PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 192 449
ocen
7,3 10 1 192449
7,1 41
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

Czy jako jedyna czytając książkę nie doszłam do tego, że morderstwa były wymysłem głównego bohatera? W filmie jest to ukazane całkiem inaczej, w bardziej oczywisty sposób. Czytając powieść Ellisa do samego końca byłam przekonana, że Patrick rzeczywiście był seryjnym mordercą, a to, że mu się upiekło, zawdzięczał zakłamaniu i obojętności swojego środowiska. Pod koniec filmu byłam skołowana, bo reżyser wyraźnie sugerował, że to wszystko było urojeniem, a ja przecież wiedziałam swoje. ;) Mam zamiar przeczytać książkę jeszcze raz, bo wychodzi na to, że kompletnie jej nie zrozumiałam.

ocenił(a) film na 3
rozowy_wiercipietek

Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty. Też byłem zdziwiony po obejrzeniu filmu. Sporo rzeczy jest pokazane w zupełnie innym świetle niż w książce.

ocenił(a) film na 9
supup

Moim zdaniem twórcy filmu wykazali się samowolą co do zakończenia, używając dowolnej interpretacji jednoznacznej treści książki.

rozowy_wiercipietek

Odgrzebię ;) W książce też sporo fragmentów wskazuje na wyobraźnię - najbardziej chyba kilkakroć powtarzający się motyw, gdzie Pat rzuca do kogoś tekst w stylu "Odrąbię ci głowę siekierą i wypruję wnętrzności" (oczywiście innymi słowy), a nikt nigdy tego nie słyszy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones