PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=155173}
4,6 34 230
ocen
4,6 10 1 34230
Pierwsza miłość
powrót do forum serialu Pierwsza miłość

Z tego co widzę w poprzednim temacie nie można dodawać kolejnych postów. Zapraszam do współtworzenia kolejnej listy absurdów :)

ocenił(a) serial na 2
nick2008

Kolejnym absurdem jest to, że Pan komisarz zamieszany w aferę upozorowania śmierci Igora bierze udział w akcji odbicia Sabiny i Wekslera. Normalnie od razu po złożeniu zeznań zostałby zamknięty w ciupie. W ogóle zastanawiam się po co Igor miałby upozorować swoją śmierć. Równie dobrze bez tego absurdalnego planu mógł porwać Sabinę i zażądać 300 milionów. I tak bardzo dziwne, że Sabinka i Grażka nie zostały jeszcze porwane dla okupu, a Weksler jeździ z jednym ochroniarzem.

ocenił(a) serial na 4
nick2008

Sceny w tej hali były idiotyczne, najpierw musieli opowiedzieć Wekslerowi cały plan jak to było, żeby go potem zabić -__-

ocenił(a) serial na 2
mateusz815

Cała ta akcja z upozorowaniem śmierci się kupy nie trzymała. Igor powiedział, że zaplanował swoją śmierć i na początku nie wtajemniczył w to ojca. Oczywiście przewidział też że tatuś zrzuci go ze schodów i rozbije mu głowę. Oczywiście stary Kaczmarczyk nie kapnął się, że Igor żyje. Wygląda na to, że już wtedy synalek był nafaszerowany szamańskim specyfikiem. Później leżał w kałuży krwi przez kilka godzin i na wpół żywy i przyjmował gości. Oddech był spłycony, puls ledwo wyczuwalny a Igor wyszedł z tego cało. Po kilkunastu godzinach przyjechała policja i nikt się sie zdziwił, że po tak długim odstępie czasu facet nie jest sztywny.

ocenił(a) serial na 10
nick2008

Tego niestety nie da się wytłumaczyć, zawsze pozostaną jakieś niewytłumaczalne okoliczności.

nick2008

rety, to proste ;/ Igor wtedy naprawdę miał zginąć, ale potem fani chcieli jego powrotu, powstał nawet profil na fejsie, więc wrócił, z tego nie dało się zgrabnie wybrnąć, dlatego tyle nieścisłości. ja je olewam, dobrze, że wrócił ;)

ocenił(a) serial na 2
makintosz

No popatrz myślałem, że od początku planowali jego powrot :) Według mnie takie ożywienie postaci to przegiecie. Za dużo niejasności i absurdów. Teraz tylko czekać jak zmartwychwstanie matka Marysi i jankes.

ocenił(a) serial na 8
nick2008

Ze zmartwychwstaniem Patryka akurat byloby najmniej problemow, nawet nie pokazano jego śmierci tylko o niej powiedziano. Wspomniano też o tym, że ma dziwną rodzinę w USA, która Emilki nie akceptowała. Myślę więc, że gdyby tylko aktor chciał wrócić, scenarzyści bez trudu wymyśliliby wątek jego powrotu z zaświatów.

ocenił(a) serial na 5
makintosz

Wtedy chcieli jego powrotu a teraz są jego odejścia

kierowca23

tak samo jak teraz płaczą za Dagą i robią protesty na fejsie. jeśli twórcy się ugną i ją wskrzeszą, to też będzie źle. i weź tu dogódź wszystkim ;/ Dagi mi nie szkoda, i tak ostatnio nic nie wnosiła do serialu. Igor może być nawet nieśmiertelny - to moja ulubiona postać i chcę go oglądać jak najdłużej.

ocenił(a) serial na 5
makintosz

Tak Igor niech zostaje na długo. To tak samo jak teraz narzekaja ze same watki kryminalne a jak by były same miłosne wątki itp to by narzekali ze nic sie nie dzieje

kierowca23

dokładnie. jakby były same popijawki w szopie Mariana, mizianie się zakochanych, wyznania miłosne i kanapeczki Blażeja, to narzekaliby, że nudno

ocenił(a) serial na 5
makintosz

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 1
nick2008

widac ze scenariusz był pisany ''na kolanie'' i tak naprawde nic sie kupy nie trzyma

ocenił(a) serial na 8
nick2008

cały wątek z powrotem Igora jest absuedalny

ocenił(a) serial na 1
nick2008

Tym bardziej,że jak sam Igor powiedział Olgierd,gdy go zepchnął to bardzo się przestraszył a,gdy zaczął odzyskiwać przytomność to go przepraszał.I co i nagle po upadku Igorowi przyszedł pomysł upozorowania własnej śmierci? Przecież sam mówił,że gdyby wtedy nie uderzył Sabiny to teraz wygrzewał by się na plaży.Gdzie tu logika? A jego ojciec co przekupił policję i zakład pogrzebowy w parę godzin? Przecież to niemożliwe,co zadzwonił do nich i powiedział :
-Halo policja w czym możemy pomóc
-Dzień dobry chciałbym przekupić waszych policjantów w celu upozorowania śmierci mojego syna
-Rozumiem,już wysyłamy insp.Januszko i Zuber
-Dobrze,czekam.
I niby Igor przebaczył ojcu,przecież kłócił się z nim,nawet płakał.Chyba,że to też było wymyślone jak Olgierd zeznawał i całe ich spotkanie wyglądało inaczej.

nick2008

Absurdem jest też to, że na ipla.tv przed oglądaniem nowego odcinka już wiadomo co sie stanie. Chodzi o ten ekran w ktory sie klika, żeby obejrzeć.
Przykład -odcinek kończy sie na tym, że w Igor/Piotr przetrzymuje Sabine i mierzy do Karola z broni, a na ipli widzimy w ekranie ze Karol jest opatrywany, a Sabina obok- czyli, ze nic sie im nie stało.

ocenił(a) serial na 2
Hans_Kloss

Nawet bez patrzenia na ekran wiedziałem że Wekslerowi i Sabinie nic się nie stanie. Strasburger jest jednym z najlepszych aktorów w serialu i tak łatwo się go nie pozbędą.

nick2008

Z Wekslerami to bieżący przykład, ale wielokrotnie taka sytuacja ma miejsce, że kończy się odcinek, a ekran z ipli bez oglądania zdradza C.D

ocenił(a) serial na 2
Hans_Kloss

Możliwe, zbytnio nie zwracam na to uwagi.

nick2008

Co ten Harcerz kombinuje? Myśli, że Paweł może przybywać w Wadlewie? Ciekawe w jaki sposób...

ocenił(a) serial na 3
xavi512

Skoro nie we Wrocławiu to mógłby zaczepić się we wsi gdzie ma znajomych ... po wakacjach okaże się że Paweł, który jak głosi Harcerz popadł w Peru w konflikt z mafią, przeszedł operację plastyczną i prowadzi nowe życie w Wadlewie jako pani weterynarz, dlatego odrzuca zaloty Wojciecha!

I mamy wszystkie zagadki wyjaśnione ;)

monika2121

Hahahaha, tutaj dowaliłaś z tą panią weterynarz, masz niezłe pomysły. ;)

ocenił(a) serial na 2
monika2121

Może nie zrobią od razu z Pawła kobiety, ale na pewno scenarzyści planują jakaś akcję z operacją plastyczną.

ocenił(a) serial na 4
nick2008

Ostatnio Mirek powiedział że z Wadlewa do Wrocławia jest 70 km lol kiedyś chyba było że z 20/30

ocenił(a) serial na 2
mateusz815

Tak naprawdę nigdy się nie dowiemy ile jest kilometrów z Wadlewa do Wrocławia :)

ocenił(a) serial na 10
mateusz815

Mi sie wydaje, że zawsze było ok. 70. Nawet na pewno, pamiętam jak ktoś mówił, że to Wielkopolska, ale 70km do Wrocławia i ponad 100 do Poznania.

ocenił(a) serial na 10
nick2008

Też myślę, że opcja z operacją plastyczną wchodzi w grę. By uwolnić się od swoich problemów z kartelem narkotykowym zdecydował się zmienić twarz.

ocenił(a) serial na 1
nick2008

O rany, odpuściłem sobie ten serial jak Pawełek na dobre zniknął ale widzę, że tu coraz lepsze wątki się pojawiają. A motyw ze zmartwychwstaniem jest w Pierwszej tak samo częsty jak w Dragon Ball'u :)

ocenił(a) serial na 4
nick2008

Zauważyliście, że Emilka w ostatnim odcinku miała jakiś duży brzuch? Nie wiem czy to bluzka ją pogrubiała, ale wyglądała jakby była w ciąży.

ocenił(a) serial na 7
nick2008

odcinek 608, Dorota Makowska jaka Olka (żona, matka, kochanka, siostra jednego z więźniów?) i jej grypsera skierowana do tereski hahahahaha padłem. Odcinek 609 i Rysiek z Wadlewa jako wiezienny gangster jeszcze lepsza beka :))

ocenił(a) serial na 4
deYa

a Seweryn też gdzies w tych odcinkach kosił trawę przy kamienicy, Paweł poszedł go ochrzanić, że mu przeszkadza ;D

ocenił(a) serial na 2
deYa

W PM było już kilka takich "podwójnych" żyć.
- Patryk jeszcze przed przyjazdem do Polski był kolegą Kingi
- Córka Kłoska zajmowała się okulistyką
- Filip kelnerował w restauracji matki Pawła
- Dragon i Rączka grali z Arturem w telenoweli
- Seweryn był niegdyś sąsiadem Żukowskich
- Radek przed laty był narkomanem

Był też gość, który najpierw grał w serialu dilera, a później księdza prowadzącego pielgrzymkę do Częstochowy :)

ocenił(a) serial na 4
nick2008

Jeśli chodzi o postać Radka i postać Luizy to mnie to wkurzyło, że dali im "drugie życie". Luizę wszyscy jeszcze pamiętają z pierwszych odcinków jako Klaudię, dziewczynę Mariusza. A Radek - no cóż. Kinga nie poznała, że to chłopak przez którego zginął Kuba. Absurdalnie logiczne :)

nick2008

coś mnie trafi zaraz. końcówka odcinka 1916 jest impreza i wchodzi Szatanka i zdziwienie Błażeja. Odcinek 1917 i ani widu ani słychu o jakimś ciągu dalszym tamtej chwili. ot, następny poranek i smęcący biedny Błażejek, że musiał na Agnieszkę trafić. ja tu liczyłem na jakiś dalszy ciąg tamtej sceny czy no cokolwiek. w zwiastunie tygodnia to pokażą, w zwiastunie po odcinku 1915 też, a przyjdzie co do czego to nie ma nic więcej poza tym fragmentem, który pokazali już parę razy, a w samym odcinku był NA SAM KONIEC. już któryś raz tak się dzieje, szczególnie te ich trzymanie jedynej ciekawej rzeczy na ostatnią minutę odcinka i wiele razy było tak, że po tym i tak akcja się urywała. Irytuje mnie to nieziemsko.

Wingo

też sie zawiodłem,liczyłem na jakis fajny scenariusz tej mega imprezy u Dagodzilli...kilka złosliwych tekstów pod adresem Błażejka...już słyszałem te słowa Agnieszki:
-Czesc mięczaczku !..a tu nici...
nie pierwszy i nie ostatni raz scenarzysci nie są w stanie urozmaicic nowego wątku,cos mi sie wydaje ze przez kolejne kilka odcinków Błażej znowu bedzie frajerem sezonu,bał się wejsc do własnego mieszkania myśląc że w srodku jest Agnieszka z Mikserem...zgroza

ocenił(a) serial na 8
aron312

Niezbyt dobra rola przypadła w tym serialu Kurdej-Szatan, taka... "bezprzyszłościowa". No bo co? Mamy dziewczynę jednego z mlodych bohaterów jakich było wiele w PM, w dodatku na parę odcinków. Nie wiem, dla mnie mogłaby być np. nową laską Pawła, którą ten poznał za granicą i przywiózl ze sobą do Polski, taką lepszą wersją Anki. Być nową dziewczyną głównego bohatera - Pawła, a chwilową przygodą Miksera czy Błażeja to różnica. ;)

ocenił(a) serial na 10
Cefalix

Dokładnie. A gdyby jeszcze Pawła grał Krawczyk to media pisalyby o tym szumnie :P

ocenił(a) serial na 10
Wingo

To są te momenty, kiedy scenarzyści idą na łatwiznę, trochę przykre.

ocenił(a) serial na 10
nick2008

Ogólnie ten przedostatni tydzień sezonu nudzi mnie. Zwiastun był fajny, ale w gruncie rzeczy nic ciekawego się niej dzieje. Wiadomo, że to Łukasz dzwonił do Majki w nocy, tylko przerywalo jak wcześniej. I tak nie dowiemy się co dalej przed przerwą.

ocenił(a) serial na 8
Zgiebongo

No dokładnie, nie wiem czy nie lepiej by bylo, gdyby zakończyli sezon motywem z Igorem. Nic nam po tych poszukiwaniach, skoro wiadomo, że żadnych mega scen akcji w Peru nie zobaczymy. Jedynie mozemy sobie pooglądać więcej Artura, no i oczywiscie Harcerza. ;)

I obawiam się, że ostatni tydzień będzie jeszcze nudniejszy (wątek Kingi i Miksera...).

ocenił(a) serial na 10
Cefalix

No bez kitu, nie wygląda to najlepiej. Liczę, że pokażą chociaż co bedzie po wakacjach i to bedzie bardzo ciekawe :P A może w odcinkach ostatniego tygodnia będzie coś o Pawle tylko pominęli to w streszczeniach, żeby nie zdradzać? Czasami tak jest, no ale wątpię.

ocenił(a) serial na 8
Zgiebongo

Owszem, czasem tak robią. Mnie bawiło jak w niemal wszystkich opisach/streszczeniach ostatnich odcinków z watkiem Igora pisano nadal, że to Piotr, np. "Piotr chce, żeby Karol podpisał Weksler". Nie wiem, czyżby do końca nie chcieli zdradzić, że Piotr = Igor? :P

Też liczę, ze pokażą co po wakacjach, choć najciekawsze to jakie sceny będą kręcic od końca czerwca. Możliwe, że pojawią sie nowi aktorzy, ktos może też wrócić... ;)

Cefalix

Zawsze mogliby udawać Peru w Polsce ;p

ocenił(a) serial na 8
kokakok

Pomyślałem o tym, ale jakoś tak mi się wydaje, że skoro Pablo zaginął na morzu, to tu by się bardziej zdały sceny plenerowe. xP

Cefalix

Zawsze można zrobić na Bałtyku :)

ocenił(a) serial na 8
kokakok

Heh. Ledwo się zdobyli na plener w Krakowie, a co dopiero Bałtyk i wybrzeże. :P

No, ale o scenach w Chorwacji (które jednak nic istotnego do fabuły nie wniosły) oczywiscie pamietam. ;)

Cefalix

Jednak wtedy można było zobaczyć prawdziwą miłość Pawła i Majki, a zarazem Mikołaja i Anety, a to dużo w dzisiejszym świecie.

ocenił(a) serial na 8
Cefalix

yyy, miało być "Piotr chce, żeby Karol podpisał weksel." Nie, Weksler. :D

ocenił(a) serial na 10
Cefalix

No nie wiem, być może coś zaskakującego, może sceny z nowym Pawłem nagrywali już w maju czy kwietniu. Powiem szczerze, że nie wiem w którą stronę może iść teraz serial. Rok temu było wiadomo, że będzie rozwiązanie zagadki śmierci Igora, był wątek Marysi, Huberta i Sandry, podczas wakacji wyszło, że wraca Krawczyk, a teraz? Nawet jeśli byłby nowy aktor w roli Pawła, to nie wiem co mogliby wymyślić.

ocenił(a) serial na 2
Cefalix

Ta scena z podpisaniem weksla już byla. Po prostu ta strona ze streszczeniami jest skopana i przeczytałeś streszczenie starego odcinka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones