PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608109}
8,6 38 062
oceny
8,6 10 1 38062
Wiedźmin 2: Zabójcy królów
powrót do forum gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów

Zawiodłem się.

ocenił(a) grę na 7

Wiedźmin to jedna z moich ulubionych gier, podobnie jak cała saga książek A.Sapkowskiego, ale druga część mnie zawiodła. Od razu mówię że gra nie jest zła, ale po CD-Projekt spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Co ze słowiańskimi smaczkami? Gdzie północnice, utopce... Po co te Nekkery i Harpie? Sapkowski nie po to stworzył tak bogate i rozbudowane uniwersum, żeby teraz wymyślać jakieś bzdurne elementy na potrzeby gry! No ale... Nie będę się rozpisywał, moją recenzję gry można przeczytać na blogu. http://www.filmweb.pl/user/Fistach/blog/535257

Ostatecznie - 7/10 to nie jest zła ocena, a zapominając o książkach i poprzednim Wiedźminie można się z dwójką dobrze bawić. :)

Fistach

Utopce w grze były, harpie są w Sadze wspominane, a Nekkery to potworki wzorowane na tych z opowiadania "Coś więcej", które to tak wtedy Geralta urządziły. To nie są bzdurne elementy, tylko dokładnie to samo uniwersum Sapkowskiego. Piszesz, że jesteś ogromnym fanem twórczości Sapka, ale po tym co piszesz jakoś tego nie widać.

ocenił(a) grę na 2
Fistach

Ta ocena jest za wysoka dbajmy o przyszłość naszych pociech

otwieram_wino

Jesteś idiotą.

ocenił(a) grę na 2
0wner2

A ty ateistycznym omyleńcem

otwieram_wino

Nie jestem ateistą.

ocenił(a) grę na 7
0wner2

Z tego co pamiętam, w sadze Nekkery nigdy nie zostały wspomniane, co do Harpii mogę się mylić. To jednak gra nadal nie jest rewelacyjna - brak w niej klimatu i mroku znanego z powieści A.Sapkowskiego, "Sapka" jak go nazwałeś. Czego się spodziewać po kimś, kogo jedynym kontrargumentem jest "Jesteś idiotą". Pozdrawiam :)
Co do utopców - moja pomyłka. Chodziło mi o Topielce.

Fistach

Topielce w jedynce wyglądały tak samo jak Utopce, tylko silniejsze były. A tekst "Jesteś idiotą." był kierowany do jednego z największych filmwebowych trolli, nie wiem po co się do tego przyczepiasz. Jak już mówiłem Nekkery wzorowane były na potworkach z opowiadania "Coś więcej", ale jako, że Sapkowski tych stworów nie nazwał, to twórcy wymyślili nazwę Nekker.

ocenił(a) grę na 7
0wner2

Nie - w jedynce były i Topielce, i Utopce. Tutaj te pierwsze zniknęły, co wydaje mi się trochę dziwne. Nie wiedziałem że Nekkery były wzorowane na potworach z "Coś więcej", być może masz rację. Podałem natomiast dziesiątki innych powodów, dlaczego gra mnie nie zachwyca, nie chodzi tu o same potwory.

Fistach

Utopiec i Topielec w jedynce nie różnił się niczym pomijając to, że ten drugi był silniejszą wersją pierwszego. Tak samo jak Alghul i Ghul nie różniły się wyglądem tylko siłą. Tak samo jak Cmentar i Graveir.

ocenił(a) grę na 7
0wner2

To nie znaczy że były jednym i tym samym potworem.
Po za tym - porównaj sobie liczbę potworów w części pierwszej, a drugiej.
Wiedźmin - ok. 30 rodzajów
Wiedźmin 2 - ok. 10 rodzajów.

Lenistwo autorów?

Fistach

Znowu błąd.

Wiedźmin - ok. 40 rodzajów.
Wiedźmin 2 - ok. 20 rodzajów.

No ale tu się zgadzam, za mało potworów. W nowym patchu 2.0 dojdzie wilkołak.

ocenił(a) grę na 7
0wner2

Wilkołak? WOW! To będzie już 21 potworów! xD

PS. W Wiedźminie 2 doliczyłem się 13 rodzajów potworów, czyli bliżej 10 niż 20.

Fistach

Chcesz? Zrobię ci listę:

1. Nekker
2. Harpia
3. Utopiec
4. Endriaga
5. Krabopająk
6. Gargulec
7. Żywiołak
8. Golem
9. Upiór
10. Bruxa
11. Sukkub
12 Troll
13. Draugir
14. Kejran
15. Draug
16. Smok
17. Trupojady
18. Królowa endriag
19. Kaczerb

No i wilkołak będzie 20. Możliwe, że coś pominąłem. Jest jeszcze jakiś strażnik w 3 akcie mega silny podobno, ale nie wiem czy to potwór, bo questa z nim nie zrobiłem.

ocenił(a) grę na 7
0wner2

Podziwiam cię, jeśli zechciało ci się wymieniać wszystkie potwory, ale to nie zmienia faktów że wciąż jest ich o 20 mniej niż w jedynce, nawet łącznie z wilkołakiem którego wymieniasz już drugi raz.
Strażnik w 3 akcie jest magiem, nie potworem :)

Fistach

Wiem, że jest ich 2 razy mniej, ale zwróć też uwagę na to, że jedynka miała więcej aktów i była bardziej różnorodna w lokacjach, dlatego więcej potworów było uzasadnione. Choć fakt, faktem, nie pogniewałbym się, gdyby było z 5 potworów więcej.

ocenił(a) grę na 8
Fistach

Za dużo polityki, za mało potworów.

użytkownik usunięty
Katalista

A tam, w pięcioksiągu prawie cały czas jest o polityce i Ciri ale mało kto narzeka :D W jedynce było dużo potworów, w dwójce dużo polityki. Musi być równowaga.

Za to w 3 części... Będzie wszystko jak trzeba!

ocenił(a) grę na 8

Polityka w grze mi wybitnie nie przeszkadzała, ale jakoś odczuwalny był brak takiej ,,wiedźmińskiej roboty", jak zadanie w chatce na klifie z upiorami.
I też się nie mogę doczekać 3. części!

ocenił(a) grę na 10
Fistach

Topielce też są w 2...

ocenił(a) grę na 10
Gorn221

Konkretnie w queście: ,,Tajemnice Loc Muinne". I nie ma żadnego wilkołaka.

użytkownik usunięty
otwieram_wino

http://www.youtube.com/watch?v=rZQOofrgvBI to moi bracia są.

użytkownik usunięty
Fistach

Mało grywam w gry,ale Wiedzmin 1 i 2 są najlepsze w jakie do tej pory grałem.Ten klimat jest taki polski,że już bardziej nie trzeba,walka z Draugiem,Kejranem i Smokiem to czysta przyjemność i uczta jeśli chodzi o efekty.Lepszego smoka to ja w życiu nie widziałem.Andrzej Sapkowski może być dumny,że wreszcie Polacy zrobili coś porządnego na bazie jego twórczości.

ocenił(a) grę na 7

Mimo, że nie zmienię zdania, i gra wydaje mi się za bardzo cukierkowa oraz za mało mroczna, to wciąż jest dobra. W żadnej innej nie zobaczymy tak rozbudowanych wyborów moralnych, i tak pięknych lokacji :)

użytkownik usunięty
Fistach

No cukierkowa to ja bym jej nie nazwał drugi akt po stronie Rochea(na razie tylko taki widziałem) jest naprawdę epicki i mroczny,początek jak Geralt przebywa w lochach i ostatni akt 3 walka ze Smokiem to wszystko składa się na epickość oraz mroczność choć w 1 było więcej potworów i mniej się nudziło jak rozwalało się stwory.ale za to 2 ma w sobie to coś do czego będzie się wracać i jak za kilka lat ojciec spyta się syna na jakich grach się chowałeś nie powie Call of Duty,Max Payne czy GTA powie na Wiedzminie to polska gra i jestem z niej dumny.

ocenił(a) grę na 9

Dla mnie też 1 jest dużo lepsza ma lepsze klimaty właśnie skończyłem 1 chyba poraz 3-4 i śe uświadamiam.2 to tylko przereklamowany produkt przy 1 słabo wypada ale każdy może mieć inne zdanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones