PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12103}

Świat według Garpa

The World According to Garp
7,3 9,4 tys. ocen
7,3 10 1 9393
6,6 5 krytyków
Świat według Garpa
powrót do forum filmu Świat według Garpa

bardzo...

ocenił(a) film na 10

bez bicia się przyznam, że najpierw obejrzałam film, dopiero potem przeczytałam książkę... Końcówka filmu mnie zaszokowała i - przede wszystkim - ogromnie wzruszyła. Pomimo przeszkód, zdrad, kłamstw i życiowych tragedii, bohaterowie pozostają ze sobą do samego końca... Świetny film, jeśli chcesz niemalże w tym samym momencie śmiać się, zamyścać i - płakać.

użytkownik usunięty
Guenevere

Niech bedzie pochalony.
Czy nie uwazasz jednak, ze zakonczenie w ksiazce bylo bardziej tragiczne, a w filmie az nadto naciągnięte (rozmowa w helikopterze)? Twórcy nie potrafili przekazać mysli, uczuc i charakterow poprzez obraz wiec musieli do tego uzyc slow - napewno z przekonania ze widz ogladajacy ten film nie zakapuje o co chodzi. Ciągle mam na mysli ostatnio scene - bo przez caly film nie wiadomo co chciano nam przekazac. A co do całego filmu, to brakowało mi glosu z offu (mimo iz nie jestem fanem tego typu narracji - dopiero kilka lat poźniej powstał znakomity forrest gump), ktory moglby podgrzac atmosfere i sprawic ze ten obyczajowy ponad 2h film nasiąkłby dramatyczno-komediowym (powieściowym) stylem Irvinga, bo jako wspolscenarzysta (!) sie nie spisał.

pozdrawiam.
Samarytanin.