PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825152}
6,3 10 484
oceny
6,3 10 1 10484
7,4 8
ocen krytyków
Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona
powrót do forum filmu Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona

Polecam samemu zrobić mały research i poczytać/obejrzeć fakty i dowody, które od lat 90 wciąż potwierdzają, że Michael był niewinny.

https://www.youtube.com/watch?v=rgSbSotJgUY
https://themichaeljacksonallegations.com/
https://innocentproject.michaeljackson.news/

Mały skrót:
1) Wade Robson zeznawał pod przysięgą 2 razy: w wieku 11 lat (1993) i 23 lat (2005). 2 razy bronił Jacksona twierdząc, że do niczego nigdy nie doszło. W 2009 roku brał udział w jego pogrzebie dalej twierdząc, że był to najmilszy i najbardziej inspirujący człowiek jakiego znał. To samo we wszytkich wywiadach, gdzie był pytany czy kiedykolwiek był molestowany, zawsze twierdził, że nie, było widać przy tym, że był zrelaksowany i mówił prawdę.

2) Po jego śmierci Wade Robson występował z Janet Jackson oddając hołd Michaelowi. W 2010 roku dostał propozycję wyreżyserowania filmu StepUp Revolution i mówił, że to była przepowiednia Michaela, że będzie ręzyerował filmy lepsze niż Spielberg. Nie potrafił jednak poradzić sobie z taką ilością pracy i zrezygnował z projeku, następnie miał kryzys, o którym pisał na swoim blogu, ze względu na to, że całe życie marzył o wyreżysowaniu filmu i nagle wszystko przepadło. W maju 2011 roku pisał maile do reżysera występów Cirque de Soleil, błagając żeby pozwolił mu wyreżyserować występ o karierze Michaela, jednak zaproponowano mu tylko rolę tancerza.
Cóż nie wiem jak wy, ale gdyby mnie ktoś molestował to nie chciałabym nadal po jego śmierci reżyserować i występować w projektach, które oddają mu hołd.

3) To matka Wade'a pisała i dzwoniła do Michaela, próbując utrzymać z nim kontakt i załatwiać pracę synkowi w teledyskach itp. Też przez cały czas od początku broniła Michaela.

4) Zostało udowodnione, że różnie tabloidy i gazety oferowały tysiące dolarów dla ludzi, którzy znali Michaela, żeby opowiedzili wymyślone historie oczerniające Michaela.

5) To spanie w łożku razem, tak jest dziwne, ale nie wyglądało jak większość myśli. Jego sypialnia była wielkości apartamentu i często spało tam kilka osób naraz łącznie z rodzicami. W wywiadach Michael mówił, że on zazwyczaj spał na ziemi a łóżko oddawał dzieciom oraz, że nigdy nikogo tam nie zapraszał, tylko to dzieci się pytały czy mogą tam spać, a on im pozwalał tylko za zgodą rodziców.

6) FBI przeszukało cały jego dom 2 razy. Szukano materiałów pedofilskich, odcisków palców dzieci, spermy np. na magazynach erotycznych i nigdy nic nie znaleziono.

7) Wszystkie rodziny, które najpierw go broniły, a póżniej oskarżyły miały problemy finansowe.

To tylko kilka rzeczy, bo za długo by tu pisać, ale naprawdę warto trochę samemu zrobić "śledztwo", bo media od początku tylko krytykowały Michaela i chciały go zniszczyć. Wszystko było obracane przeciwko niemu, gdzie on starał się robić tylko dobrze. Dokument jest sprytnie psycholognicznie wyreżyserowany i idealnie się wpisuję w erę #MeToo, którą tak w Ameryce się ekscytują.
Michael był inny, był dziwny i może trochę naiwny, ale nie był pedofilem. Miał dobrą i delikatną duszę, taką, której dziś już nie spotkamy.

holly_12

To jest moja opinia, a aj uwazam ze MJ byl, perfidnym, chamskim pedofilem, kt zrobil wiele zlego malym chlopcom- proste?

atom75

...a w przypadku MJ tak przydaloby sie prawo dzikiego zachodu, nie pomogli by prawnicy, dostalby kulke w lepetyna...

ocenił(a) film na 2
atom75

To straszne to co piszesz. A gdyby tak Komendzie ktoś zasadził kulkę a 18 lat później okazałoby się że jest niewinny? Ludzie tacy jak ty, radykalni w swoich poglądach są jak faszyści. W dupie macie prawdę i własny research. Niby bronicie dzieci a drugiego człowieka najchętniej byście za***bali nawet nie wiedząc w 100% czy jest niewinnu. Strach w ogóle takich ludzi mijać na ulicy.

DoomedMistress

Ta super porownanie. Wlasny research ha ha internetowy? Tak sie nie boj. MJ akurat pedofilem byl i pod tym katem byla moja wypowiedz o dzikim zachodzie.

ocenił(a) film na 2
atom75

Ty na podstawie tego co się dowiedziałes z internetu nazywasz kogoś pedofilem więc uwierz, nie jestes lepszy.

DoomedMistress

Jak pisalem to moje wnioski na przestrzeni lat od procesow do dzisiaj i to moja opinia na temat MJ. Po ostatnim filmie sprawa znowu jest omawiana i dobrze. Uwazam, ze pedofilem byl i tylko dzieki slawie i pieniadzom udalo mu sie wykrecic i ukrecic sprawie leb. Mysle ze mozemy zakonczyc dyskusje, nie zamierzam nikogo do niczego przekonywac, pzdr

ocenił(a) film na 2
atom75

Ok, każdy doszedł do swoich wniosków co jest normalne. Pozdro

ocenił(a) film na 2
holly_12

I pomyśl sobie ze my wśród takich ludzi jak ten koleś żyjemy..

DoomedMistress

Ciekawe co byś dzisiaj mówiła jakby w wieku 7 lat dobrał się do Twojego d..... taki 35 letni kripi, czarno-biały koleś w peruce na bajkowym ranczo w USA???

To pomysl ze zyjesz wsrod takich pedofilii!!!!!!!

ocenił(a) film na 2
atom75

Pytanie czy tych dwóch faktycznie było molestowanych, dla mnie oni nie są wiarygodni, szczególnie ten zakłamany Robson. Niech więcej tych ofiar się odezwie to wtedy może uwierzę. Opluwanie człowieka po śmierci jest obrzydliwe, trzeba było zrobić to wcześniej, teraz każdą niestworzoną historię można opowiedzieć. Ja wiem ze według ludzi którzy wierzą w te pierdy, my fani MJa żyjemy w kłamstwie. No i spoko, ja uważam że z kolei wy łatwo dajecie się zmanipulować. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, w sumie mam to w dupie co inni myślą a jego muzyki i tak będę słuchała. A co do tego gdyby ktoś mnie molestował.. Raczej nie dałabym się zmolestować przez żadnego "wujka Janusza" itp, paru nawet próbowało, chociaż bardziej jak byłam w wieku nastoletnim i nikomu się nie udało. Na takie zachowania trzeba być podatnym (nie ublizajac ofiarom). Przy dzisiejszej technologii latwo zresztą takiego zboczenca zdemaskowac. Takie rzeczy załatwia się od razu a nie czeka nie wiadomo na co. Przypadek MJa był oczywiście inny bo był wielkim artysta i na pewno nie "kripi" tylko bardzo przystojnym do pewnego momentu. Więc to nie to samo co obleśny Janusz. Jednak myślę że nikt tych chłopców w Neverlandzie pod pistoletem nie trzymał, jak coś się nie podobało trzeba bylo zrobić sajonara. A nie, zapomnialam - przecież oni liczyli na to że Michael im pomoże w karierze, ale nie wyszło bo niestety talentu zabrakło a później kaski. Czyja to była wina? Oczywiście Jacksona więc trzeba oskarzyc go o pedofilie i hajs się będzie zgadzał. Tak to widzę!!

PotterManiaczka

Ciekawe co byś dzisiaj mówiła jakby w wieku 7 lat dobrał się do Twojego d..... taki 35 letni kripi, czarno-biały koleś w peruce na bajkowym ranczo w USA???

ocenił(a) film na 1
atom75

Ja pitole, ale tekst .....
Ale OK
Ja, ja bym nie czekała prawie 30 lat, zeby to oznajmić światu przez media.
Nie trzymałabym pamiątek po tym " taki 35 letni kripi, czarno-biały koleś w peruce "
i nie byłabym rozczarowana jako dorosła już osoba, że juz do mnie nie dzwoni, zapomniał .... " taki 35 letni kripi, czarno-biały koleś w peruce "

holly_12

Jak zakladasz, ze bohaterowie LN klamia to zadne argumenty nie trafia do do ciebie, ze MJ byl pedofilem. Jasne nie czekalabys tylko po tych wszystkich molestowaniach, gdzie bys poszla zlozyc zazalenia na MJ? MJ z prawnikami, wynajetymi detektywami itp. zmiazdzyli by cie w sadzie i wszedzie indziej. Jakbys przyla traume molestowania przez kogos takiego jak MJ, kt jest dodatkowo twoim mini-bogiem, ty jestes manipulowanym dzieckiem, sa lata 80-90 to jestem ciekawy twojego zachowania. Nie rozumiem czemu tak slepo bronisz MJ, kt byl pedofielem?

ocenił(a) film na 1
atom75

1. nie był pedofilem. Będzie jak sąd tak orzeknie. Pisze to juz enty raz
2. nie ślepo, ja przedstawiam dowody
KOlejny dowód na to, ze Jordan Chandler w 93r kłamał. Tylko dlaczego , hmmmm .....

https://www.quora.com/Was-Michael-Jackson-circumcised

3. Kazde, KAŻDE Twoje zdanie to dywagacja

Przeczytaj tekst powyżej Twoje wypowiedzi, mam 7 argumentów

holly_12

Taa w zwiazku z sadami w USA to OJ Simpson jest morderca czy nie? Dowody i argumenty z internetu, super. MJ pedofilem byl!!!

ocenił(a) film na 1
atom75

No dalej, odpowiedz Z21 na pytanie molestowania Safechucka na kolejce w latach 1988-1992 kiedy ta powstała w 1994 :) ten film ma pełno takich luk, przez co dla normalnie myślącej osoby (zaznaczam, ze nie jestem fanem MJ) staje się niewiarygodny - a osoby takie jak Ty ślepo wierzą w ten film i to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze :D barwo :)

emqbro

Nie sledze szczegolowo kazdego slowa itd. tylko wyciagam swoje wnioski i nie tylko z tego filmu. Moje sa takie jak pisze i kropka. Moim zdaniem MJ byl perfidnym pedofilem a jego fani nie moga tego przelknac.

atom75

... a jeszcze jedna niescislosc Majkel nie wkladal mu palcy do d... tylko do oka k... m....

ocenił(a) film na 1
atom75

ale najlepsze jest to, że nie jestem fanem MJ :) to, że piszę że film jest niewiarygodny nie znaczy tym samym że jestem fanem, prawda?

Mam wrażenie, że jesteś taką pijawką - jak tylko przeczytasz u kogoś coś a'la #metoo to wierzysz w te brednie sprzed 20-30 lat.

"Fakt" sobie kup do poczytania jak Ci brakuje wrażeń - <SPOILER> tam gość nie może spać, bo trzyma szafę :D

emqbro

I po co te nerwy i obrażanie ???

ocenił(a) film na 1
atom75

Pokaż mi gdzie są jakieś nerwy, lub w którym miejscu obrażam.

ocenił(a) film na 2
holly_12

Widzę że dostałam takie samo pytanie co Ty haha :P nie uważasz że to śmieszne kiedy ktoś nam zarzuca że czerpiemy dowody z internetu kiedy on sam również czerpie wiedzę z tego samego lub podobnego źródła? "Nazwę kogoś pedofilem bo obejrzałem film" - f*ck logic!

ocenił(a) film na 1
DoomedMistress

A czy to nasz wina, że nie mamy profetycznych snów, jak bratowa Jima ;)

Wiedza na jakikolwiek temat sama nie spłynie, trzeba skądś ja czerpac.
My , w sensie, osoby które nie wierza w wine MJ "kopią" głebiej. Drugiej grupie wystarczy 4-godzinna historia opowiedziana z jednej strony.
Cóż ....

ocenił(a) film na 1
atom75

Jak wyjaśnić ze jedna z gwiazd tego filmu (Safechuck) rzekomo była molestowana od 1988 do 1992 roku na stacji kolejowej w Neverland, która została wybudowana uwaga... dopiero w 1994 roku???

z21

o kurde przekonales mnie teraz ;) odwoluje wszystko, sorry Majkel

ocenił(a) film na 2
atom75

Kłamią tak samo jak ten pierwszy który niby opisywał ze szczegółami genitalia Jacksona, a kiedy policja zrobiła mu zdjęcia na golasa nic się tam nie zgadzało. Za takie kłamanie też powinni karać więzieniem.

ocenił(a) film na 2
DoomedMistress

A Robson przed nakreceniem filmu pisał maile do swojej matki żeby mu opowiedziała co się działo wtedy jak poznali Michaela bo on to ledwo pamięta :P

ocenił(a) film na 1
atom75

Nie potrafisz widzę wyjaśnić tego a ślepo wierzysz w słowa które nie mają potwierdzenia w faktach.

Jak wyjaśnić to?
"W filmie słyszymy iż nadużycia wobec Robsona ze strony Jacksona rozpoczęły się, kiedy rodzina chłopca udała się na wycieczkę do Wielkiego Kanionu, a dzieciak został z muzykiem sam na sam w Neverland. Z kolei w 1993 roku, matka Robsona zeznała w sądzie pod przysięgą, że chłopak również uczestniczył w wycieczce. " ???

Czemu Robson stał po nocy w kolejce po nowy album Jacksona w 1995 kiedy był jego niby "kochankiem"? Czemu Jackson nie dał mu tej płyty po prostu? Wg filmu kupował im multum prezentów a nie dał swojego nowego albumu?

ocenił(a) film na 1
z21

Daj spokój, szkoda Twojej klawiatury.
atom75 ma swoją aksjomatyczną "prawdę" i nic go nie przekona.
Wie, bo wie i .......... koniec ;)

ocenił(a) film na 1
holly_12

Co racja to racja :-)

holly_12

A.M.E.N

ocenił(a) film na 1
PotterManiaczka

https://www.youtube.com/watch?v=sM050q16UCM Daję cikawego linka na polski kanał. Babka stara się obiektywnie pokazać jak to wygląda. Osobiście jakoś wisi mi to czy on jest winny czy nie bo kawałki miał fajne i i tak będę ich słuchał. Ale IMO, mimo, że często się śmieje z kawałów o Michaelu, to uważam, że jest on niewinny.

ocenił(a) film na 3
PotterManiaczka

Sam ten "dokument" jest bardzo dobrze nakręcony od strony technicznej i ładnie przechodzi z kolejnych wywiadów do materiałów archiwalnych, ale mam wielki problem jak go ocenić, bo od strony treści niestety niesie pustkę przeplataną złością i oburzeniem. Nie mówię wcale, ze MJ był święty i nie popełnił nigdy zarzucanych mu czynów, bo tak na zdrowy rozum, to kto w pełni poczytalny szuka sobie "kolegów" wśród dzieci?! Bardziej mnie męczy dlaczego rodzice na to pozwalali i dlaczego tak miło to dziś wspominają?! Gdy ogląda się wspominki prawdziwych ofiar wykorzystywania seksualnego, to są one zawsze jakoś naznaczone takim strasznym przeżyciem, tu jednak tego nie widać wcale, a widać zamiast tego kolorowe wspomnienia przeróżnych pasjonujących atrakcji.
No, ale zidiociałe poprawnościowe zachodnie społeczeństwo kupiło te "dowody" bez zastanowienia, a są to tylko kolejne zwykłe słowa, w dodatku jak dla mnie – puste!

Pisałem to już wiele razy, to napiszę kolejny: ten 'dokument' jest tylko 'filmem paradokumentalnym' i pomimo silenia się w nim występujących 'świadków' tych zdarzeń i ich łzawych zwierzeń on zupełnie niczego nie dowodzi! Absolutnie niczego, to tylko kolejne oskarżenia nie poparte zupełnie żadnymi dowodami! Nie ma nic, ani jednej rzeczy, która byłaby w stanie przekonać widza, że MJ robił co mu się tam zarzuca! O dziwo jest pełno nagrań pierdół o 'jabłuszkach' i 'moich małych', pełno faksów z rysunkami i listami tęsknoty, ale jakoś przedziwnie nie zachowało się ani jedno nagranie z wymuszaniem zeznań, zastraszaniem, namawianiem do krzywoprzysięstwa! Faksów z powyższymi też jest zero, nul! Więc co to za dokument ja się pytam, gdy nie ma ani jednego dowodu?!

Z drugiej zaś strony kto przy zdrowych zmysłach, a piszę tu o rodzinach - z naciskiem na matki(!) i ojców, kto w pełni poczytalny i odpowiedzialny pozwala dziecku wyjechać huk wie gdzie z 'dorosłym' trzydziestoparoletnim zdziwaczałym facetem na kilka miesięcy i pozwolił mu jeszcze na spanie ze swoim dzieckiem w jednym pokoju i w jednym łóżku?! No kto?! Gdzie była wtedy szkoła jak matka oszalała i z synkiem znikali na całe tygodnie i miesiące z 'królem popu', scenicznym dziwolągiem? Gdzie był kurator z oświaty czy ministerstwa edukacji, gdy kilkuletni smród zamiast chodzić do szkoły jeździł po świecie, po hotelach, po estradach itp.?! No gdzie?!
Tak się przejęła 'kochana' mamusia sławą synka i swoją karierą, że chory, odtrącony i potrzebujący pomocy oraz wsparcia mąż się... powiesił! Dla mnie to rodzinka z marginesu społecznego, pozbawiona ludzkich cech i uczuć, a to że mieli pieniądze i nie klepali biedy nie wyklucza wcale ich patologii. Dostawali od MJ prezenty, płacił za przeloty, atrakcje, pobyty, pompowali kasę równo i było OK, a potem dostali nawet dom(!) od niego i co? Jeszcze im mało? Obudzili się nagle z ręką w nocniku i nie ma kto im więcej sypnąć, to trzeba taki paradokument nakręcić, hę?

Ci dwaj faceci, gdy uzyskali pełnoletniość powinni się dobrać MJ do dupska i w sądzie dowieść, że zostali/byli przez lata wykorzystani/wykorzystywani! Zaraz po tym i właśnie wtedy, ale co oni robili zamiast tego? Bronili MJ i dawali mu plecy i alibi! Teraz im się nagle przypomniało bidulom na stare lata, że chyba przecież byli ofiarami pedofila te jakieś ponad ćwierć wieku temu?!
Żal, żenada...

Osobiście zawsze podejrzewałem, że MJ robił te wstrętne rzeczy z tymi dziećmi, bo kto normalny szuka sobie znajomych wśród kilkulatków? A gdyby nawet chciał się odkuć za swoje niespełnione dzieciństwo, to po kiego nocował z tymi chłopcami? Zabawa w ciągu dnia to było zbyt mało? Po co prowadzałby się z nieswoimi dziećmi za rączkę? No po co?
A cała nagonka medialna teraz to kolejne żałosne #metoo, słaba burza i owczy pęd otumanionych mediami mas jakże tam popularny ostatnimi czasy na tym 'nowoczesnym' zachodzie...

Tyle ode mnie, cześć.

PotterManiaczka

Trzeba zrozumieć ze lata 80-90 to był inny świat, nie mówiło się tyle o molestowaniu dzieci co teraz, psychole mogli więcej niż teraz, zwłaszcza tacy, zarabiający 1 miliard dol za wydanie płyty;). MJ był psychopatą, wystarczy go posłuchać wtedy, popatrzeć na niego-mocno zaburzony człowiek.

Nie podniecały go piękne kobiety, a lubił małe dzieci, zostawał sam z nimi w nocy, kochał je, spał z nimi. Wy to tłumaczycie czym? Że chciał im dać bezinteresownie zabawę? NIKT W ŻYCIU NIE DAJE NIC ZA DARMO.

40 letni chłop też potrzebuje sexu, a on nie miał wtedy partnera, jak myślicie co robił z nadmiarem materiału genetycznego? Może tylko walił konia patrząc na tych chłopców w nocy z ukrycia ale nie sądzę.
Jasne i oczywiste jest że był pedofilem. Jest tylko pytanie co tak naprawdę tam robił z tymi chłopcami.
Rozumiem że jesteście fankami i naiwnie wierzycie w jego dobroduszność, ale naprawdę dałybyście mu swojego synka na 5 dni sam na sam?

ocenił(a) film na 2
dexter200

To już może nie odnośnie Michaela bo nie wiem dokładnie jak z jego skłonnościami było, ale są przecież ludzie aseksualni albo tacy którzy tego seksu niewiele potrzebują. Nawet przykład z własnego podwórka - mój wujek w tej chwili 60-letni, nigdy żony nie miał ani nawet zadnej kobiety oficjalnie. Cała rodzina się z niego śmiała że to stary prawiczek. Jak widać można tak żyć. Kiedy ktoś nie ma kobiety od razu wszyscy mówią że albo gej albo pedofil (!) . Masakra, nie można w ogóle w tym świecie żyć po swojemu. Jeśli ktoś nie wpisuje się w standardy od razu zostaje skazany na potępienie. Nawet jeśli Michael był dziwny to nie jest żaden dowód ani nawet przesłanka do nazywania go pedofilem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę całe jego życie.

ocenił(a) film na 2
DoomedMistress

PS. A swojego synka na tyle czasu nie dałabym nikomu, bo tak naprawdę ufam tylko sobie :P niestety nie da się dziecka przed wszystkim uchronić, pedofile mogą być wszędzie. Swoją drogą także wśród kobiet, ale o tym się nie mówi.

ocenił(a) film na 1
dexter200

"Nie podniecały go piękne kobiety"

A skąd to wiesz? powiedział?
Tak sie składa, że wszystkie jego przyjaciółki były pieknymi kobietami. Nie krył sie, że kochał księzną Di

"NIKT W ŻYCIU NIE DAJE NIC ZA DARMO"

Każdy sądzi wg siebie. Ja dałam, nie raz ...

ocenił(a) film na 1
dexter200

https://www.thesun.co.uk/news/8311080/michael-jackson-leaving-neverland-secret-g irlfriend/

Ochroniarz Michaela mówił, ze miał wielka miłość, kobietę, co by niejasności nie było ;) Trzymał to w tajemnicy.

dexter200

Dokładnie, czasy MTV, wielkich koncertów i wielkich pieniędzy. MJ mógł wszystko łącznie z tym ze wyszedł bez kary z 2 procesów ale nie podali ile kasy go to kosztowało opłacić wszystkich. Ranczo Neverland było dobra przykrywka dla ekscesów MJ ....

ocenił(a) film na 1
atom75

Moim zdaniem, jeżeli miałby opłacić tyle tysięcy ludzi to byłby bankrutem już w 1993 r ;D
Nie bronię go, ale tak logicznie myśląc pomyślmy ile tam na co dzień było rodzin z dziećmi, pracowników itd + kamery na całym ranchu. James twierdził, że uprawiali seks wszędzie gdzie się dało: basen, jacuzzi, kino, gdzie nigdy właściwie nie byli sami. Teraz jeszcze miałby opłacić policję i cały wymiar sprawiedliwości.
No chyba, że się "pocieszali" kilkoma dolarami.

ocenił(a) film na 1
atom75

tak! Micheal Jackson mógł wszystko! mógł zostać prezydentem, a co! miał przeciez kase żeby wszystkich opłacić, ale nie chciał ;) Albo, kto wie, z taka kasa, mógł pociagać za polityczne sznurki ;)
Mógł co noc mieć innego, slicznego, chłopaczka. Bo przeciez, mógł sobie kupić, no mógł! a proszę, zadowolił sie tylko trzema, czy czterema. Jakis nienormalny z niego pedofil był ;) z taką kasą, tylko takiego Robsona, Safechucka i Gevina? faktycznie, miał cos z psyche ;)
;)

ocenił(a) film na 7
PotterManiaczka

jacko wacko pedophile prawda boli lol

ocenił(a) film na 5
PotterManiaczka

Dla mnie to nienormalne było zachowanie rodziców, że pozwalali swoim dzieciom nocować u obcego faceta,bo co? Bo miał w uj kasy i nazywał się Jackson. Jak już pozwalali im spać to dlaczego spali z nim w jednej sypialni? Wydaje mi się, że mało które dziecko w tym wieku już śpi samo, bardzo dużo śpi z rodzicami, rodzeństwem itd. Skoro uważali Jacksona za przyjaciela to również chcieli z nim. Sam Michael wydaje mi się, że był dużym dzieckiem i chciał tym dzieciakom dać to czego może sam nie mógł otrzymać w dzieciństwie,czyli obecności ojca. Wydaje mi się, że chciał być dla nich ojcem. Jeżeli był pedofilem to jednocześnie gejem? Jak dla mnie oni kłamią. Bo jeżeli ktoś zrobiłby mi taką krzywdę to już jako dorosła osoba nie stawałabym w jej obronie, nie chciałabym jej znać, nie szukałabym kontaktu i z pewnością nie opowiadała bym o tym tak spokojnie. Tych dzieciaków do niego ciągnęło, więc skoro ich gwałcił to co? Podobało im się to? Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Prawdą jest jednak, że dzięki znajomości z nim są w tym miejscu w którym są, hajs się zgadza. Chociaż uważałam Jacksona za dziwnego to jednak w jego pedofilię nie wierzę.

ocenił(a) film na 1
zaneta63

W tym rzecz, że ich nie gwałcił. Oni zeznali, że ich molestował i sprawiał przyjemność. Prawdą jest, że są pedofile, którzy zakochują się w swoich ofiarach i wcale ich nie krzywdzą. Żyją z nimi jak normalne pary, czasami nawet zostają razem do końca życia np. Woody Allen i jego przybrana córeczka ;D
Co do MJ problem jest taki, że on oficjalnie mówił, że dzieciaki śpią w jego łóżku, więc który "mądry" pedofil, by się z tym afiszował? No raczej żaden. To już przemawia na jego korzyść. Chciał wmówić miliardom ludzi, że spanie z dziećmi jest ok? Że pedofilia jest ok? To by wychodziło na to, że był naiwnie głupi, a przecież zarzuca mu się bycie super przebiegłym, inteligentnym pedofilem, który podporządkował sobie świat i rodziny swoich ofiar. Coś tu nie pasuje...

PotterManiaczka

ja skupiłem się na reakcjach głównych postaci tego filmu,mimika ,gesty itd..Wyglądają wiarygodnie. A tu ciekawy link.
https://krytykapolityczna.pl/swiat/leaving-neverland-przemoc-seksualna/

PotterManiaczka

nie mozesz zniesc ze twój idol był pedofilem ?

ocenił(a) film na 7
PotterManiaczka

Nie rozumiem tych, co tu wchodzą tylko po to, by obrażać bohaterów filmu. Nie chcecie im wierzyć - nie wierzcie. Nie macie obowiązku. Ale czemu nie zostawicie ich w spokoju? Skoro znacie ich wersję, to po co jeszcze wchodzicie na forum o filmie wiedząc, że Was zdenerwuje bo ugodzi w Wasze przekonanie o świętości pana MJ ( człowieka którego żaden z nas nie znał i na oczy nie widział, by the way )?Jesteście masochistami? Ci ludzie są odważniejsi niż Wy wszyscy razem wzięci. Stawili czoło całemu światu dobrze wiedząc, na jaki ostracyzm, krytykę i wyzwiska od kłamców narażą siebie i swoje rodziny. Oni już na ZAWSZE zmienili swoje życie, już do końca życia będą funkcjonować jako ''chłopcy MJ''. Przełamali własny strach i wstyd, by pokazać światu jak podłych manipulacji dopuszcza się pedofil i że nie zawsze jest on monstrum wyskakującym nagle z krzaków. Za to wszystko należy im się przynajmniej WYSŁUCHANIE. A Wasze próby bronienia czegoś, co jest nie do obrony ( czyli faceta sypiającego nałogowo z małymi chłopcami, wymieniającego ich co roku jak podrastają, kilkukrotnie już oskarżanego, płacącego co najmniej dwóm oskarżycielom, posiadającego obrazy z gołymi dziećmi, kontynuującego te zachowania nawet po 1 oskarżeniu ) nikogo nie przekonają. To było bardzo niezdrowe zachowanie i świadczy o problemach psychicznych. Chcecie do końca życia żyć w Nibylandii - proszę bardzo. Idźcie przeglądać fanowskie strony i filmy propagandowe nakręcone przez speców od Jacksona. Ale pamiętajcie, że druga strona też ma prawo do głosu. I Wam nie uda się już tego głosu zagłuszyć. Dajcie im więc spokój i dalej upajajcie się swoim idolem gdzie indziej.

ocenił(a) film na 1
JP_98

Film jest po to, aby oceniać aktorów. Jeżeli został nazwany "dokumentalnym" to ocenia się motywy i prawdziwość tego, co zostało powiedziane. Dlatego na forum powinny być różne opinie. Czy wypowiadać mogą się tylko osoby, którym dokument się spodobał czy uwierzyli w jego prawdziwość, a Ci, którzy nie wierzą lub uważają, że ten film nie jest dokumentem powinni opuścić filmweb? No chyba nie na tym to polega.

ocenił(a) film na 1
Alexia_4

Tez tego nie rozumiem .... Dlaczego obrońcy Robsona i Stafchuka mogą wyrazić swoją opinie, a druga strona juz nie. Dlaczego obrzucaja Michaela takim strasznymi, podłymi epitetami, jak: zboczeniec, psychol, pedofil, maszkara i wiele innych, a oburzaa ich jak ktos o Robsonie napisze "kłamca"

holly_12

Jackson występując od młodych lat i mając surowego ojca, nie miał dzieciństwa, zresztą sam to powtarzał. Był w zespole od dziecka więc jakieś zabawy z dziećmi było nierealne. Gdy dorósł i był sławny mając kupę pieniędzy chciał sobie odbić ten brak dzieciństwa zapraszając różne dzieci i bawiąc się z nimi w specjalnie stworzonym do tego świecie (posiadłości) Spanie z dziećmi to nie pedofilia...Były sprawy w latach 90tych został oczyszczony teraz już nie żyje i najłatwiej jest zaatakować kogoś kogo od dawna nie ma. Nigdy nie uwierzę ze był pedofilem tylko skłaniam się do tego co napisałem powyżej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones