PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 32 tys. ocen
5,2 10 1 31833
4,0 29 krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

… i bardzo dobrze.
Jak Wy ludzie narzekacie! Polacy to chyba najbardziej narzekający naród na globie!
Słuchać się Was nie da! Bo Ada, bo nie Kraków, bo coś tam…
Super, że film jest odświeżony i będzie mieć sporo nowych elementów! Zwiastun zapowiada się wspaniale! Nie mogę się doczekać!

ocenił(a) film na 4
kacper52

Osobiście nie mam za bardzo problemu że jest Nowy York (Chociaż akcja mogła dziać się w Polsce, bo zagranicznemu widzowi by pokazała jak wygląda Polska). Ale szkoda że zmienili. Adasia na Adę bo mogli stworzyć własną żeńską postać. A nie po prostu zmieniać płeć Adasiowi.

Dubbingorozec

Już Netflix ,,zdziewczyńczył'' bohatera. Przecież w jego filmie ,,Pan Samochodzik i templariusze'' występuje Wiewióra jako właśnie dziewczynka podczas gdy w książce Nienackiego Wiewiórka to chłopiec.

kacper52

No tak Polacy, robią film na podstawie kultowej Polskiej książki ale akcja toczy się w Nowym Yorku.

Wyobrażasz sobie, że Amerykanie robią ekranizację np. Tomka Sawyera Twaina i umieszczają akcję tego filmu w Warszawie?

kacper52

A zwiastun jest raczej nijaki. Klimat ma się nijak do Akademii Pana Kleksa Brzechwy, choć wizualnie przynajmniej trailer faktycznie jest nieźle (jak na polski film) zrobiony.

kacper52

Rzygam już USA, tak jak kiedyś rzygałam obowiązkowym filmem radzieckim w każdy poniedziałkowy wieczór. Podróże Pana Kleksa kręcono częściowo w ZSRR, ale twórcy filmu mieli dość przyzwoitości, żeby nie umieszczać jego akcji na obozie radzieckich pionierów.

ocenił(a) film na 6
kacper52

Zwiastun to przerost formy nad treścią, jakbym oglądał 4 różne filmy w jednym, obym się mylił, ale coś mi się zdaje, że marny scenariusz przykryją nadmiarem efektów specjalnych i szybkimi zwrotami akcji.