PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402798}

Angielska robota

The Bank Job
7,5 102 719
ocen
7,5 10 1 102719
7,3 15
ocen krytyków
Angielska robota
powrót do forum filmu Angielska robota

1) Film jest tak maksymalnie brytyjski, jak tylko może być. Tryska specyficznym humorem, typową angielską mentalnością i nieprzewidywalnością dla każdego, kto nie zna historii napadu na bank przy Baker Street.
2) Drugoplanowa rola Keeley Hawes. Po "Tipping the Velvet" oraz "Mackbeth" nie widzę jej już w filmach usytuowanych tu i teraz w czasie. Chyba mam rację, bo choć akcja toczy się tylko prawie 40 lat temu, to Keeley już tam pasuje.
3) Wątki skonstruowane ciekawie, ale nie zawile do tego stopnia, aby pogubić się w fabule.
4) -1 za niektóre ujęcia i wydłużanie filmu bezsensownymi zdjęciami. Nie, to nie horror, nie zbudowało to we mnie napięcia.

ocenił(a) film na 10
merideth

Brawo dla ciebie jestem tego samego zdania !

ocenił(a) film na 9
merideth

Kawał dobego kina, którego ostatnio mało. Brak taniego efekciarstwa + świetne wykonanie + ciekawa historia + Statham = 9/10

ocenił(a) film na 9
dezertx

Dobre kino a na dodatek ze Statham'em. 9/10

ocenił(a) film na 8
Lonely

Faktycznie znakomite kino akcji. Zaczyna się tak trochę niemrawo, ale z upływem czasu rozkręca się i nie zwalnia, ani na chwilę. 'Brytyjskość' aż bije od tego filmu, tym większe słowa uznania należą się reżyserowi bo nie jest on przecież Brytyjczykiem. I pozytywnie zaskoczył mnie Statham. Do tej pory miałem go za aktora o jednej minie, który sprawdza się tylko w senach akcji, a tymczasem pokazał, że grać również potrafi, znakomita scena kiedy żona dowiaduje się o jego zdradzie. Ogólnie rzecz ujmując bardzo dobry film akcji.

ocenił(a) film na 4
merideth

Ja dałem 8/10. Jak dla mnie kawał dobrej roboty.
Film cały czas trzymał w napięciu, bardzo ciekawie opowiedziana historia,
a Statham genialnie pasował do swojej roli.
Wreszcie obejrzałem coś innego, to jest zresztą główna zaleta tego filmu.
Jak najbardziej polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones