PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827353}
7,0 298
ocen
7,0 10 1 298
Sniper Elite 5
powrót do forum gry Sniper Elite 5

Myślałem, że dostanę udoskonaloną „czwórkę” a okazało się, że jest nieco gorzej od poprzedniej części, choć Sniper Elite 5 to nadal kawał solidnej i dobrej gry na wiele godzin.
Jak zwykle dostaliśmy duże mapy i niekiedy wiele ścieżek do ostatecznego celu. Możemy od razu skupić się na głównym zadaniu lub po kolei robić poboczne misje, o których nierzadko dowiadujemy się ze znalezionych dokumentów lub podsłuchanych rozmów. Do tego kolejny raz do wyboru mamy możliwość przejścia misji/gry wedle własnego uznania – czy jako Rambo, czy jednak po cichu. Aczkolwiek bardziej widoczne jest tutaj, by misje wykonywać skradając się. Związane jest też to z tym, że miejsc snajperskich jest bardzo mało. A jak już wydaje nam się, że takowe znaleźliśmy, to zasięg widzenia jest ograniczony, bo przeszkadza jakiś element. Nawet liście potrafiły blokować wystrzelone kule ;) To niestety ogromny minus, szczególnie dla osób, które chcą pobawić się w snajpera.
To po kolei:
PLUSY:
+ Duże otwarte mapy, które możemy przechodzić wedle własnego uznania (ale poza pierwszą mapą, która wg mnie jest najbardziej ograniczona)
+ Poza pierwszą mapą – lokacje, w tym jedna, która przywodzi na myśl pierwszego i drugiego Snajpera.
+ Bardziej niż w poprzednich częściach nastawienie na cichą eliminację.
+ Przyjemnie się strzela każdym rodzajem broni.
+ Chyba poprawili drewniane bieganie z poprzednich odsłon gry.
+ Technicznie wykonana dość dobrze. Nie natrafiłem na błędy. Poza uruchomieniem, szybko się wczytuje (np. po śmierci).
+ Dobry voice acting
+ Częsty autosave rozmieszczony w kluczowych miejscach. Możliwość zapisu niemal w każdym momencie.
+ Możemy załączyć tryb inwazji, w którym żywy gracz z zewnątrz stanie się niemiaszkiem do ustrzelenia, ale też podniesie poziom trudności.
+ Zapewnia wiele godzin w kampanii oraz w zabawach grupowych i dodatkowych trybach.
+ Przyzwoity dźwięk
+ Multiplayer
Ani plus ani minus:
Muzyka – ani zachwyca, ani przeszkadza
Historia – nie jest najważniejsza, stanowi tło, ale też kompletnie nie angażuje i to ten sam schemat jak w poprzednich grach.
Podnoszenie broni – teraz już nie zamienimy broni na inną na resztę gry. Nową broń możemy podnieść tylko na chwilę (głównie do czasu wystrzelenia wszystkich naboi). W czwórce nierzadko podnosiłem broń zamiast przeszukania postaci a potem musiałem szukać swojej głównej broni, którą w ten sposób wyrzuciłem. Przy wielu wrogich truchłach było to problematyczne. Tutaj to jakoś rozwiązali, ale to też nie jest jakoś dobry pomysł.
Rozwój postaci – zbędny. Bohater od razu powinien mieć odpowiednie miejsce na dodatkowe rzeczy oraz te nabywane umiejętności.
MINUSY:
- Mało miejsc typowo snajperskich, szczególnie na pierwszych mapach.
- Dodatkowe bronie i ich udoskonalenie uzyskujemy poprzez wykonanie konkretnych działań w trakcie poszczególnych misji, ale nawet gdybyśmy odblokowali wszystko, to nie było tego dużo. W czwórce” arsenału było znacznie więcej do wyboru. Pewnie w DLC będzie ich dodanych znacznie więcej.
- Brak miny z linką, miny wyskakującej; kamieni.
- Widać, że graficznie to już kilka lat do tyłu
- Brzydki model Karla – wcześniej wyglądał lepiej. W ogóle postacie brzydkie, ale we wcześniejszych odsłonach w sumie lepiej nie było.
- AI nadal głupie i chyba jeszcze głupsze niż w czwórce. Tam przynajmniej coś, co wysadziliśmy w pobliżu przyciągało uwagę wroga a tutaj muszą stać naprawdę blisko, by się tym zainteresować.
- Przeskakiwanie przeszkód i wspinaczka nadal w określonych miejscach.
- Mniej możliwości wykorzystania otoczenia do eliminacji wrogów lub słabo zaznaczone na mapach.
- Postać za bardzo przylepia się do osłon

Ogólnie minusów więcej niż w takiej „czwórce”, ale w ogólnym rozrachunku aż tak większość nie razi. Sniper Elite 5 to nadal fajna rozrywka na wiele długich godzin.

ocenił(a) grę na 7
drenz

Zgadzam się,gra jest całkiem dobra,ale niestety gorsza od poprzednich części.Misje są już mniej porywające,lokalizacje niektóre mało wciągające.Wrogowie niby groźni nawet na średnim poziomie trudności,jednak ich poruszanie wyglądało jak w grze z 2010 roku.Mimo wszystko warto zagrać.

drenz

W 5 jeszcze nie grałem ale jak do tej pory to wszystkie części zawsze prezentowały bardzo równy poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones