PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825152}
6,3 10 484
oceny
6,3 10 1 10484
7,4 8
ocen krytyków
Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona
powrót do forum filmu Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona

Polecam samemu zrobić mały research i poczytać/obejrzeć fakty i dowody, które od lat 90 wciąż potwierdzają, że Michael był niewinny.

https://www.youtube.com/watch?v=rgSbSotJgUY
https://themichaeljacksonallegations.com/
https://innocentproject.michaeljackson.news/

Mały skrót:
1) Wade Robson zeznawał pod przysięgą 2 razy: w wieku 11 lat (1993) i 23 lat (2005). 2 razy bronił Jacksona twierdząc, że do niczego nigdy nie doszło. W 2009 roku brał udział w jego pogrzebie dalej twierdząc, że był to najmilszy i najbardziej inspirujący człowiek jakiego znał. To samo we wszytkich wywiadach, gdzie był pytany czy kiedykolwiek był molestowany, zawsze twierdził, że nie, było widać przy tym, że był zrelaksowany i mówił prawdę.

2) Po jego śmierci Wade Robson występował z Janet Jackson oddając hołd Michaelowi. W 2010 roku dostał propozycję wyreżyserowania filmu StepUp Revolution i mówił, że to była przepowiednia Michaela, że będzie ręzyerował filmy lepsze niż Spielberg. Nie potrafił jednak poradzić sobie z taką ilością pracy i zrezygnował z projeku, następnie miał kryzys, o którym pisał na swoim blogu, ze względu na to, że całe życie marzył o wyreżysowaniu filmu i nagle wszystko przepadło. W maju 2011 roku pisał maile do reżysera występów Cirque de Soleil, błagając żeby pozwolił mu wyreżyserować występ o karierze Michaela, jednak zaproponowano mu tylko rolę tancerza.
Cóż nie wiem jak wy, ale gdyby mnie ktoś molestował to nie chciałabym nadal po jego śmierci reżyserować i występować w projektach, które oddają mu hołd.

3) To matka Wade'a pisała i dzwoniła do Michaela, próbując utrzymać z nim kontakt i załatwiać pracę synkowi w teledyskach itp. Też przez cały czas od początku broniła Michaela.

4) Zostało udowodnione, że różnie tabloidy i gazety oferowały tysiące dolarów dla ludzi, którzy znali Michaela, żeby opowiedzili wymyślone historie oczerniające Michaela.

5) To spanie w łożku razem, tak jest dziwne, ale nie wyglądało jak większość myśli. Jego sypialnia była wielkości apartamentu i często spało tam kilka osób naraz łącznie z rodzicami. W wywiadach Michael mówił, że on zazwyczaj spał na ziemi a łóżko oddawał dzieciom oraz, że nigdy nikogo tam nie zapraszał, tylko to dzieci się pytały czy mogą tam spać, a on im pozwalał tylko za zgodą rodziców.

6) FBI przeszukało cały jego dom 2 razy. Szukano materiałów pedofilskich, odcisków palców dzieci, spermy np. na magazynach erotycznych i nigdy nic nie znaleziono.

7) Wszystkie rodziny, które najpierw go broniły, a póżniej oskarżyły miały problemy finansowe.

To tylko kilka rzeczy, bo za długo by tu pisać, ale naprawdę warto trochę samemu zrobić "śledztwo", bo media od początku tylko krytykowały Michaela i chciały go zniszczyć. Wszystko było obracane przeciwko niemu, gdzie on starał się robić tylko dobrze. Dokument jest sprytnie psycholognicznie wyreżyserowany i idealnie się wpisuję w erę #MeToo, którą tak w Ameryce się ekscytują.
Michael był inny, był dziwny i może trochę naiwny, ale nie był pedofilem. Miał dobrą i delikatną duszę, taką, której dziś już nie spotkamy.

holly_12

Tak, ty obok racjonalnego myslenia nie stałaś , moja droga, a co dopiero "faktów" . Ja podejrzewam ,ze jest pedo, ale nie mam dowodów. Wskazuje na to wiele czynników, które ty obalasz śmiesznymi tlumaczeniami..Albo milczeniem. I macie "dowody" na niewinność co jest żalosne-jakies podwazanie tego co powiedzial jeden z drugim, jakaś Britney, kuzyn powiedzial "bullshit", trasa koncertowe wazniejsze niz dobre imię i proces. To wszystko niby moze tlumaczyć pewne kwestie, ale nie musi.To nie są zadne dowody i racjonalne myślenie. One niczego nie dowodzą..

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

"JA PODEJRZEWAM, ŻE JEST PEDO ALE NIE MAM DOWODÓW". I w tym właśnie tkwi cały problem. To jest jedyne co mogą powiedzieć osoby oskarżające Michaela, bo był inny, bo był dziwny to coś musi być z nim nie tak. I jeśli ty śmiesznymi tłumaczeniami nazywasz dowody i śledztwa to ci wpółczuję. Typowy przykład osoby, która jest zbyt leniwa, żeby chociaż trochę poczytać, chociaż przez chwilę popatrzeć na wszystko i się zastanowić. W sprawie Michaela wzystko można udowodnić, ale ludzie nie chcą nawet przez chwilę posłuchać.
Kolejny świetny filmik, w którym wszystko jest jasno wytłumaczone: https://www.youtube.com/watch?v=zYx0vLfpRYY Ale wątpie, że obejrzysz nawet minutę, bo udostępniłam już tu pełno linków i widać, że niczego nie chciało ci się przeczytać ani obejrzeć. Chcesz dowodów? Tam są dowody.

PotterManiaczka

Nie rozumiesz, ze wasze tlumaczenia czyli zeznania innych ludzi , którzy uwazają ,ze MJ jest niewinny są tak samo warte jak Wade czy Jimmiego.Ja nie mam bezpośrednich dowodów na wine michaela, a ty nie masz na niewinność. Jakieś wytlumaczenie zawsze mozna sobie stworzyc , w sumie setki.
W tym filmiku nie ma nic czego bym nie czytała ani nie slyszała wcześniej, tylko przedstawione przez jakiegos schizofrenika.

Justyna_0288

Czytam wasze wypociny, i mam taką konkluzję, że jedyną "kretynką". "idiotką " itp itd , jesteś jednak ty . Nie widziałam u ciebie ani jednego argumentu , tylko wyzywanie i projekcję własnych przekonań i podejrzeń. "ja podejrzewam że jest pedo..ale .." Typowy przykład; nie znam się, to się wypowiem. Poczytaj coś sensownego w temacie, nie tylko krótkie artykuliki prasy brukowej i parominutowe filmiki na you tube, a potem bierz się do prowadzenia dysput z ludźmi na portalu .

PotterManiaczka

A twoje argumenty na to,ze w wieku 30 lat nie mozna zdać sobie sprawy , ze było się molestowanym są po prostu żalosne. Mam nadzieję,ze nigdy nie będziesz mieć dzieci. Poczytaj sobie o ofiarach molestowania seksualnego, skoro chcesz byv wiarygodna, bo na ten moment masz tylko obsesję na punkcie MJ

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

"A twoje argumenty na to,ze w wieku 30 lat nie mozna zdać sobie sprawy , ze było się molestowanym są po prostu żalosne"

Daj mi przykład, wypowiedź psychologa, ze jest taka możliwość, bez wyparcia. A zarówno Wade jak i Jim, mówili, że nigdy nie zapomnieli o tym, co robli z Michaelem.
Więc jesli dorosły facet nie wiedział, że to było molestowanie, to cos z nim nie tak ... ;)

A, były takie przypadki, ale w przypadku osób upośledzonych umysłowo

holly_12

Masakra.. Mysłałam, ze argument z trasą koncertową jest poniżej krytyki , ale czego oczekiwać od psychofanów

ocenił(a) film na 8
holly_12

Wyparcie nie polega tylko na tym, że wyrzuca się z pamięci rzeczy, które są bolesne. To także tworzenie obrazu danej sytuacji i pamiętanie jej ale w taki sposób by nie było to bolesne lub aż tak bolesne.
"Więc jesli dorosły facet nie wiedział, że to było molestowanie, to cos z nim nie tak ... ;)" - no troszkę się tu podkopałaś właśnie DOROSŁY mężczyzna uzmysłowił sobie, że to było molestowanie. A jako osoba niedojrzała emocjonalnie i psychicznie (dziecko lub nastolatek) przyjmował to jako "tak ludzie okazują sobie miłość". I czym innym jest pamiętanie danej sytuacji a czym innym jest uzmysłowienie sobie czym tak naprawdę ta sytuacja była. Ponadto - kamery nie były z nimi 24h/dobę przez te wszystkie lata, więc nie wiesz , w którym momencie oni sobie uzmysłowili, że dotykanie miejsc intymnych jest przejawem miłości ale między dwojgiem dorosłych ludzi a nie między dorosłym a dzieckiem. James miał przez pewien czas problemy emocjonalne, z którymi radził sobie pijąc. Bardzo prawdopodobne, że było to efektem tego, że uzmysłowił sobie, że to co się działo w dzieciństwie było molestowaniem. Ale było to dla niego tak trudne do zaakceptowania ("przecież MJ był taki dobry, miły dla mnie. Zabierał mnie wszędzie, kupował mi różne rzeczy. Więc jak to możliwe, że to robił?") , że miał problemy ze sobą. Tak samo zachowują się molestowani przez rodziców (no przecież to mój tata/mama, kocha mnie. Więc jak to możliwe by mi to robił/-a?) czy księży (Przecież on jest księdzem...) .

ocenił(a) film na 1
Dosei

Dwa pierwsze "kontrargumenty" - zaprzeczasz sama sobie, a juz napewno temu, co mówili Wade i jim w filmie

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Na prawdę szkoda słow, nic nie dociera... Nie rozumiesz, że wszystko to co Robson mówi jest sprzeczne i żadna historia się ze sobą nie skleja. To dlatego wycięli 45min z brytyjskiej wersji, bo sami się zorientowali, że zostali przyłapani na kłamstwach. To dlatego sąd w 2013 roku odrzucił jego sprawę, bo były tam same niedociągnięcia i nic nie miało sensu. Zacznijmy od tego, że on zanim poszedł do sądu to chciał wydać o tym kiążke, żeby w ten sposób zarobić pieniądze, ale każdy wydawca wyczuł bullshit, więc to już dużo mówi o tym jaką on jest osobą. Odnosząc się do twojego komentarza o wiek 30 lat- Gdy w 1993 wybuchła pierwsza sprawa o molestowanie, Robson doskonale wiedział czym jest wykorzystywanie seksualne bo sam zeznawał w sądzie w sprawie Chandler'a i mówił, że jemu nigdy nic się takiego nie działo. Ale ok, załóżmy, że był mały miał 11 lat więc może nie wiedział o czym mówi. Rok 2005- ma 23 lata, chyba każdy w tym wieku wie czym jest molestowanie, a sam zgłasza się na ochotnika do obrony Michaela w sądzie, przechodzi dokładne badania i przesłuchnia i ponownie go broni. W 2011 roku, gdy ma 29 lat nadal błaga o pracę w projektach o Jacksonie, później jest bezrobotny i nagle bum- zorientował się, że był molestowany, mimo, że miał pełno okazji aby do tego dojść w ciągu lat, bo ciągle był wokół spraw, gdzie Michael był oskarżany o molestowanie dzieci. Jedną ze scen, którą wycieli jest ta gdzie matka Wade'a mówi, że skakała ze szczęcia w 2009 roku gdy Michael umarł bo już nie będzie mógł nikogo skrzywdzić. Co nie ma sensu i widać, że jest wyreżyserowanym kłamstwem, bo sam Robson powiedział, że niby nie zdawał sobie sprawy, że był molestowany do 2013 roku.
Nie mów mi co mam czytać, bo doskonale wiem przez co przechodzą ludzie wykorzystywani seksualnie. I nie mam obsesji na punkcie MJ, ale mam obsesję na punkcie mediów, którzy próbuą bezpodstawnie zniszczyć komuś życie i idiotów, którzy wierzą we wszystko co zobaczą w telewizji i internecie. Tak, mam obsesję na punkcie dochodzenia do prawdy.

PotterManiaczka

Ale to matka Jamesa mówiła, że skakała z radości po śmierci, nie Robsona. Czy chodzi o to, że obie tak powiedziały tylko jedną wycięli/zmienili wypowiedź? Bo matka Robsona mówiła, że bardzo cierpiała po śmierci MJ i spała z jego kurtką przez tydzień

ocenił(a) film na 1
Kate_paintitblack

To może pomyliły mi się nazwiska, bo rzeczywiście to była matka Safechucka, ale wychodzi na to samo, bo są papiery sądowe wykazujące, że Safechuck sam twierdził pod przysięgą, że zdał sobie sprawę, że był "molestowany" dopiero w 2013 roku, więc jakim cudem jego matka mogła się cieszyć w 2009 roku skoro nawet jej syn nie zdawał sobie wtedy sprawy, że działo się coś złego? A ta kurtka, którą Robson niby dostał od Michaela, nigdy nie była w rękach Robsona, bo najpierw była trzymana przez projektanta, a później została wylicytowana w 2011 roku przez jakiegoś bogacza za 1.8 milionów https://www.businessinsider.com/gold-trader-buys-michael-jacksons-thriller-jacke t-for-18-million-2011-6?IR=T
I ostatnia scena, gdzie spala tą kurtkę została z tego co wiem też usunięta z brytyjskiej wersji, bo to była tylko podróbka przez nich samych kupiona, które on twierdził dostał od Jacksona no ale przyłapano ich na kolejnym kłamstwie.
A no i są dowody, że rzeczy, które rzeczywiście dostał od MJ(wydaje mi się, że to była między innymi rękawiczka) sprzedał dawno temu za grube pieniądze.

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Po pierwsze to winę się udowadnia, po drugie jak dyskutujesz z ludźmi to ich może nie wyzywaj, oni przeczytali masę analiz dokumentów sądowych, więc nic dziwnego, że ich opinia się różni od opinii osoby, która obejrzała jedynie 4 godzinny film na HBO będący zwieńczeniem 6 letnich pomówień.

Dopiero jak zaznajomisz się z wydarzeniami od czasu, gdy Robson szukał zatrudnienia w MJ Estate i go nie przyjęto, aż przez pisanie książki o molestowaniu i próbie jej sprzedaży, sprzedaż pamiątek Jacksona za ponad 100 tysięcy dolarów, a na koniec pozwy w kierunku firm Jacksona i jego majątku i dostosywanie oskarżeń w celu obejścia przepisów o przedawnieniu. Dopiero po rzetelnej analizie tych wydarzeń będziesz w temacie. Teraz to wygląda jakbyś jedynie przeczytała news na pudelku (bo tym jest to coś od HBO)

Arturro_P

Twój post jest dowodem na to, ze gówno wiesz ,a sam wypominasz niewiedzę innym

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Nie, bo Ty

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Masz dowody, zebrane przez fanów, zanaczam FANÓW, nie psychofanów ;)
https://themichaeljacksonallegations.com/

Całkowicie abstrahując od tego czy Michael był pedofilem, czy nie, jest tam mnóstwo faktów potwierdzających, niezgodności w tym co mówili w filmie Wade i Jim.
Pewne jest to, że kłamali, koloryzowali i grali. To była aktorska gra na emocjach ludzi.

ocenił(a) film na 1
holly_12

Dokładnie. I to my, którzy bronimy Michaela jesteśmy "zaślepieni i nie chcemy zaakceptować, że MJ był potworem" itp. Gdzie my szukamy informacji i dowodów i je przedstawiay, a ci którzy go uważają za pedofila bazują na emocjach i oskarżeniach bez żadnych podstaw. Na prawdę czasami nie rozumiem ludzi. Sprawa Michaela od zawsze była jasna, od początku chodziło o pieniądzę i propagandę mediów ehhhh

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

"Ale debilko Michael wystepowal w nowym yorku"
Oho wszedł intelektualista do dyskusji, buahha :D

ocenił(a) film na 9
PotterManiaczka

Powtórzę to co powiedział Kosobi czyli wszystkie te kwestie są dokładnie opisane i wyjaśnione w filmie, ja pierwszy raz dowiedziałam się z o nich właśnie z tego filmu. Z tego co wiemy nie ma żadnych fizycznych dowodów na to, że Michel był pedofilem - nie ma nagrań, obdukcji, śladów na bieliźnie. Jedyne osoby, które wiedzą co działo się za zamkniętymi drzwiami wiedzą Michel i Ci chłopcy.

Jednak znamy również takie fakty:
1. Sam otwarcie przyznawał, że mnóstwo chłopców śpi w jego sypialni, bo spanie razem jest oznaką miłości.
2. Wielokrotnie wyznawał miłość młodym chłopcom, publicznie, listownie.
3. Utrzymywał bardzo zażyłe i głębokie relacje z chłopcami, jeździł z nimi w trasy koncertowe, zapraszał na swoje rancho, trzymał się z nimi za ręce.
4. Zmieniał tych chłopców, był Wade, James, Brett, Culkin, Jordy. Moim zdaniem zaangażowanie emocjonalne tych chłopców, bardzo zażyła więź, a następnie zrywanie tej więzi i wymienianie ich na innych było bardzo trudne dla tych dzieci. Dzieci nie rozumiały czemu Michel już się nimi nie interesuje i wymienia ich na innych.

Ja osobiście widziałam dokument i wszystkim go polecam. I owszem możesz tym chłopcom po prostu nie uwierzyć to jest twoje prawo. Ja jednak im wierzę i wydaje mi się, że film dobrze pokazuje jak działają pedofile, a o tym się nie mówi. Zyskują zaufanie rodziny, dzieci, zbliżają się do nich emocjonalnie i stopniowo angażują kolejne akty seksualne. Dzieci traktują to jako normalne, bo jest oznaką miłości i nie kojarzą tego z żadnym traumatycznym przeżyciem. Jednocześnie przez lata muszą trzymać to w tajemnicy i dopiero po czasie ma to w nich konsekwencje.

ocenił(a) film na 1
kundzia44

Kolejny mit, że spędzał czas tylko z chłopcami. Zawsze były tam też dziewczyny, dzieci, nastolatkowie ze szpitali. Wielu dorosłych mówiło, że też zasypiali w łożku Michaela np. w trakcie oglądania filmów. Matka Wade'a sama mówiła, że nigdy nie czuła się jakby była odpychana od przebywania w jego sypialni, wszyscy twierdzili, że można tam było wejść kiedy się chciało, nawet jego siostra mówiła, że zaypiała razem z nimi w łóżku i nigdy nic się nie działo. I powtarzam, że Michael zazwyczaj spał na ziemi, co twierdził on jak i inne dzieci. Warto poczytać o sprawie z 1993 roku bo od niej wszytko się zaczęło. Od początku miał być to atak na Jacksona, szczególnie ze strony mediów i tak jest do dziś. Ron Newt, któremu zaoferowano kiedyś 200tys dolarów za powiedzenie, że Michael molestował jego dzieci odmówił, a ostatnio zaproponowano mu jeszcze więcej za kolejne kłamstwa podobno od ludzi, którzy mają kontakty z Oprah'ą. Codziennie wychodzą nowe kłamstwa, a brytyjską wersję skrócili do 3h15min, więc teoretycznie sami się przyznali. Trzeba poznać historię Michaela, żeby zrozumieć jego zachowanie. Od kiedy miał 5 lat był bity przez ojca i przymuszany do występowania na scenie, nie miał ani trochę normalnego dzieciństwa, nie obchodził nigdy urodzin ani świąt. Zrobił tyle operacji platycznych bo nie chciał wyglądać jak jego ojciec, więc trudo mi uwierzyć, że jako dorosły popełniałby te same błędy osoby, której nienawidził, niszcząc dzieciom życie. Jedyne co chciał robić to pomagać i sprawiać radość, był naiwny i łatwo wszystkim ufał i ludzie to wykorzystywali. Wszyscy, którzy go znali mówili, że zawsze był bardzo dziecinny i był zafacynowany dziećmi i ich życiem, którego nigdy nie miał.
Aż chciałabym tu o wszystkich kłamstwach i dowodach napisać, ale siedziałabym do jutra. Ludzie, których nie obchodzi Jackson twiedzą, że nie można wierzyć w nic co mówi Wade Robson, bo od zawsze kierował się pieniędzmi i sławą. Miejmy nadzieję, że dokument, który planuje Taj Jackson, który będzie oparty tylko na faktach i będzie obalał mity, w które ludzie nadal wierzą też przyciągnie tyle uwagi, ale w to wątpie bo media od zawsze starają się zniszczyć Jacksona i jego rodzinę nawet po 10 latach od śmierci.

PotterManiaczka

Duzo osób w tym łózku michaela się mieściło. A czy wtedy Jackson umieszczal tez dzwoneczek by slyszeć ,czy ktos wchodzil?

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Patrząc przez pryzmat Twojej wiedzy, sa to pytania retoryczne ;)

holly_12

Culkin twierdzil, ze tak :)

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Dlatego napisałam, że retoryczne ;)

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Dlatego napisałam, że retoryczne ;)

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Dlatgeo napisałam, że retoryczne ;)

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Tak wyglądała prywatna sypialnia Michaela. jak widzisz, nie ma tam nawet drzwi ...

https://www.youtube.com/watch?v=W8VaomQAiQY

holly_12

To Culkin klamie? A przeciez on taki prawdomówny

holly_12

I masz problem z określeniem co to jest pytanie retoryczne

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Twoja inteligencja i erudycja mnie przerosła, serio ;)

ocenił(a) film na 9
PotterManiaczka

Powiem tak. Z tego co piszesz poznaję, że jesteś przekonana o niewinności Jacsona i kłamstwach chłopców, którzy wypowiadają się, że byli molestowani. Okej, to jest twoje prawo, jeśli w to wierzysz i to jest dla Ciebie ważne - ok. Ja uważam zupełnie inaczej, argumenty i opowieść, którą mówią Ci chłopcy jest dla mnie wiarygodna, pokrywa się z tym co wiem o MJ i też z tym, co mówią wszyscy chłopcy, którzy go bronią (bo to samo mówiły wcześniej ofiary). Dla mnie to kwestia czasu aż inni zaczną się przyznawać, że molestowanie również miało miejsce. Chciałabym również zobaczyć jak z radością wysyłasz własne dziecko do Michela Jacsona i ma spędzać z nim całe dnie i noce, zastanwiam się jak wtedy zachowała by się twoja niewzruszona wiara w jego niewinność. Zdaję sobie sprawę, że niektórym te wyznania ofiar niewystarczą i potrzebowali by filmiku czy przyznania się MJ do winy - a wiadomo, że nic takiego się nie stanie. Wydaje mi się, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo ja nie mam zamiaru przyznać Ci racji, ty mnie również i nie czuję, by ta dyskusja coś mi dawała oprócz irytacji. Dziękuję za uwagę;)

kundzia44

Ale zauważ do cholery, że żeby być przekonanym o winie potrzebne są twarde dowody. My nic nie mamy, poza wyznaniami dwóch facetów, sprawa Jacksona nigdy nie będzie rozwiązana najpewniej. Skąd więc ta pewność, że coś zrobił/niczego nie zrobił?

Na chłopski rozum, czy kierując się emocjami, odczuciami... na tym nie zbudujesz prawdziwego obrazu.

ocenił(a) film na 9
mordimmer

Powtarzam - nie ma dowodów o winie, jest słowo przeciwko słowu - słowo Micheala i słowa tych chłopców. Ja wierzę słowu tych chłopców i tyle. Ty wierzysz Michelowi - i ok. Nie zmienię twojego zdania i nawet nie próbuję, bo wydaje mi się, że nie ma sensu. Mogę wierzyć w jego winę i nic co powiesz czy zrobisz nie zmieni mojego zdania, takie moje święte prawo.

ocenił(a) film na 1
kundzia44

A ja czekam, aż w końcu cała prawda wyjdzie na jaw, chociaż i tak pomimo tego, że tyle kłamst już wyszło, media o tym nie mówią, bo to nie wpisuję się w ich propagandę. Ciekawe czemu wycięli 45min z brytyjskiej wersji hmm? Może dlatego, że zostali złapani na kłamstwach? Kłamstwach- w filmie, który ma być niby dokumentem. Rodzice, którzy przyjeżdżali razem z ich dziećmi do Neverlandii dokonywali wyboru z własnej woli, widać z jakiegoś powodu mu ufali, bo widzieli ilu osobom na świecie już pomógł, dzieciom chorym na HIV czy raka. I wiedzieli, że był dobrą osobą, dopiero poźniej niektórzy z nich postanowili wykorzystać jego dobro i naiwność w to, że tak łatwo ufał luziom. Ale nie, lepiej uwierzyć, że zmanipulował cały świat, a nie, że był po prostu miłą osobą, co wszyscy, którzy go spotkali twierdzą. I gdybym była matką i miała szansę zaprzyjaźnic się z Jacksonem, to nie, nie miałabym problemu zostawiać z nim swojego dziecka, bo to tak samo jak zostawić je ze swoim przyjacielem, czy bratem.

Nie rozumiem jak można wierzyć nawet w jedno słowo tych facetów, gdzie jest udowodnione, że ich motywem są pieniądze. Robson od zawsze był oportunistą i przebywał tylko z ludźmi, którzy mogli mu pomóc w jego karierze, dlatego był w związku z bratanicą Michaela przez 8 lat (o czym on już nie wspomina w filmie, bo to się nie wpisuję w jego narrację ofiay), zdradził ją z Britney Spears i był jej choreografem, po śmierci Michaela błagał o pracę w projektach o nim. Później był bezrobotny i bez pieniędzy, nagle się zorientował, że był molestowany, najpierw chciał wydać o tym książkę, bo tak łatwiej zarobić pieniądze co nie, i dopiero później złożył sprawę do sądu, którą od razu odrzucili, bo nic nie miało sensu. Czy tego na prawdę nie widać, że robi to dla pieniędzy, czego jeszcze więcej potrzeba? Poza tym jedno z najbardziej oczywistych kłamst było kiedy mówił o obiedzie w 2005 roku, który miał razem z Michaelem i jego rodziną, gdzie Jackson miał niby problem z alkoholem i Robson widząc go z dziećmi zmotywował się do zeznawania w jego obronie. Gdzie jest udowodnione, że ten obiad był PO zeznanich w sądzie, więc cała ta historyjka o alkoholu to była jedna wielka bajeczka, a do zeznawania w sądzie on sam się zgłosił po długim czasie braku kontaktu z Michaelem i jeśli się nie mylę to tej sceny już nie ma w zagranicznych wersjach.
Safechuck to samo- nic nie ma sensu, jest pełno niedociągnięć, przebieg wydarzeń się w ogólne nie zgadza, przykładowo kiedy jego matka mówiła w filmie, że skakała ze szczęcia w 2009 roku jak Michael umarł a sam Safechuck zeznawał, że nie zdawał sobie sprawy, że był molestowany do 2013 roku. Jakieś podróżowanie w czasie może? Tak samo skłamał mówiąc, że Jackson go pytał, żeby zeznawał w jego obronie w 2005 roku grożąc prawnikami, ale on taki bohater się nie zgodził. Gdzie prawda jest taka, że on nigdy nie był nawet zapytany żeby zeznawać bo sędzia kilka miesięcy przed procesem sądowym już postanowił, że nie będzie on możliwym świadkiem. Na to wszystko są dowody. I to tylko jedne z bardzo licznych kłamstw już udowodnionych w tym filmie.
Nie rozumiem czemu ludziom tak trudno zobaczyć, że za każdym razem gdy oskarżano Michaela, rodzinom chodziło o pieniądze. I było tak od pierwszej sprawy w 1993 roku. Z jakiegoś powodu nigdy go nie zamknęli, ani nic nie znaleźli. FBI nic nie wykryło, po przeszukaniu domu, przesłuchaniu ludzi, nigdy nic nie wykryto. Może dlatego, że był niewinny? Ale po co używać logiki, lepiej uwierzyć w graficzne historie, które opierają się tylko i wyłącznie na emocjach i szokowaniu ludzi, bo bez braku jakichkoliwek dowodów, ani wiarygodności "ofiar" tylko na to twórcy tego filmu mogą liczyć.
Polecam obejrzeć ten filmik, bo wszystko jest tu jasno wytłumaczone: https://www.youtube.com/watch?v=zYx0vLfpRYY&t=1s

ocenił(a) film na 9
PotterManiaczka

Ale jak ty chcesz udowodnić, że oni nie mówią prawdy? Są taśmy, które pokazują, że leżą i nic nie robią w łóżku? Rzeczy, które mówisz świadczą o tym, że nie widziałaś filmu, więc nie wiem czemu komentujesz wątek, który tego filmu dotyczą. Wszystko o co pytasz, jest wyjaśnione w tym filmie. Nie ma innych miejsc, gdzie inni będą się z tobą zgadzać i przytakiwać? Bo nie rozumiem, po co ten słowotok, to nie jest poziom dyskusji, który chciałąbym prowadzić z kimkolwiek, niezależnie od poglądów.

Pozew cywilny oddalono, bo minęło zbyt wiele czasu i technicznie zbrodnia uległa przedawnieniu. Nikt nie napisał w uzasadnieniu wniosku, że zarzuty są niezasadne, a wręcz przeciwnie, uznano je za prawdopodbne. Ale nieważne jest co powiem, co napiszę, jakie wyjaśnienia Ci dam, nie widzę, żeby to miało jakikolwiek sens, skoro zupełnie nie masz zmiaru słuchać co ktoś o innych poglądach ma do powiedzenia. Pozdrawiam i życzę mniej spięcia, bo nawet dzieci MJ się tak nie ekscytują i nie bronią ojca tak zaciekle, jak co poniektórzy tutaj. Ale co oni tam wiedzą, przecież to ich ojciec ;)

ocenił(a) film na 1
kundzia44

Nic w filmie nie jest wyjaśnione, tylko zmyślone. Próbuję napisać o faktach, których nie przeczytasz w mediach. Skoro pomimo wszystkich kłamstw tak chcesz wierzyć w to co mówią to proszę bardzo, twój wybór. Ja jednak wolę wierzyć potwierdzonym informacjom, a nie historyjkom. I będę opierać się na logice, a nie na emocjach. A ich dzieci wiedzą co robią i nie muszą go bronić publicznie, bo robili już to w przeszłości i zwróciło by to tylko więcej uwagi ludzi na ten "dokument".

PotterManiaczka

Nigdy nie dowiemy się prawdy niestety jak było, jednak jakoś cięzko uwierzyć mi w to wszystko i to jeszcze w tak długim czasie po śmierci MJa, przeczytałem cały wątek i podszedłem subiektywnie do obu teorii ale myśląc po prostu logicznie wierzę że MJ był niewinny. Michael zawsze był inny od reszty bardziej delikatny wrażliwy można powiedzieć dziecięcy ale cała ta afera z tym filmem pseudodokumentalnym jest dla mnie po prostu straszna. Ludzie starają się zabić legendę która tak bardzo odmieniła świat, jest to po prostu przykre jak pieniądze działają na człowieka. Nie oceniam czy Michael był winny czy nie jednak najbardziej boli mnie to że przez cały ten film stacje przestały puszczać piosenki Jacksona i ogólnie jest on wymazywany z naszej popkultury, TO STRASZNE.

ocenił(a) film na 1
TonyMontana_6

Dokładnie, a niestety to jest cała propaganda mediów od lat 90. Na prawdę tego nie rozumiem, jak można tak łatwo splunąć na największą ikonę i legendę muzyki. Zawsze ludzie mieli problem z tym, że był inny, delikatny, bo przecież "tak nie zachowuje się normalny mężczyzna!" Dlatego był tak łatwym celem ataków. Myślę, że większości trudo uwierzyć, że był po prostu dobrym człowiekiem przez to jak się zachowywał, jak wyglądał itp. dlatego ich nie obchodzą fakty, tylko od razu zakładają, że coś musiało z nim być nie tak. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile żyć zmienił na lepsze pod kątem muzyki, ale też po prostu pod kątem pomocy z serca. Zawsze było mi go szkoda widząc jak bardzo był zraniony mówiąc o tych wszystkich oskarżeniach. Świat go kochał, a jednocześnie traktował jak śmiecia, nigdy nie zrozumiem czemu to zawsze robimy najbardziej dobrym i wrażliwym ludziom. Media mogą próbować wymazać go z naszej popkultury, ale to się nigdy nie stanie, bo króla popu ludzie nigdy nie przestaną słuchać.

ocenił(a) film na 2
PotterManiaczka

Dziękuję za ten wątek i za te wszystkie słowa, zgadzam się z Tobą całkowicie.

ocenił(a) film na 1
TonyMontana_6

Jest syndrom DDD, mysle, że Michael mógł na to cierpiec. A napewno miał BDD. Nie on jeden z gwiazd na to cierpiał.
Jednym słowem, był inny, idealny cel do oskarzen, jak już pisała PotterManiaczka

holly_12

Szczerze nie zdziwiłbym się żeby za jakiś czas ludzie przez cały ten hype na Bohemian Rhapsody zaczęli przypominać sobie, że Freddie Mercury ich molestował, bo czemu by nie kolejna wielka gwiazda oraz ikona kultury którą tak łatwo można strącić ze szczytu za sprawą pomówień. Ludziom odbija od pieniędzy, to chore.

ocenił(a) film na 1
TonyMontana_6

A przewidzisz? wieź chocby nie tak dawno oskarżenia Morgana Freemana

holly_12

Morgan Freeman to Bóg oskarżenia w jego strone są bezsensowne :)

ocenił(a) film na 9
TonyMontana_6

Tutaj się z tobą zgodzę, że próba wymazania jego piosenek wydaje mi się bezsensowna i niepotrzebnie miesza pojęcia. Ktoś dobrze powiedział, jeśli mielibyśmy banować wszystkich muzyków, którzy zrobili coś złego, to małoby było tej muzyki do słuchania ;) Wydaje mi się, że to raczej emocjonalna decyzja i w pewnym momencie ludzie sobie to przewartościują. Ja po obejrzeniu dokumentu przesłuchałam sobie jego kawałki i powiem dziwnie mi się je ogląda z tym przekonaniem, że był pedofilem, jednocześnie nie mogę odmówić tego, że są rewelacyjne.

Również się z tym zgodzę, że MJ był ekscentryczny i dość dziwny, choć jego wypowiedzi i sposób bycia jakoś nigdy mi nie odpowiadał, wydawał mi się po prostu zbyt naiwny, narcystyczny? Wiem, że to kwestia osobista, bo bardzo wiele osób to w nim właśnie uwielbiało mi wydawało się zbyt odległe. Wolę go jednak w teledyskach i tańcu niż w wywiadach.

A tak w ogóle to polecam obejrzeć dokument "Porwana w biały dzień" na netflixie. Dotyczy manipulacji u pedofilów i niezależnie od tego co myślisz o tym dokumencie, ten może być dla Ciebie interesujący.

ocenił(a) film na 10
PotterManiaczka


-5 chłopców z z którymi sypiał MJ oskarżyło go o molestowanie Jordan Chandler, Jason Franzia, Gavin Arvizio, Wade Robson, Jimmy Safechuck, 5 oddzielnych przypadków w różnych odstępach czasowych

- MJ zapłacił 25 milinoów dolarów Chandlerowi, 18 miliony Jordiemu, Jasonowi 22 miliony dolarów. 20 milionów dolarów to nawet dzisiaj jest cholerna fortuna, w latach 90 to była kosmiczna kwota, dzisiaj tego nie czuć ale zastnaów się czy zapłaciłbyś takie kwoty gdybyś był niewinny? MJ nigdy nawet nie zaryzykował by stanąć przed sądem, zawsze opłacał oskarżycieli jak najszybciej ogromnymi kwotami.

- MJ wybierał i sypiał tylko z ładnymi chłopcami (występującami w reklamach, filmach, tancerzy) nie grubych, brzydkich chłopców, nie małych dziewczynek, miał swój typ, jakoś brzydcy, grubi chłopcy nie zostawali jego przyjaciółmi ciekawe, dlaczego?
- do jego sypialni w której spędzał czas z chłopcami prowadziły trzy różne drzwi a droga do tych drzwi była obłożona różnego rodzaju dzwonkami, by było słychać jak ktoś idzie (to jest raport fbi możesz to sobie znaleźć w necie)
- kolejna rzecz, że chłopiec, któremu MJ zapłacił rekordową kwotę 25 milinów Chandlerowi, to była pierwsza sprawa, chłopiec opisał dokładnie genitalia MJ, sheryf stanowy zrobił zdjęcia i opis wraz z opisem znamienia po prawej stronie pasował do zdjęć...

Zrób sobie eksperyment myślowy, 40 letni facet śpiący w jednym łóżku z małymi chłopcami ładnymi chłopcami od 7 do 14 lat (ma swój konkretny typ), w sypialni, która jest tak zabezpieczona by nikt przypadkowo do niej nie wszedł, 3 chłopców przyznało, że byli wykorzystywani seksualnie a MJ im płaci rekordowe kwoty, jeden z nich opisuje genitalia Jacksona i opis pokrywa się ze zdjęciami. Dodaj fakt, że MJ sam był zryty na berecie przez swoją rodzinę (a ofiary przemocy często później w jakiś sposób krzywdzą innych, są gwałcicielami, biją, są pedofilami etc).

Kolejnych dwóch chłopców z którymi MJ "się przyjaźnił" opisuje swoją historię przez ponad 3 godziny, każdy detal, Jimmy pokazuje pierścionek z diamentem, rodzina opisuje jak MJ ich ugłaskiwał przez lata i to nie są puste słowa bo mówią, że MJ przychodził do nich na obiad i mają jego zdjęcia, mają faksy, mają wiadomości głosowe, wiadomość video, którą MJ wysłał Jimmemu na urodziny, zdjęcia w sypialni, zdjęcia jak MJ obejmuje chłopców, jak ich obściskuje, trzyma za rękę.

Co do ofiar i ich zachowania to chyba zapominasz, że Wade Robson poznał swojego idola jak miał 7 lat!! Jimmy miał 10! To jest taki wiek u dziecka, że możesz mu powiedzieć wszystko i ono w to uwierzy, uwierzy w Mikołaja, uwierzy w świat z Harrego Pottera, uwierzy, że postacie w filmie naprawdę umierają (dlatego nie można dzieciom takich rzeczy puszczać). Wyobraź sobie, że masz 7 lat, spotykasz swojego idola, on ci mówi, że cię kocha, że to, że cię dotyka to jest jego okazywanie miłości ale nie możesz o tym nikomu powiedzieć, bo wtedy was rozdzielą i pójdziecie do więzienia. Serio, gościu, odrobina wyobraźni i empatii i cała historia staje się jasna i prosta. On im wyprał mózg i zrobił z nich swoich swoich niewolników, wszystko mu zawdzięczali, ich rodziny kochały MJ oni nie wiedzieli przez lata, że byli molestowani bo jak masz 7 lat i ktoś cię głaszcze po kroczu, daje ci prezenty, lecicie razem prywatnym odrzutowcem to jest to jak z bajki, nie chcesz tego stracić, będziesz zaprzeczać i mówić, nie nikt mnie nie skrzywdził, Michael jest najlepszym człowiekiem na ziemi.

Ostatni dowód jaki ci pokażę, który jest absolutnie niepodważalny jest tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=UJaWSdKKvGU rozmowa z Gavinem Arvizo i Michaelem, Gavin mówi od 1 do 10 sekundy:
Gavin: Michael mówi śpij w moim łózku, śpij w moim łózku, nie, ty śpij w łóżku, i on (Michael) w końcu mówi JEŚLI MNIE KOCHASZ ŚPIJ W MOIM ŁÓŻKU" oh maan, więc ostatecznie spałem w łóżku. Potem w 2:15 dziennikarz pyta:
-ale są pokoje gościcnne gdzie dzieci mogą spać"
Michael: tak mamy pokoje gościnne ale zawsze gdy dzieci przychodzą do mnie to chcą zostać ze mną, ja nigdy ich nie zapraszałem do mojego pokoju, one zawsze pytają "czy mogę zostać z tobą dzisiaj w nocy" , odpowiadam jeśli to ok z twoimi rodzicami to ok"

Zobacz w tym wywiadzie co on robi, manipuluje chłopcem mówi jeśli mnie kochasz będziesz spał w moim łóżku, wkłada do głowy chłopca ten pomysł, robi tak, że to ten chłopiec chce z nim spać, jeśli mnie kochasz będziesz spać w moim łóżku a 2 minuty potem totalnie zaprzecza i mówi coś innego mówi, że nigdy ich nie zaprasza i to sami chlopcy chcą z nim spać. To właśnie zrobił z Wadem i wieloma innymi, i to jest kluczowe w przypadku ofiar, ten wstyd i poczucie winy, bo ofiary się czują współwinne i brzydzą się sobą a nie są w inne w żadnym stopniu, to dorosły zawsze nimi manipuluje.

Więc obejrzyj to kilka razy, zastanów się bardzo mocno, zrób sobie eksperyment myślowy, odetnij muzykę Jakcsona i jego wizerunek, weż zwykłego 40 latka i zapytaj się, jaka jest szansa, ze 40 letni facet z problemami, który sypia w strzezonej sypialni z małymi ładnymi chłopcami w wieku od 7 do 14 lat, którzy go potem oskarżyli o molestowanie, jaka jest procentowa szansa, że nie jest pedofilem? Kur*a, mnie niż ZERO.

ocenił(a) film na 1
wera1111

Argument niepodważalny
"Gavin powiedział ...."
Gavin razem z mamusią byli bardzo cwani i roszczeniowi. Chcesz wierzyć chłopcu, który liczy tylko na prezenty?

http://www.mjtranslate.com/pl/chapters/866

ocenił(a) film na 1
holly_12

W życie Tuckera pchała sie cała rodzinka Arvize. Tylko, że Chris sie nie dała, Michale, tak

ocenił(a) film na 10
holly_12

ale masz mózg przeprany, straszne :( jak ofiary mogą mówić o tym co ich spotkało skoro takie ameby umysłowe powtarzają jak zdarta płyta "kasa, kasa" i zamykaja im usta.
Obejrzyj ten wywiad i zobacz jak się zachowuje Michael i Gavin, Michael nie zaprzecza temu co powiedział Gavin, w ogóle zobacz jak on go obściskuje, tak się nie zachowują "przyjaciele", otwórz oczy!!

ocenił(a) film na 1
wera1111

Ja nic nie mowię. Ja tylko wkleiłam link, co mowił Chris Tucker. Czyzby ta "ameba umysłowa" to było o nim ....?

holly_12

Nie, o tobie. Widzisz tylko kasę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones