PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119035}

Żółty skarb

The General Died at Dawn
6,6 36
ocen
6,6 10 1 36
Żółty skarb
powrót do forum filmu Żółty skarb

nieczesto oglada sie w kinie z lat 30-stych taka scene uwodzenia, czy policzkowanie kobiety, nie mowiac juz o niesamowitym, mrocznym zakoczeniu filmu (!)... plus jak zwykle swietny gary cooper i zapomniana dzis madeline carroll. w roli generala yanga - nominowany do oscara akim tamiroff.
film, ktory moze i nie powala na kolana i czasami sie dluzy, natomiast momentami bardzo zaskakuje!

ocenił(a) film na 7
Qmid

Mnie jakoś to rzucanie małpą bardziej weszło w oczy niż policzkowanie kobiet. Niby Cooper małpiszona jako maskotkę nosił, ale czułości faktycznej to dla niego nie miał. W ogóle przypomniało mi to ciut sceny z małpą w 'Paradise Alley' Stallone (łagodniejsze w wersji oficjalnej, mniej przyjemne w wersji rozszerzonej).

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Co do uwodzenia, niestety naczytałam się ostatnio o nieciekawym losie Patricii Neal po romansie z Cooperem, przez co ciut jakby szarm... no wiecie. W dodatku Cooper zabierał się do Carroll w filmie w podobnie ostrym stylu jak do Neal w tym nieszczęsnym 'The Fountainhead'. Jak już Gary zabiera się ostro do kobitki, to chyba lepiej zwiewać :) Przeważnie gra te sceny dosyć dyskretnie.

ocenił(a) film na 5
Qmid

Fajna fabula, ale realizacja srednia. Owczesna cenzura zrobila z tego film familijny, a szkoda. Gdyby film zostal zrealizowany 30 lat pozniej zapewne bylby niezly z niego thriller.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones