PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1286}

Amadeusz

Amadeus
8,1 123 398
ocen
8,1 10 1 123398
8,7 42
oceny krytyków
Amadeusz
powrót do forum filmu Amadeusz

może tu nie mowie o filmie ale o wolfim.
chociaz film bardzo fajny jest komedia dramat romans, w sumie to miejscami nawet horror wszystko czego oczekiwalam .
amadeusz zagrany brawurowy chociaz nie spodziewalam sie ze byl az taki ... "szalony"

mialam nadzieje ze nie bedzie za duzo muzy i bylo jej w sam raz. 3 godzinny film a wcale mi sie nie nudzil chociaz wiedzialam jak sie skonczy :D:D

ocenił(a) film na 9
yoddha

Mnie również zadziwiła rola Toma Hulce. Fenomenalny śmiech, który bawił mnie niesamowicie, a początkowe kwestie zwaliły z nóg.

Kiedyś w pokoju akademickim miałem współlokatora - muzyka (fortepian, obój (grał na nim w orkiestrze), skrzypce). Teraz rozumiem cały jego zachwyt nad tym filmem, jako arcydzieła, ale bardzo późno zabrałem się do niego, aby się przekonać na własne oczy.

Proszę tylko pamiętać, że Mozart jakiego widzimy w filmie jest tylko wizją reżyserską, a jaki był dokładnie nie wiemy (ale można wyczytać dużo z wikipedii). Żył we własnym świecie stworzonym wewnątrz swojej głowy, gdzie zamykał się często. Może miał też niesamowite poczucie humoru, przedkładał muzykę nad zdrowie, był obiektem niepohamowanej zazdrości i niesamowitym egoistą. To właśnie taki stereotyp geniuszu, indywidualisty.

Nie dałbym też temu filmowi tylu lat ile ma. Bardzo dobra produkcja, z bardzo dobrą grą aktorską i muzyką, choć fanem klasyki nie jestem. No i zakończenie oczywiste jak na film biograficzny;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones