PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013300}
7,3 36 tys. ocen
7,3 10 1 35583
7,9 65 krytyków
Aftersun
powrót do forum filmu Aftersun

można ten film, przed premierą polską, oficjalnie? Pytam z ciekawości, widząc, że oceniło go 15 krytyków i obejrzało 1700 osób, a polska premiera za miesiąc... To tylko zagranica?

ocenił(a) film na 9
Jakitojestpoprawnynick

Nie. Film był na American Film Festival we Wrocławiu.

Agatonik

OK, wielkie dzięki! Mogłem uczestniczyć tylko w wersji online tego festiwalu i nawet nie spojrzałem, co było grane w kinie...

Jakitojestpoprawnynick

Film można obejrzeć na pokazach przedpremierowych

www. m2films. pl

Jakitojestpoprawnynick

film od jakiegoś czasu jest dostępny na Amazon Prime Video https://www.amazon.com/Aftersun-Paul-Mescal/dp/B0B672PRKW
więc i w "ogólnych" zasobach internetu także się pojawił

ocenił(a) film na 9
Jakitojestpoprawnynick

W Warszawie - nie wiem jak w innych miastach - od miesiąca są pokazy przedpremierowe, sam oglądałem 11 grudnia w Kinotece. Takich tłumów nie widziałem od miesięcy, prawie jak na Avatarze :-) Zresztą sprawdzałem kolejne pokazy i było to samo.

michal__olech

Dziękuję wszystkim za tę kompleksową i kolektywną odpowiedź (tym bardziej, że mój pierwszy wpis i miałem opory...).

Co do "premiery kinowej"... Datą powinna być chyba pierwsza publiczna projekcja (czyli prawdopodobnie tutaj ta na American Film Festival)? Czy chodzi jednak o masowe wejście do kin? OK, ale nie czepiam się - teraz są tego typu okazje jak pokazy przepremierowe - czy pojedyncze pokazy na festiwalach - i pewnie można tu dyskutować. Może informacja do poprawy, a może nie...

ocenił(a) film na 9
Jakitojestpoprawnynick

Chodzi o masowe wejście do kin, inaczej to by wprowadzało w błąd, te festiwale są dla garstki pasjonatów.

ocenił(a) film na 9
Jakitojestpoprawnynick

Ja oglądałem na MUBI