PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607015}
8,2 2 430
ocen
8,2 10 1 2430
Silent Hill 3
powrót do forum gry Silent Hill 3

Jakie są wsze ''sugestie'' na temat tworzenia Otherworld? Zawsze wydawało mi się, że gdy Cheryl i Alessa się połączyły, moce Alessy wymykają się spod kontroli i co kilka godzin występuje Otherworld, jako ''efekt uboczny'' cierpienia Alessa przez 7 lat. Lecz: Czy na pewno? Ostatnio zastanawia mnie pewna teoria. Co jeśli ktoś inny tworzy Otheroworld? Chodzi mi o co:
Gdy rytuał przebiegł pomyślnie, (zalążek Boga znajdował się w macicy Alessy) i Bóg miał przyjść na Ziemię, uaktywnia się ''święta ziemia'' po której stąpa Bóg (Otherworld). Ta ziemia jest oparta na najgorszych lękach ''ofiary'', reprezentuje ona jego strach i najgorsze koszmary. To by wyjaśniało Otherworld w Origins, bo nie widzę żadnego sensu jakie by miał Otherwolrd w SH: Origins skoro nieświadomie tworzyła go z własnych lęków przez 7 lat w Alchemia Hospital, skoro jeszcze tam nie trafiła (?)
Mam co do tego kilka zastrzeżeń i punktów, które potwierdzają moją teorię.;
-Silent Hill 1.;
* Dahlia odnosi się do Otherworld jako ''The Darkness'', przypadek? Po za tym nie jest zaskoczona, gdy Otherworld nastąpił po raz pierwszy, jak by o tym wiedziała.
* Bóg daje członkom The Order ochronę podczas gdy są w ''jego mieszkaniu'', a np.; Harremu lub Cybil nie. Jaki by miało sens to, że członkom The Order nic się nie dzieje, skoro ten świat nie ma nic wspólnego z Bogiem i nikt nie daje im ochrony? Przecież potworki dawno by ich załatwiły.
* Skoro Otherworld to czysty przypadek kiedy nastąpi (ja uważam że Alessa próbuje walczyć z tym swoją mocą, co daje efekt że Otherworld występuje co kilka godzin) to dlaczego w Nowhere jest na stałe? Ja uważam, że dzieje się tak dlatego, bo moce Alessy zostały załamane przez Flaours i nikkt już nie ''walczy'' z tą świętą ziemią, więc występuje ciągle. Co wy o tym sądzicie?
* Otherworld występuje ciągle tam gdzie Alessa, a z nią Bóg (przywódca Otherworld) w jej łonie. Np.; W SH Origins, Otherworld jest we wnętrzy Flaours, tam gdzie Alessa. Przypadek?
-Silent Hill 3.;
* Vincent (go też ochrania ''Bóg'' w jego mieszkaniu, bo jest członkiem The Order) w bibliotece daje Heather starą książkę ''Dzieje Innego Świata (Otherwolrd)''. Czyli ten świat jest dobrze znany The Order. Więc jakim cudem podobno pierwszy raz niespodziewanie pojawia się w SH 1, i nie ma żadnego wpływu ani zainteresowania większego ze strony The Order?
* W księdze ''Dzieje Otherworld'' wyraźnie jest mówione, że tylko Pieczęć Metatrona - mająca właściwości ochronne przed złem - może go powstrzymać. Więc jak nieświadoma Alessa (skoro Otherworld pojawił się niespodziewanie i zupełnie nie wiedziała co to jest) mogła wiedzieć że ten świat można powstrzymać Pieczęcią Metatrona? Odpowiedź jest jedna; musiała wcześniej być uczona przez The Order o Otherworld, mieszkaniu Boga. Co wy sądzicie?
* W SH 3, gdy Otherworld następuje, Heather zaczyna boleć głowa. Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje? Otóż lęki i wspomnienia z jej poprzedniego wcielenia Bóg wydostaje na powierzchnię, by stworzyć Otherworld. Pamiętacie, jak Heather mówi do Douglasa, że jak próbuje sobie przypomnieć jej dzieciństwo jako Alessa to boli ją głowa? Dlatego że jej dzieciństwo jako Alessa nie było usłane różami, tylko ciągle lęki i płacz. A no właśnie. Widzicie powiązanie?

Gdybym tak dobrze pomyślała, to jeszcze znalazłabym więcej powodów. Co o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi.

ocenił(a) grę na 8
SingerAlessa

nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. poza tym dosyć dawno nie grałem w te pozycje...

osobiście uważam że otherworld był znany duzo wcześniej przed pojawieniem się Alessy i istniał przed nią.

Stilnes

Właśnie o to mi chodzi. Na jakiej podstawie właśnie twierdzisz tak, a nie inaczej ?

ocenił(a) grę na 10
SingerAlessa

Ciekawa teoria, ale według mnie za otherworld z SH3 w głównej mierze odpowiada Claudia. Vincent nawet jej to wytyka, jakoś tak to szło "You think that this is work of God? If that's true then she has lousy taste." No i wszystko się zaczyna od razu, gdy Claudia, a raczej Detektyw przez nią wynajęty odnajduję Heather. Fakt, faktem, otherworld z SH1 to były lęki i koszmary Alessy a jeśli chodzi o jego pojawianie się... Hmm.. To nie tak, ze Zakon miał ochronę Boga, przynajmniej ja tak nie myślę. Otherworld następował w odpowiednich miejscach. Zauważyć to można w sklepie z antykami, gdzie Harry i Cybil są bardzo blisko siebie, ale tylko Harry wchodzi do kolejnego pomieszczenia i tylko on przenosi się do otherworld. Znowu Kaufman się nie przeniósł, bo spał. Najwyraźniej nie działa to, gdy się śpi, sam mówi "I was taking a nap, when I woke up everything was like this." Myślę też, że może sama Alessa przenosiła Harry'ego do otherworld, by jej może pomógł, ciężko powiedzieć. Znów otherworld w SH4, to wizja Waltera, który sobie wmówił, że pokój 302 to jego Matka.... :> Znaczenie otherworld jest różne w zależności od części. W SH2 można zauważyć, ze to miasto jest tak jakby kilkoma różnymi wymiarami, dla każdego jest inne, dostosowuje się do lęków. W SH2 jest taka scena na klatce schodowej w hotelu, która się pali, to jest Silent Hill w wersji Angeli, James z nią tam chwilę rozmawia. A gdy się wyjdzie i wróci to klatka schodowa jest już normalna. Można jeszcze uznać istnienie Dream World, czemu? A chociażby w SH1, tam w tym sklepie z antykami, gdy Harry mdleje, to budzi się w szpitalu i rozmawia z Lisą, całą scenka ma nałożone filtry, i głosy rozmówców maja taki wydźwięk z echo. Taka senna otoczka ogólnie. Albo jest też sen Heather z początku SH3. Ale samo "zło" tego miasta i otherworld faktycznie powstały po tym rytuale, otherworld w SH:Origins wynika z tego, że ten rytuał się odbył, odtąd powstały te alternatywne światy. W dwójce nie są takie silne, bo zło zostało pokonane przez Harry'ego, a w trójce jest nawrót, bo Heather ma w sobie zalążek "Boga"(tak jak mówisz) a Claudia go karmiła budując w Heather nienawiść.
Ah, ile mógłbym gadać o tej serii. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones