PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 32 tys. ocen
5,2 10 1 31833
4,0 29 krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Herald Pokolenia Alfa

ocenił(a) film na 10

Wracam właśnie z premiery, myślałem, że będą tłumy, i były, ale to było coś dziwnego, bo przyszły przeważnie kombinacje rodziców z pokolenia Millennials z dziećmi z pokolenia Alfa. Estetyka filmu nawiązuje do najnowszych trendów, muzyczność dzieła trafia do najmłodszych, estetyka wizualna i muzyka przyciągają też rodziców. Trudno to określić, ale Akademia Pana Kleksa 2023 otwiera nowy rozdział, globalnie, i jeżeli właśnie nią witamy pokolenie Alfa to bardzo mnie to cieszy. Nawet na przekór wysublimowanym gustom Pani Piotrowskiej, innym krytykom czy boomerom chcącym nostalgicznie odtwarzać stare kalki kulturowe. Witam się z nowym - Bajkiem.

indiced

Na 10 ten film na pewno nie zasługuje. Naprawdę uważasz, że to arcydzieło?

ocenił(a) film na 10
Nekros97

Brakuje mi rozwoju niektórych postaci czy nabudowywania relacji emocjonalnych, jednocześnie wielu doświadczonych aktorów oddaje z naddatkiem. Kwiatki Danuty Stenki, DJ Tomasz Kot, dopracowali swoje role i maskuje to niedociągnięcia młodych. A jednak moja ocena jest bardziej wynikiem wielu momentów w których się śmiałem oraz tego, że w Polsce od ponad dwóch dekad takich filmów nie produkowano. Republika dzieci Kolskiego nawet nie podchodzi do tego typu produkcji. To jest ewidentnie Polski film ale skalibrowany globalnie. Bardzo się cieszę, że ten film staje się forpocztą wchodzącego do kin pokolenia Alfa, tak jak poprzednie ekranizacje z lat 80tych były witane przez pierwszych Millenialsów. Nie gram w Fortnite, Roblox i jeszcze nie zwiedziłem NYC ani Brazylii, ale rozumiem globalne cechy tej produkcji i jej estetykę. Oglądając ten film poczułem swoją dzieckość sprzed grubo ponad trzydziestu lat. Uwierzyłem w ten film, świetnie się bawiłem i chętnie obejrzę ponownie. Nie widzę przyczyny by nie dać 10 gwiazdek takiej kolorowej produkcji w takim szarym kraju jak nasz.