróży w czasie, ani cząsteczek Pyma przy sobie, bo rzekomo wcześniej wszystko zużyli. Jak Thanos mógłby wymazać całą ekipę Avengers wcześniej skoro żeby w ogóle mogło się stać co się stało w Endgame musiało dojść do tego co było wcześniej. Poza tym inne timeline-y mają inne losy niż nasz główny. W dodatku w momencie przyjścia Thannus-a do naszego timeline-u tworzy się paradoks + kolejne rozgałęzienie i naprawdę porąbane rzeczy się dzieją. To jest tak głupie, że aż mózg boli i ludziom nie chce się na ten temat myśleć.
Poza tym zabijając Thannus-a w naszym timelin-e który przyszedł z innego tam się już nie może się wydarzyć to co w IW, bo Thannus tam po prostu już nie żyje. Więc w tamtym timeline mamy wszystkie kamienie i Iron Mana i w ogóle wszystkich, bo do pstryczka-elektryczka by w ogóle nie doszło.
Ten film to jeden wielki burdel. Ich jedynym zadaniem było tego nie spierniczyć po całości i wzięli i to zrobili. Teraz nic nie ma ciągłości, nic nie ma sensu, a niektóre filmy w ogóle nie mogą się wydarzyć w innych timeline-ach. Marvel strzelił sobie sam w potylicę tym durnym scenariuszem.

ocenił(a) film na 2
Bumblebee10

Nic nie wyjaśnili co do mocy Thannus-a... Jeszcze się czepiali tego jak w Infinity War Steve Rogers go powstrzymywał... Serio? Przecie rękawica działała jak zaciskał ją w pięść, a on mu to uniemożliwił. W ogóle co za bzdura i dopowiadanie sobie rzeczy, że jak Thanos nosił kamieni coraz więcej, to coraz ciężej mu było, kompletny bezplan, w ogóle tego nie było widać w poprzednim filmie ani nigdzie. Co więcej wyrwał Visionowi z głowy kamień gołą ręką, gościowi zrobionemu z Vibranium. To się kupy nie trzyma.
Wątek Thora jest słaby i bez sensu i nie pasuje do filmu który miał być zwieńczeniem historii bohaterskiej pierwszej generacji Avengersów. Nie rozumiem jak komuś może się podobać robienie z Superbohatera który tyle wycierpiał totalnego, żenującego dna. I to są fani Marvela jeszcze...

ocenił(a) film na 2
Bumblebee10

Aha czyli tak wyjaśnili, że nic nie wyjaśnili, a ja mam se ewentualnie obejrzeć w przyszłości może jeszcze jeden film albo serial, bo film który miał podsumować 10 lat tego nie zrobił, fajnie. Fakt, faktem, że to dalej nie ma sensu, tylko twórcy bronią się odpowiedzią, że może to kiedyś jakoś wyjaśnimy. Watpię żeby im się to udało. Wychodzi tylko na to, że ten film to nie jest film dla fanów, tylko produkt który ma na celu sprzedać przyszłe produkty, także wątpliwej jakości.
Zakładam, że wystarczyło by po prostu robić dobre filmy, żeby na nie ludzie chodzili, ale z tego co widzę to się nie da tylko trza myśleć wprzód jak doić Marvel-fanbojów. Żenada przez duże Ż. To samo z Lokim, olali to że on zabrał Tessarakt i popsuł timeline. Kurła Iron Man to olał! Człowiek który wymyślił w 5 sekund jak podróżować w czasie nie wie jak to działa i odpuścił, nice. OFC dostaniemy teraz serial z Lokim, bo nie można robić dobrych filmów, tylko trza się nachapać z fanbojstwa. Żal mi was przez duże Ż. Dlatego nie dostajemy dobrych filmów. Nie wiem jak ludzie mogą być tak krytyczni wobec Gry o Tron lub DC, skoro tu się taki bezplan odwala.

ocenił(a) film na 2
Himeko_Kuran

Ja oglądałem ten film w pełni obiektywnie, oprócz captain Marvel, bo wiedziałem, że to będzie BS jak ja pierniczę. Poszedłem tam bez Hype'u z chłodną głową i takiego szamba dawno nie widziałem. Za 2gim razem ten film musi być jeszcze gorszy, bo jeszcze bardziej wyjdą wtedy dziury i błędy logiczne i to że całe założenie filmu, czyli utrzymanie timelinu przez "time heist" nie ma sensu już od początku, bo zabijają Thannus-a już na początku, więc musi się spierniczyć, żeby mieli na koniec jak z nim walczyć.
+ wyjdą słabe żarty jeszcze bardziej na wierzch
+ wyjdzie przesadna dramaturgia(np. Iron Man na początku i cały jego wątek) i inne głupie zabiegi typu skok 5 lat w przyszłość tylko po to żeby nam było bardziej przykro jak Iron Man umrze i żeby pośmiać się z Thora(co mnie nie śmieszy w 100%) i żeby zobaczyć jak to Hulka mamy non-stop teraz co jest nieśmieszne, kłóci się z IW, a w dodatku on w ogóle nie walczy.
+ 3h zmarnowane znowu i pieniądze w kieszeni Disney'a
Pamiętaj, że głosujesz pieniędzmi. Nie idź na to do kina.
Ostrzegłem tylu moich znajomych ilu mogłem, ale z większością byłem na premierze.

ocenił(a) film na 9
jeloneq7

nieno gwiezdnych wojen jest 6 części, to jakby nie było ma swoją historię :) niestety z Thorem sie zgodzę... byłem na filmie kilka dni temu a co jedyne zapamiętałem i co przyćmiło moje wyobrażenie oo filmie? właśnie postać Thora ;/ i tego się przeboleć nie da, nawet epicka scena pokazania całego uniwersum wychodzącego z portalu mi tak nie siedzi w głowie jak wprowadzenie tego wątku tylko po to by "film był śmieszny bo tak jest teraz modnie"

ocenił(a) film na 10
kaska_7184

Ty chyba zapominasz ze bohaterowa Marvela to przede wszystkim LUDZIE, z ludzkimi problemami i emocjalmi. Nie nieskazitelni herosi i bogowie z DC

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Ok maja problemy a ja mialam taki, ze nie do konca mi sie podobal mi sie film. Jak gdzie napisalam nie czytalam komiksow wiec marvel czy dc nie maja dla mnie znaczenia.

ocenił(a) film na 10
voyagespetitsetgrands

O to to, dobrze napisane :)

ocenił(a) film na 10
jeloneq7

Nie zauważyłeś że dokonal swego i chyba nie był nawet z tego zadowolony? Na pewno nie byl bo Thor to nie głupi Superman ze zabija nawet arcywroga i zyje z dnia na dzien ( Mówię o zabiciu Thanosa ). A potem wez zyj z tym 5 lat, gdzies na zadupiu, bez sensu, bez rodziny, bez królestwa. Ja czaje taki zabieg całkowicie

kaska_7184

A ile nowych lokacji;)!

ocenił(a) film na 10
kaska_7184

Takie pytanie do ciebie. Czy czytałaś jakikolwiek komiks Marvela ? Czy ogladalas wszystkie filmy bardzo uważnie ? I czy bohaterowie nie mogą okazać słabości ? I zanim mnie zaatakujesz to od razu pisze ja ciebie nie atakuje. Po prostu wydaje mi się ze nie zagłębiłas się w filmy Marvela bardzo dobrze. Ten film trzeba oglądać bardzo uważnie ( być może orzegapilas pewne momenty bo jak mniemam w Polsce nadal są napisy a one rozpraszają chyba ze dubbing to wybacz ale dubbingi nie są tłumaczone w 100% poprawnie ) a jeśli ten film ogląda sie uważnie to go się zrozumie. I w filmie jest koniec czegoś a pewne sceny początkiem czegoś nowego. Polecam przeanalizowanie.
I żyjemy w wolnym świecie każdy ma prawo do swojej opinii. Także tobie może się nie podobać a innym tak. Bo chyba byłoby nudno gdybyśmy wszyscy lubili to samo. Tylko przy tym nie trzeba obrażać ludzi

ocenił(a) film na 5
ashleyyy

Dajcie sobie juz spokoj bo wasze komentarze i uwagi sa juz nudne. Skomentowalam jak chcialam a wy tymczasem idzcie analizowac komiksy. Film nie ogladam przez komiks tylko wtedy gdy mi sie podoba. Odnosze wrazenie, ze komentuja nawiedzeni fani komiksow. Odpuscie sobie, mamy piatek, na rozluznienie napijcie sie piwa.

ocenił(a) film na 10
kaska_7184

Po pierwsze nie nawiedzeni. Ale szalenie nawidzeni fani Marvela

ocenił(a) film na 8
ashleyyy

Wszystko okej, ale w takich momentach nigdy nie powołuj się na komiks. Bo rozmawiamy o filmie( nie komiksie) i to takim który w miarę luźno się do nich odnosi.

ocenił(a) film na 10
Nevarius

Nie nie. Nie powołałam się na komiksy. Zle to odebraliście. W dalszej części napisałam od smyk filmie. Być może ja się zle wyraziłam. Coz nie o to ki chodziło. Sorki

ocenił(a) film na 8
ashleyyy

Nie mniej, to pierwsze pytanie jakie zadajesz, a to może trochę zniechęcić.

ocenił(a) film na 5
Nevarius

Mozesz juz zakonczyc swoje przemyslenia? Juz nudzi mnie to. Jest piatek otworzylam sobie piwo i chilluje. Ty pewnie nie mozesz bo jestes niepelnoletni. Podsumowujac ogladam co chce i komentuje jak chce.

ocenił(a) film na 8
kaska_7184

xDDD ale zajechało tutaj błaganiem o litość.

"Podsumowujac ogladam co chce i komentuje jak chce."

i chciało ci się pisać swoje przemyślenia wiedząc, że nie wytrzymają dyskusji? To trochę niemądre, nie sądzisz?

ocenił(a) film na 8
kaska_7184

"Ostatnie 20 min jakas slaba walka." - przyznam śmiechłem

ocenił(a) film na 10
Nevarius

Do tego nawet nie chciałem już się odnosić.

Nevarius

a dobra była walka?
czemu w iw thanos z kamieniami 2 razy został prawie pokonany, a tutaj słabszy thanos na luzie sobie radził z podwójnym thorem, iron manem, kapitanem, jeszcze marvel doszła..
scena zebrania wszystkich kobiet w jedno miejsce była dobra xD?
strange, który ma być taki potezny, procz portali nie robi nic konkretnego

ocenił(a) film na 8
The_Real_MACZO

Czemu mi zadajesz pytania, skoro to sam powinieneś wiedzieć dlaczego pewne rzeczy określasz tak czy inaczej

Nevarius

wysmiewasz stwierdzenie, ze walka byla slaba wiec zalozylem ze uwazasz wrecz przeciwnie, dlatego podalem fragmenty walki, ktore moim zdaniem byly z lekka problematyczne
no ale niewazne, bo walka to najmniejszy problem tego filmu

ocenił(a) film na 10
The_Real_MACZO

Thanos sam w sobie jest bardzo potężną postacią, Thanos z kamieniami nadal jest potężny, ale każdy kolejny kamień kosztował go wiele wysiłku co zresztą było widać kiedy wkładał w Infinity War te kamienie do rękawicy. Kamienie (a raczej rękawica) dawała mu moc używania ich ale kosztowało go to sporo wysiłku fizycznego by ogarnąć tak potężną moc jaką są kamienie.

ocenił(a) film na 10
Bumblebee10

Spójrz na Hulka, tylko założył rękawicę i zaczął się powoli smażyć. Tylko Hulk jest bądź co bądź człowiekiem, a Thanos Tytanem.

Bumblebee10

No właśnie, tylko założył rękawicę i zaczął sie powoli smażyć. A Iron Man zakłada i większego wrażenia na nim to nie robi. Duże w tym filmie jest niespójności.

ocenił(a) film na 10
Krzysztof_Przewozny

to są inne reakawice jedna stworzona przez Etriego twórcę Mjolnira i stormbreakera, rękawica wykuta w sercu umierającej gwiazdy, dopiero po pstryknięciu zostaje przecioążona, a nawet po rozwaleniu samych kamyków thanos jeszcze zipie, Rękawica Starka jest owiele mniej stabilna, odrazu po założeniu jej, ręka powiernika zaczyna się dezintegrować, a co dopiero po pstryknieciu,ma to sens gdyż Tony stark zna się tylko na techonolgi nie koniecznie już na magi, czy energii kosmicznej, w filmie gdy thanos zakłada tą rękawice w finale ręka też zaczyna mu się wyniszczać.

Bumblebee10

jedna rzecz: KONSEKWENCJA

ocenił(a) film na 10
The_Real_MACZO

Przecież ci wytłumaczyłem czemu tak jest to o co ci chodzi?

ocenił(a) film na 10
The_Real_MACZO

Powiem ci tak:
Sprawność fizyczna Thanosa bez Kamieni Nieskończoności > Thanosa z Kamieniami Nieskończoności. Mimo że jest Przedwiecznym posiadanie Kamieni Nieskończoności kosztuje go siłę fizyczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones