PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839326}

Amerykanin w marynacie

An American Pickle
5,4 4,6 tys. ocen
5,4 10 1 4565
5,9 7 krytyków
Amerykanin w marynacie
powrót do forum filmu Amerykanin w marynacie

Z jednej strony nabijamy się z Amerykanów, że poprawność polityczna odebrała im rozsądek, z drugiej strony strzelamy focha na kwestię z filmu komediowego...Nie chce mi się sprawdzać, ale z dużą dozą pewnością wygrałbym zakład, że pod filmem o Wywiad ze Słońcem Narodu, nikt z nas nie jęczy, że ten film obraża Koreańczyków. Kwestia wypowiedziana przez bohatera nie oznacza, że scenarzysta czy reżyser tak uważa. Wg mnie to nawiązanie do zjawiska zwanego "polish jokes". Wystarczy poczytać, jaki mieliśmy wizerunek 100 lat temu, takie zdanie byłoby pewnie całkowicie naturalne, trochę perspektywy historycznej wystarczy. W całym tym filmie chodzi o pokazanie, jak bardzo zmieniliśmy się kulturowo, mentalnie. Równie dobrze można stwierdzić, że ten film jest obraźliwy dla Chrześcijan, bo ten sam bohater mówi: "Maryja była prostytutką, a każdy kto wierzy w Jezusa jest idiotą"(czy coś takiego)... Ale o to nikt się nie burzy, bo wam media tego nie nakręciły... Rogen wcześniej kręcił filmy o Amerykanach, niektóre z nich to dopiero były obraźliwe dla Amerykanów... .Aż dziw, że ktoś mu jeszcze w ogóle finansuje te filmy, jak tak wszystkich obraża. A teraz możecie mnie zjechać...

ocenił(a) film na 4
bropek

W pewnym sensie zgadzam się z Tobą. Osobiście nie czuję się urażony ani słowami o Polakach, a tym bardziej wycieczkami religijnymi. Jeśli chodzi o sam film to niestety równie kiepski jak "Wywiad ze Słońcem Narodu". Wszystko to jakoś mało śmieszne. Tym razem klimaty z pod sztandaru "Goście, Goście" nie zagrały i po prostu czegoś tu brakowało. Przyznam, że oglądnąłem zachęcony "gówno-burzą" rozpętaną przez obrońców polskiej czci. Słaby.