PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143804}

Życie ukryte w słowach

La Vida secreta de las palabras
7,4 24 668
ocen
7,4 10 1 24668
6,6 7
ocen krytyków
Życie ukryte w słowach
powrót do forum filmu Życie ukryte w słowach

... strona techniczna i ogólna realizacja tego pomysłu była, że się tak wyrażę - niezbyt dobra. Mieszanie techniki "kamera w ręce" z "kamerą na statywie" nie udało się operatorom. Montaż pozostawia wiele do życzenia - nie wiem, czy ktoś to zauważył, ale klatki często przeskakiwały, co utrudniało odbiór. Zwłaszcza, że film nie miał konkretnej akcji; był raczej statyczny, aż do tego stopnia, że niektóre sceny okropnie się dłużyły. Wzruszająca historia głównej bohaterki mogła być opowiedziana w inny, ciekawszy sposób, nie tracąc swego tragizmu. Film oceniam na 7/10.

mks93

Klatki, które przeskakiwały nie były raczej wynikiem kiepskiego montażu. Było to oddzielenie od siebie na pozór nie łączacych się epizodów. Hanna chodziła po platformie, oglądała ją, poznawała ludzi, a każy z nich miał zupełnie inną historie do opowiedzenia. W momencie gdy klataka sie zmieniała miałam wrażenie, ze ktoś budzi mnie i mówi, że należy iść dalej nie przywiązujac się bardzo do tego co przed chwilą widziałam.
Historia Hanny opowiedziana w ten sposób nadawała jej więcej szczerości. Uświadamiała, że to prawda, że są ludzie, którzy naprawdę przeżyli taką tragedię. Wiem, że może się wydawać, że bronię tego filu za wzelką cenę, ale między innymi sposób w jaki został zrealizowany, tępo , które nadaje mu niezwykle delikatny charakter sprawia, że wart był wielokrotnego obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones