PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601282}

Akademia wampirów

Vampire Academy
5,7 24 845
ocen
5,7 10 1 24845
Akademia wampirów
powrót do forum filmu Akademia wampirów

Proszę, BŁAGAM! Powiedzcie mi że główne role nie są jeszcze obsadzone, a ci aktorzy zostali tutaj przypisani dla jakiegoś głupiego żartu... No proszę ! Jak oni mogli to zrobić? To jakaś kpina.

zagubiona3112

To jest oficjalna obsada. Wedlug mnie nie jest zle.

ocenił(a) film na 8
zagubiona3112

to jest dobra obsada. masz coś do niej? mnie się osobiście podoba.

ocenił(a) film na 3
zagubiona3112

Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony, gdy np. dowiedziałam się, że Jennifer Lawrence zagra Katniss w THG to był dla mnie niemały szok, ale przynajmniej miałam pewność, że grać ona umie i teraz nie chciałabym nikogo innego w tej roli. Teraz też mam problem, szczególnie z Zoey, wydaje się być za słodka, a Rose to jedna z nielicznych bohaterek w książkach młodzieżowych, która jednak potrafi o siebie sama zadbać i jest wyrazista, nie irytuje i wzbudza sympatię, dlatego nie chciałabym, żeby zniszczyli jej postać. Jeśli chodzi o odtwórczynię Lissy to nie jest chyba tak źle. Danila jako Dimitri szczerze mówiąc mi odpowiada, oglądam jego zdjęcia i cóż, przystojny jest. :D Na plus, że jest z Rosji, dzięki temu będzie bardziej wiarygodny. Mam nadzieję, że przynajmniej grać oni potrafią, bo nie widziałam ich w żadnej produkcji.
Nie spodziewam się wiele po tej ekranizacji, ale czekam na dalsze informacje i aktorów. Ciekawi mnie czy wszyscy będą raczej mało znani, czy może do ról drugoplanowych wezmą kogoś bardziej rozpoznawalnego. ;)
Tak przy okazji dodam, że coś dużo tych ekranizacji książek młodzieżowych ostatnio, widać zysk z tego jest niemały, pewnie też fakt, że już nie ma więcej 'HP' i 'Zmierzchu' do przeniesienia na ekran na to wpłynął.

ocenił(a) film na 8
Katie_Scarlett

Nie zapomnijmy jeszcze że w wakacje wchodzi do kin "Miasto kości" tez na podstawie książki :) Miejmy nadzieję że Zoey da z siebie wszystko w roli Rose. A Danila naprawdę jest przystojny^^

ocenił(a) film na 3
Rosemarie_Bielikov

Pamiętam o 'Mieście kości', ciężko zapomnieć. :D
Przeglądałam dzisiaj zdjęcia Zoey i ładna z niej dziewczyna, wydaje się sympatyczna, coraz bardziej się przekonuję do niej, oby dobrze zagrała, to przecież najważniejsze. ;)
Ma w sobie to coś, mimo, że wyobrażałam sobie innego Dymitra to mi się podoba. Dużo fanek pewnie będzie rozpaczać, bo dla nich idealny Dimitri to Ben Barnes, podobnie Jace to Alex P. Ja nawet nie liczyłam na to, że Ben zagrałby w AW i szczerze mówiąc niekoniecznie bym go chciała.
Dla mnie ta ekranizacja to ogólnie spore zaskoczenie, myślałam, że już temat wampiriów się przejadł i sobie odpuszczą mimo, że krwiopijcy w AW dość nietypowo są przedstawieni. :)

ocenił(a) film na 8
Katie_Scarlett

Właśnie AW jest taka wyjątkowa bo nie ma tam takich stereotypów wampirów. Ben Branes ? Fajny aktor ale tu by nie pasował, wystarczył mi "Dorian Gray".
Zoey jest bardzo ładną dziewczyną i miejmy nadzieję że dobrze zagra Rose. :)
A

ocenił(a) film na 3
Rosemarie_Bielikov

Tak, Richelle Mead ma talent. Lubię jej książki, są takie lekkie i przyjemne, szybko się je czyta. ;)
Mam nadzieję, że cała obsada dobrze wypadnie. Ja się teraz staram myśleć pozytywnie, ale nie za bardzo, by w razie czego się nie rozczarować. ;d
Ben Barnes jest bardzo atrakcyjny, ale też nie sądzę, by pasował.

ocenił(a) film na 8
Katie_Scarlett

Trzeba myśleć pozytywnie. :)
A Richelle Mead bardzo ciekawe książki pisze. :) Nawet mój młodszy brat się w AW zaczytał ;d

ocenił(a) film na 3
Rosemarie_Bielikov

Trzeba, trzeba, jeśli ekranizacja nie wyjdzie, to przynajmniej zawsze są książki, które przecież nie staną się gorsze przez nieudany film. :)
I podoba mu się? Nie uważa, że to raczej książka dla dziewczyn czy coś? :D Mój młodszy brat tylko na 'GONE' się udał namówić, a tak to nie chce czytać, podobnie jak cała moja rodzina, ech. :(

ocenił(a) film na 2
Katie_Scarlett

Dla mnie Ben Barnes nie wygląda jak Dymitr. Zbyt lalusiowaty.

ocenił(a) film na 7
zagubiona3112

Dymitr jeszcze nie jest najgorszy, najbardziej przeraża mnie wybór Rose. Ona tu nie pasuje! Jeżeli ma tak zostać to mam nadzieję,że nie zniszczy tej roli. A tak wgl to chciałabym żeby Adriana grał Gaspard Uliel. Myślę, że on by pasował... :)

ocenił(a) film na 3
elen15

Mi Gaspard bardziej na Christiana pasuje niż Adriana. ;) Jednak na tego aktora nawet nie ma co liczyć w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
Katie_Scarlett

W sumie nie pomyślałam o nim jako o Christianie, no ale też by pasował. Jeszcze nia znalazłam aktora , który by idealnie pasował do 'Mojego' Adriana...
ale masz rację, że chyba raczej nie ma co liczyć na tego aktora w tym filmie...

ocenił(a) film na 3
elen15

Ja właśnie też nie znalazłam swojego Adriana, ale ja prawie nigdy nie potrafię dopasować konkretnego aktora do postaci z książki, tworzę sobie w głowie ideały, które w realnym świecie nie istnieją. ;) Bardzo mnie ciekawi kto zagra Adriana, uwielbiam go!

ocenił(a) film na 7
elen15

Nie wierzę! XDXD
Gaspard byłby świetny jako Dymitr, ano ale cóż za późno. Zoey, to już inna bajka, jeśli zniszczy tę rolę to film nie będzie taki sam.

ocenił(a) film na 8
Liwia_1

Zoey miejmy nadzieję ze nie zniszczy roli ! Katie_Scarlett : Mój brat uwielbia tę książkę a najbardziej Adriana :)

ocenił(a) film na 7
Rosemarie_Bielikov

Brat? Nie wielu chłopaków chyba to czyta. Choć po zastanowieniu AV nie jest typowym 'romansidłem' dla młodzieży i dobrze.

ocenił(a) film na 8
Liwia_1

Właśnie dlatego on to czyta. Bo AW nie jest typowym romansidłem. :)

ocenił(a) film na 3
zagubiona3112

100% się zgadzam. Spieprzyli sprawę. Nie dość, że czołówka nie jest obeznana ze światem kina (jak zobaczyłą Lucy Fry to za głowę się złapałam) to jeszcze nie dopasowani do opisów z książki. Rozpisywać się nie będę, ale po prostu to jest koszmar.

A Christiana mógłby zagrać Kevin Zegers :)

Elektra122

Zgadzam się z Tobą całkowicie ;D

użytkownik usunięty
zagubiona3112

Zgadzam się! Już bardziej podobały mi się obsady fanów w fanartach... Np. w roli Rose widziałabym Odette Annable, uwielbiam tę aktorkę.

ocenił(a) film na 3

No przyznam , że gdyby Odette zagrała Rose to byłaby perfekcja ale i tak Zoey to nie jest zły wybór. Dymitr też ok , przede wszystkim rosjanin! Jedyne co mnie razi to Christian , który w zwiastunie nie bardzo przypadł mi do gustu , sama Lissa też nie jest zbyt piękna. No i nasuwa mi się jedno pytanie. Czemu w trailerze jest pełno Lissy skoro główną bohaterką książek jest Rose? Jej postać ledwo mignęła przez sekundkę w zwiastunie. Mam nadzieję , że w filmie to dampirka będzie grała pierwsze skrzypce choć po ekranizacjach można się spodziewać wszystkiego ;(

ocenił(a) film na 2

Chyba się z Tobą zgadzam, Odette na niektórych zdjęciach wygląda właśnie jak Rose - nie jest zbyt delikatna, ale też piękna. Zoey jest hmmm zbyt dziecinna...

zagubiona3112

Dokładnie. Najgorsza jest jednak moim zdaniem Lisa. Lucy Fry kompletnie tu nie pasuje.

ocenił(a) film na 3
starbloom_

Też uważam, że aktorka, która gra Liss nie zbyt pasuje, za to jak chodzi o Rose to Zoey pasuje mi z wyglądu, tak wyobrażałam sobie ją jak czytałam książkę. Tak ja Veiller zakuł mnie w oczy bar Rose. Zwiastun naprawę skupiał się na Lissie, ale cóż to tylko zwiastun ;). Zauważyłam też, że w zwiastunie jest parę scen, których ni jak nie mogłam w komponować w akcje powieści, ale czego nie robi się dla durnych fanek, które przyjdą na film, a nawet do głowy nie wpadnie im przeczytać książki ;p Jednak to jest temat dotyczący obsady więc mi ogólnie obsada pasuje. Lucy Fry nie wygląda tak źle w zwiastunie. Wybór Dymitra jest niezły, aktor jest przystojny i to Rosjanin,uwiarygodni to postać(tak myślę). Najbardziej jednak nie pasuje mi odtwórczyni roli Kirovej, ona jest młoda i ładna, a w książce była brzydka, szpakowata i stara, ale pokładam swoje nadzieje w charakteryzatorach ;)

zagubiona3112

Ja też na początku nie byłam przekonana co do aktorów, ale z biegiem czasu się do nich przyzwyczaiłam. To prawda, że aktorka która ma zagrać Lissę nie jest idealna, ale aktorzy którzy grają Rose i Dymitra są idealni. Cieszę się, że Dymitra będzie grał prawdziwy Rosjanin. Już nie mogę się doczekać aby usłyszeć ten zniewalający akcent!!!

ocenił(a) film na 8
zagubiona3112

Czy obsada jest dobra dowiemy się dopiero po obejrzeniu filmu. Mam nadzieje, że nie ;) Ciekawi mnie kto będzie grała Adriana w późniejszych częściach(jeśli będą).

ocenił(a) film na 8
NWK2

Mam nadzieje, że nie jest zła.* Tak miałam napisać i za szybko wysłałam komentarz :/

ocenił(a) film na 7
NWK2

odnosnie Ivashkova to maja 3 kandydatow.
- max irons ( jared, z Intruza)
-chase craftord czy jakos tak :P
- robert pattinson

no cóz. z tych trzech najlepiej (moim zdaniem) by bylo jakby wybrali Chase'a no bo max, sorki, ale rola w intruzie byla jego debiutem wiec jak cos to grą aktorska nie nadrobi. a Robert... cóz.... we wszystkich filmach gra tak... maślakowato. wiecznie smutny, cicho gada i wogole. wejdzcie sobie w google grafika i wpiszcie chase'a. na niektorych zdjeciach naprawde wyglada na adriana. i ten wzrok....

ocenił(a) film na 8
TheWampirka

Rola Maxa w Intruzie to nie jego debiut, aczkolwiek ta rola dała mu największy rozgłos. Jednak ani on ani Pattinson ( którego lubię odkąd zagrał w Harrym Potterze) nie nadają się na Adriana. Masz racje - najlepszy jest Chase. Mimo wszystko wolałabym aby do roli Adriana dali kogoś nowego i nieznanego. Byłoby najlepiej i nie miałby porównań, że w którymś filmie grał lepiej a w którymś gorzej. Takie moje zdanie :)

TheWampirka

Max Irons jest idealny na Adriana!!!!!<3<3
Ale nie ma szans na ekranizacje całej serii, po porażce 1 nie bedzie nawet 2 cz wiec Adriana nawet nie zobaczymy.

zagubiona3112

HAHAH CO ZA PORAZKA TA OBSADA I CAŁY FILM.. Plakac czy sie smiac?

ocenił(a) film na 3
guga_buzka

Może nie oceniaj przed obejrzeniem? Skąd wiesz, że film to porażka, skoro go nie widziałaś/eś? Pozory mylą, a z oceną poczekaj, aż będziesz miał jakiekolwiek podstawy, żeby ją wystawiać.

gloryy

wystarczy ze obasada jest na luft , nic juz nie uratuje tego filmu

ocenił(a) film na 3
guga_buzka

Nie bądź taki hop do przodu.
Gdy zobaczyłam obsadę Igrzysk Śmierci to byłam załamana, miałam podobne zdanie, jak Ty teraz. Ale w tym momencie nie wyobrażam sobie żadnej innej aktorki, jako Katniss, ani żadnego innego aktora za Peetę, Haymitcha i resztę, a też mi nie pasowało.
Wszystko zależy od stylizacji, umiejętności aktorskich, oceń gdy obejrzysz.
Pozdrawiam.

gloryy

ja czytalam Igrzyska po filmie. i własciwie Katniss nie jest ekstra dobrana.. ale film wypadl bardzo dobrze. Jednak wyglądem nie odbiega dużo od książki w przeciwieństwie do całej głownej obsady AV. Dimitri - blady z czarnymi włosami? Rose mała i chuda? Nie wyglada jakby miala Tureckie korzenie... A Lissa najbrzydsza z obsady?

ocenił(a) film na 3
guga_buzka

Dymitr według mnie się zgadza, Roza raczej też, faktycznie może nie widać, jakby miała tureckie korzenie, ale trudno znaleźć aktorkę, która pasowałaby w każdym względzie i każdemu się podobała, co do Lissy to masz rację, ona mnie też się nie podoba, ale liczę, że przekona mnie podczas filmu, choćby swoją grą aktorską.

gloryy

Wystarczy obejrzeć zapowiedź. Gdybym nie czytała książki, za nic bym nie traciła czasu na oglądanie takiego filmu.

ocenił(a) film na 3
starbloom_

Uważasz, że wystarczy obejrzeć zwiastun, aby ocenić film? To tak jakby stwierdzić czy książka jest dobra czy nie po tym jaką ma okładkę. Żeby wystawić ocenę, trzeba mieć jakąś podstawę, obejrzenie trailera jeszcze takową nie jest, mimo że mnie on również nie przypadł do gustu, to na temat filmu wypowiem się po jego obejrzeniu.

ocenił(a) film na 4
zagubiona3112

Obsada nie jest zła, Zoey umie grać i mam nadzieję że się spisze, Danilę już widziałam na dużym ekranie w przeróżnych rolach i jestem zachwycona nim jako Dimirem ;) Szkoda tylko, że ma długie włosy, z krótszymi mu ładniej ;) Jedynie mam pretensje co do wyboru Lucy Fry jako Lissy, no ale cóż jeszcze filmu nie oglądałam więc nie oceniam ;)

ganja13

Po ochłonięciu i przetrawieniu tej obsady zgadzam się z tobą. Mogło trafić gorzej. Jedynie ta Lucy Fry ni kokardkę mi tutaj nie pasuje no! Zresztą, się zastanawiam czy jest sens w ogóle oglądać, bo pewnie film a książki to dwie różne historie będą....

ocenił(a) film na 7
zagubiona3112

Zgadzam się ;cc K**** oni se chyba jaja robią, płakać mi się chce, tak straasznie chciałam Barnesa na Dimkę .. ;x Lissa, Rose, wszyscy kurna! VA to moja ulubiona i ukochana saga a oni to wszystko spieprzą -,- Dzięki wielkie .

Ladymovies

dokładnie tak! Ta ekranizacja to jakaś kpina!.. ale Barnes jest za chudy i drobny na Dimke.. jeśli widziałas graphic novell.. to nie było szans żeby r.Mead sie na niego zgodziła. Dimitri miał być mięśniaczkiem i siłaczem. Barnes pasuje bardziej na Patcha

ocenił(a) film na 7
guga_buzka

No może, ale w zasadzie to bez problemu mógłby przypakować. Tak było np z Taylorem Lautnerem - w 1 cz. Zmierzchu był chudy, a do Księżyca w Nowiu kazali mu ostro pakować i proszę :3 Ale mi też chodzi bardziej o twarz i wyobrażenie, bo czytając książkę cały czas miałam przed oczami Barnesa ... i nie tylko ja ;c Możemy się tylko modlić żeby charakteryzatorzy zrobili z nimi porządek ..

ocenił(a) film na 7
Ladymovies

wy chcieliscie bena barnsa na dymitra? to chucherko? rozumiem twarz i wlosy pasuja ale cialo?! dymitr w ksiazce jest masywnym dhampirem a wy jakies chuchro chcieliscie, tym bardziej bez prawdziwego rosyjskiego akcentu. pogielo was? mi tez sie zbytnio obsada nie podoba ale kurde popatrzcie sobie w internecie na zagranicznych stronkach, tam czesto sa jakies wywiady z nimi i nie jest znowu tak zle. na polskie stronki wogole nie patrzcie bo są z tylu za murzynami.

Ladymovies

ja czytająć książkę miałam cały czas przed oczami Theo Jamesa... z tymn nie da sie wygrac ;p Ale Danila Kozlovsky? Jest blady i ma czarne włosy.. w książce jest wyraźnie napisane że urodą był podobny do samej Rose.. ciemniejsza skóra i brązowe włosy

ocenił(a) film na 7
zagubiona3112

Po obejrzeniu zwiastunów przekonałam się do większości obsady. Ogólnie spodziewałam się, że zrobią ten film trochę inaczej, ale zapowiada się super ;D Wydaje mi się, że Zoey świetnie się sprawdzi i mimo, że Lucy z wyglądu mi nie pasuje na Liss to też jest ok ;3. Jedyne z czym się nie pogodzę to Dymitr -,- ma-sa-kra . Pomijając jego akcent itd ... jak dla mnie się nie nadaje ;-;
Coś czuje, że Christian tu będzie strzałem w 10 ^^
Boję się tylko, że w kolejnych częściach spieprzą Adriana ... to będzie zbrodnia! ;x

ocenił(a) film na 5
Ladymovies

jeśli chodzi o Dymitra to się zgadzam. ;)
chciałam iść do kina i wzdychać, ale jak patrze na zdjęcia już, to mam wrażenie, że wygląda strasznie staro. -,-
Ale Adriana już nie mogą skopać, nie mogą, no, bo to już będzie totalna porażka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones