PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=408323}

Ścigani

Crossing Over
7,0 12 513
ocen
7,0 10 1 12513
Ścigani
powrót do forum filmu Ścigani

Teoretycznie film "udany". Dobra gra aktorska (Ford w roli poczciwego gliny, jeszcze lepszy Liotta tradycyjnie już w roli "szwarc" charakteru), ale czegoś mi w nim zabrakło?! In minus to nadmierne wyeksponowanie w filmie wartości zielonej karty, wygląda na to, że każdy pragnie w życiu tylko jednego....wizy do kraju "mlekiem i miodem płynącym" czyli USA, a tak nie jest. Daję 6 na 10 (podwyższam, bo mam słabość do A. Judd).

użytkownik usunięty
robben76

...może obiektywizmu brakuje ?

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
robben76

Film opowiada o ludziach starających sie o zielona kartę więc trudno się dziwić, że w filmie "wszyscy" jej pragną. Mnie drażnił scenariusz, który miał mielizny, drażniła mnie scena w czasie napadu na sklep, gdy postać grana przez Forda wali spicz nt. amerykańskiego obywatelstwa. Wydaje mi się także naciągany wątek z nowozelandzka aktorką (który był chyba tylko pretekstem, aby pokazać trochę golizny). Daję 7/10 za to, że film skłania do ogólnej refleksji nt. tego, że świat jest niesprawiedliwy i jedni (bez swojej zasługi), żyją w bogatym świecie a dla innych (bez ich winy) jest on nieosiągalny. Inna rzecz, że przecież świat ludzi bogatych nie oznacza, że jest to świat ludzi szczęśliwych...
Ale warto obejrzeć ten film, aby uświadomić sobie, jak wiele osób marzy o życiu w naszym bogatym świecie.

ocenił(a) film na 6
mirk33

To była Australijka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones