PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329795}

Świadkowie

Les témoins
6,8 276
ocen
6,8 10 1 276
Świadkowie
powrót do forum filmu Świadkowie

ŚWIADKOWIE jast to film francuski ,więc akcja rozgrywa się w Paryżu ,to w dużej mierze film o homoseksualiście, który zachorował na AIDS,ale to jest rok 1984, więc dopiero świat się dowiaduje o tej chorobie-jednym słowem jeszcze o AIDS dużo nie wiedziano
Widzimy jak bohater ma wysypkę na ciele ,biegunkę i nie wie co to za choroba (teraz już by na pewno wiedział)

Wcześniej widzimy parę heteroseksualna ,której rodzi się dziecko wysoce tolerancyjna para ,gdzie dają sobie dużo wolności seksualnej,mężczyzna pomimo,że ją kochał związuje sie z młodym homoseksualistą, ponieważ to bardziej kobieta namawia go na seks z innymi,ale nie chce znać szczegułów, kobieta piękna przyjażni się ze strszym lekarzem homoseksualistą, nie może się pogodzić ,że ma dziecko,widzimy jak to jej partner zajmuje się dzieckim - tylko on go karmi,dogląda - nie matka ,matka jest pisarką, pisze jakieś bajki i brak jej weny twórczej na powieść .
Jej partner jest gliną ,który zakochuje sie w młodym homoseksualiście. Przyjaciel kobiety lekarz ,który brał udział w badaniach nad nową chorobą AIDS ,tez jest śmiertelnie zakochany w młodym homoseksualiście. Reasumując film o miłości heteroseksualnej,biseksualnej i homoseksualnej. Dużo odważnych scen erotycznych,więc brawa dla reżysera, trochę mi wstyd ,że nie znałam jego ,jak i jego twórczości. Świadkowie obejrzałam na ALEKINO wątpię aby był w kinie,czy wydany na płycie DVD i stąd nie ma widocznie postów
Trzeba ten film zobaczyc obowiązkowo ,dałam 9 -czyli REWELACYJNY,a rzadko daję tak wysoką ocenę

ocenił(a) film na 9
gonia68

Podobnie oceniam ten film.
Wciągający scenariusz , fascynujące (wręcz - urocze) postacie , gra aktorska. ...przekonywująca akcja (kompletny brak efekciarstwa , którego nienawidzę w filmach). Mimo to - nie polecam ciasnogłowym fanatykom , którzy z sobie właściwym czepialstwem wytkną kilka krótkich scen - w tym scenariuszu niezbędnych. Spokojnie zaliczam go do wartościowszych pozycji z kręgu tematyki LGBT.

użytkownik usunięty
maroc

Bardzo dobry film. Rewelacja.

ocenił(a) film na 9
gonia68

Uważam, że, jak na temat, udało się uniknąć taniego szokowania i ze strony pro-homo, i ze strony strażników moralności. Mamy tutaj normalne życie z jego cieniami i blaskami, gdzie nikt do końca święty nie jest. Wątek rodzinny daje interesujący kontrast - w relacji hetero pani absolutnie nie radzi sobie z faktem posiadania dziecka, mimo, że od strony formalnej mamy tutaj szczęśliwe 2+1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones