PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 92 tys. ocen
7,7 10 1 91871
8,7 51 krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

ale kino +

ocenił(a) film na 10

czwartek, 20:10

Ktoś ogląda?

ocenił(a) film na 8
Platton

postaram się :)

Platton

Dobrze wiedzieć!
Dzięki za przypomnienie :)
P.s.: Tam są reklamy w trakcie filmu?

ntx

Nie ma :) Ja również postaram się podnieść oglądalność.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
Platton

i ja

ocenił(a) film na 8
Platton

Takiego filmu nie można sobie odpuścić :) Również dziś oglądam, jest na mojej liście filmów, które muszę zobaczyć :)

ocenił(a) film na 7
Platton

Ja również go zobaczę. Mam nadzieję na dobry seans.

ocenił(a) film na 8
Platton

Takiego filmu w telewizji nie opuszczę :)

ocenił(a) film na 10
Platton

Film genialny - 10/10. Sam bym obejrzał (mimo że widziałem 3 razy), ale niestety jutro egzamin z mechaniki lotu :(

Carlitos

A ja obejrzę, wstyd się przyznać ;) , pierwszy raz!
Zwlekałam jakoś z tym filmem, ale dziś nie odpuszczę.
Było to spowodowane po części tym, że po filmie "Gangi Nowego Jorku" miałam ogromny uraz i obrzydzenie do postaci Daniela, i trochę się to przełożyło na samego Daniela, nie miałam ochoty oglądać go znów w roli "tego złego" (delikatnie mówiąc..)
No ale to chyba świadczy o tym, że jest genialnym aktorem. :)
Pozdrawiam wszystkich oczekujących!

ocenił(a) film na 9
Platton

Właśnie się zaczął. Oglądam :)

kulizz

Już wiem że ten film będzie świetny.. Ani słowa nie powiedzieli, a akcja i muzyka sprawiła że już siędzę wczuta wbita w fotel.

ocenił(a) film na 9
Platton

"... I'm oil man" właśnie oglądam :)

witek201

właśnie oglądałam xd

ocenił(a) film na 10
Platton

ach ta muzyka...

ocenił(a) film na 9
Platton

Obejrzałem drugi raz. Jeszcze bardziej mi się podobało, bo zobaczyłem pewne niuanse, które wcześniej przeoczyłem. Fantastyczny kawał kina.

ocenił(a) film na 9
Platton

w niedzielę jest powtórka.

irish23_faurepavane

Ja sobie włączyłam po raz drugi, leci w TV tak bardziej w tle bo jestem świeżo po obejrzeniu, ale urzekł mnie ten film..
A muzyka, mimo że czasami tak jakby na jedno kopyto, zahipnotyzowała mnie, jest świetna.

ocenił(a) film na 9
ntx

Sam film nie jest arcydziełem, po prostu bardzo dobrym filmem. Jednak rola Daniela Day - Lewisa to jest arcydzieło. Ośmielę się powiedzieć, że jedna z kilku najlepszych kreacji w historii kina a trochę filmów już widziałem. Trochę jestem zawiedziony wypowiedzią Jacka Poniedziałka na temat Daniela w Ale Kino. Myślałem, że powie coś ciekawszego. W kółko mówił o komplementarności.

irish23_faurepavane

A dla mnie jednak część spostrzeżeń pana Jacka było bardzo ciekawych, gdy byłam przed obejrzeniem filmu po raz pierwszy.
Pozwolę sobie skopiować z mojej wcześniejszej wypowiedzi fragment, odnośnie gry Daniela jako arcydzieła, z czym się zgadzam absolutnie, i zamierzam się zabrać za inne filmy z jego udziałem jak najprędzej :) "Zwlekałam jakoś z tym filmem, ale dziś nie odpuszczę.
Było to spowodowane po części tym, że po filmie "Gangi Nowego Jorku" miałam ogromny uraz i obrzydzenie do postaci Daniela, i trochę się to przełożyło na samego Daniela, nie miałam ochoty oglądać go znów w roli "tego złego" (delikatnie mówiąc..)"
Jednak w Gangach jego postać w porównaniu do Plainview to był anioł. ;)

ocenił(a) film na 10
ntx

polecam dla rownowagi jego role z Wieku Niewinnosci i Pokoju z Widokiem, gdzie gra flegmatycznych gentelmenow, zupelnie inny czlowiek :)

ocenił(a) film na 9
shivar

Albo inna oskarowa kreacja - "Moja lewa stopa" gdzie gra osobę z porażeniem mózgowym.

shivar

"gdzie gra flegmatycznych gentelmenow, zupelnie inny czlowiek" -> ale na pewno równie świetne role, zgaduję..
Dziękuję za podpowiedzi, na pewno obejrzę wszystkie trzy :)

ocenił(a) film na 10
ntx

a to juz sama musisz sprawdzic, to sa w ogole bardzo dobre filmy, piekne, dla mnie klasyka kina, warto znac, a jesli ktos zna DDL tylko z tych ekspresyjnych rol, to moze byc zaskoczenie, Daniel gra tam stonowanych introwertykow, niestety nie dane mu bylo sie porzadnie wydrzec tak jak lubi :)

shivar

Obejrzę na pewno (chociaż jakoś mi dziwnie sobie wyobrazić Daniela w takich innych rolach, tym bardziej chętnie obejrzę) a teraz odpływam ponownie w krainę ale kino i jednego z moich ulubionych reżyserów :)
A jutro To Nie Jest Kraj Dla starych Ludzi na TVN7. Oglądałeś? Oceń :)

ocenił(a) film na 10
ntx

tak, po obejrzeniu czulem lekki niesmak, film byl nominowany do oskara, dlatego oczekiwalem czegos wyjatkowego, fabula jest wciagajaca i ladnie podana, ale przeciez to dosc prosta kryminalna historia z przeslaniem takim, ze lepiej byc mlodym, zdrowym i lepiej zyc niz nie zyc, a w ogole to wszystko zalezy od losu i przypadku wiec i tak nie mamy na nic wplywu..... Konkurujacy z nim "Az poleje sie krew" jest filmem z innej polki i to on powinien otrzymac nagrode.

imho film zasluguje na solidna siodemke za klimat i Javiera Bardema, ktory niczym bog przenaczenia przemierza Ameryke siejac strach i zniszczenie :)

przyjemnego ogladania

shivar

"Konkurujacy z nim "Az poleje sie krew" jest filmem z innej polki i to on powinien otrzymac nagrode. " -> Zgadzam się.

shivar

http://www.youtube.com/watch?v=EnDYskNVpEE
Cóż za odmiana :)

ocenił(a) film na 10
ntx

och boska Helenka :p, z wywiadu wynika ze rezyser sobie z niego troche zazartowal obsadzajac go w roli Cecila, jego postac byla dla Lewisa obca, wrecz odpychajaca, a moze jednak to zaprzeczanie, ze nie znajduje w sobie zadnej cechy Cecila bylo zbyt pochopne, skoro tak dobrze potrafil sie w niego wcielic :)

fajna skladanka typowego Lewisa:
http://www.youtube.com/watch?v=1i4cAvR5O3Q

shivar

A tu fajny wywiad:
http://www.youtube.com/watch?v=rLloBJe1cno&feature=relmfu

ocenił(a) film na 10
ntx

dzieki za linka, Anderson w dwa lata po takim dosc powierzchownym filmie, jak Boogie Nights potrafil zrobic takie arcydzielo, albo gosc jest geniuszem, albo ma wjatkowe szczescie...
a ten wywiad jest bardziej w temacie,
http://www.youtube.com/watch?v=6tTw24Jt4AY

shivar

Dzięki, muszę się przyznać że obejrzałam wszystkie części tego wywiadu dwa razy, z zachwytem! :D
Jaki Daniel według mnie ma świetny charakter, doskonale to widać w tym wywiadzie...

ocenił(a) film na 10
ntx

DDL przypomina mi troche Hopkinsa, jesli rola jest wymagajaca na tyle, zeby mogli w niej wykorzystac caly swoj potencjal, to ciezko sobie wyobrazic innego aktora na ich miejscu...

shivar

Jeśli wyłapiesz jeszcze jakieś ciekawe linki do wywiadów, materiałów filmowych, to ja bardzo chętnie przyjmę :)
A co do Hopkinsa, no to jest mistrz. Ostatnio w tv leciał "Słaby Punkt", ten aktor potrafi naprawdę stworzyć niepokojącą postać!

użytkownik usunięty
irish23_faurepavane

Jasne, że sam jest jest arcydziełem.