PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 73 354
oceny
6,8 10 1 73354
7,0 17
ocen krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina

Jest taka scena po powrocie Anny Kareniny do domu z Moskwy. Caluje meza w reke i ten mowi ze
pora juz spac. Anna lezy w łózku a jej maz pyta o ustawę i wyciaga jakies pudeleczko. Zastanawia
mnie to co w nim bylo. Wie moze ktos co to byla za szmatka?

Satanoria

Moim zdaniem starodawna prezerwatywa :) Później (po tym gdy wyszło na jaw, że Anna go zdradza, ale próbowali żyć 'normalnie') tez jest scena gdy Karenin wyjmuje to pudełeczko a Anna powiedziała coś w stylu "Aleksy, nie mogę, przepraszam. Teraz jestem jego żoną".

Satanoria

Tak, to była prezerwatywa. Wymyślili ją już starożytni, a pod koniec XVII stosowano już powszechnie wśród szlachty prezerwatywy z jelit cieląt i baranich, a także pęcherze z ryb. Takie zabezpieczenia były często wielokrotnego użytku! Brrrr... :D

ocenił(a) film na 8
Satanoria

Tak sobie pomyślałem że wiele ludzi nie zrozumie tej sceny, ale pamiętam to jeszcze ze szkoły :D wydaje mi się że było to na na polskim a propos Casanovy, stosował on szmacianą prezerwatywę i taki stosunek nie koniecznie był przyjemny, szczególnie dla kobiety, a prezerwatywa była wielokrotnego użytku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones