PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613052}
8,8 406
ocen
8,8 10 1 406
Sensible World of Soccer 96 97
powrót do forum gry Sensible World of Soccer 96/97

zadna inna nie dawała mi takiej czyste frajdy i radochy i to w takiej ilosci. składy o ile zdazylem sie zorientowac byly realne w wiekszosci lig i reprezentacji (przynajmniej wszystkich choc tak "poteznych" jak polska kadra czy liga). gra pozwalała nam grać po wielokroc większą liczbą graczy, klubów i reprezentacji niż najnowsze fify czy PESy. no i magia tamtych zespołów - Milan z Baggio i Weahem w ataku, Newcastle z Shearerem, Ronaldo w Barcy chyba...
w polskiej lidze dominacja Legii i Widzewa oraz takie niespodzianki jak Siarka Tarnobrzeg, Stal Mielec bodajże... czasy kiedy istniała i grała w ekstraklasie Amica Wronki.
w Danii bronił Shmeihel....
w Juve Peruzzi
w Panathinaikosie grał Warzycha....
piękne czasy^^

W pełni się z Tobą zgadzam,gierka była tak grywalna że nie wiem czy FIFA lub PES osiągnie kiedykolwiek taki poziom jak Sensible Soccer.
Jeśli ktoś by mnie zapytał którą z gier kopanych najlepiej wspominam to wskazałbym właśnie bez wahania Sensible Soccer.

użytkownik usunięty
AdiGol

najlepsze, że ta gra ciągle żyje i dzięki pracy fanów śmiga pięknie pod windows 7^^
mało tego, w wielu ligach są (jak ktoś chce takie zaaplikować) aktualne niemal składy!
nie jest może ta gra aż tak na bieżąco jak choćby FIFA, ale nie jest dużo za nią (w fifie nad tym stoją sztaby zawodowców dobrze opłacanych, w Sensible robią to pasjonaci w wolnych chwilach, a fani tej gry często są już w wieku średnim prawie więc tych wolnych od pracy chwil wcale nie muszą mieć dużo^^)

Najnowsze składy (aktualny sezon): w w w . sensiblesoccer. de /forum/index.php?topic=4199.0 (pospacjowałem, bo inaczej nie przepuszcza linku)
Sekcja "Download" (gdzieś u góry komentarza), pierwszy link. Ściąga się około 5 minut, później rozpakowujemy i otwieramy plik, który ma ikonkę piłki nożnej (chyba, bo wyrzuciłem wczoraj gierkę, za dużo przy niej tracę nerwów). To wszystko. Nic nie trzeba ustawiać (poza jedną drobną rzeczą, o niej za chwilę), wszystko jest już skonfigurowane, włącznie z DOSBoxem. Domyślnie jest ustawione na wersję SWoS-a z najnowszymi składami, ale jeśli ktoś chce zagrać w inne wersje, to wybiera je z głównego menu (które uruchamia się po kliknięciu w plik uruchamiający gierkę). Ja w tym głównym widoku wyłączałem jeszcze muzykę oraz jakiś tam dodatek do SWoSa. Koniecznie należy też CPU ustawić na maksymalną wartość, gdy raz się to zrobi, to już będzie zapisane. Domyślnie jest ustawione na 7000, ale w taki sposób się nie da grać (gra się zacina).

Podsumowując: ściągamy, rozpakowujemy, otwieramy plik uruchamiający grę, zmieniamy CDU na maksymalną wartość i klikamy start. Aby powiększyć okno na cały monitor należy użyć kombinacji Alt + Enter.

Jeśli nie Ty, to ktoś inny skorzysta. SWoS to moja ulubiona gra, mam z nią tysiące wspomnień, nie dam rady tego wszystkiego spisać. Może innym razem.

użytkownik usunięty
Amerrozzo

thx!

Amerrozzo

http://www.sensiblesoccer.de/forum/index.php?topic=4199.0

ocenił(a) grę na 10

Gra absolutnie wybitna. Z kolega, obecnie dziennikarzem Gazety Wyborczej, spedzilismy przy niej setki godzin. Nie pamietam ile joystickow zniszczylismy, na koncu dysponowalismy modelami pancernymi, jeden byl prawie wlasnej roboty.
Po latach probowalem pograc przez siec, ale strasznie zacinalo/opoznialo, gra nie chodzila plynnie, cala magia ulatywala. Pozostaje mi FIFA, w ktora na Playstation 3 bawie sie od czasu do czasu z 13-letnim siostrzencem...

per333

witam posiadam sensible world of soccer 2014/15 z aktualnymi składami i dodatkami jakby ktoś był zainteresowany proszę o priv śmiga na win 7 pozdro dla wszystkich jej fanów

ocenił(a) grę na 10
per333

Nie pozostaje FIFA. My co rok jeździmy na SensiDays - Mistrzostwa Świata w SWOS. Poziom wysoki, zdziwiłbyś się, że tak można grać. Wszystko offline przy piwku. W zeszłym roku byliśmy w Budapeszcie, tym roku było w Billund w Danii. Polecam:)

ocenił(a) grę na 10
per333

Szczegóły na sensiblesoccer.de jakby co:))))

Wybitna była pierwsza wersja, bo to gra przełomowa Sensible Soccer 1992.

Kolejne części były udane, ale trudno nazwać je grami wybitnymi czy przełomowymi skoro są prawie skopiowane 1 do 1.

Ja bardzo dużo czasu spędziłem przy tych częściach:
Sensible Soccer 1992 Amiga
Sensible Soccer 1992/1993 Amiga
Sensible World of Soccer 1994 Amiga
Sensible World of Soccer 95-96 Amiga
Sensible World Of Soccer 96-97 Pc
Sensible World Of Soccer 97-98 Pc

Najmilej wspominam granie w te gry na Amidze. Najbardziej urzekły mnie Sensible Soccer 1992, bo była pierwsza i
później Sensible World of Soccer 1994.

Wersje Amigowe gier 2d z lat 1980-1993 często były lepsze niż wersje Pc i to nie tylko pod względem graficznym, ale też miały bogatszą zawartość czy posiadały soundtrack jakiego nie było na Pc.
Do tego Joystick pod C-64/Amigę był lepszy niż Joystick pod Pc.

W przypadku Sensible Soccer wygląd i zawartość z tego co wiem była identyczna, ale sterowanie lepsze na Amidze,
bo te Joysticki z C-64 i Amigi były lepsze niż do Pc.

returner

Moim zdaniem Sensible Soccer miały mega grywalność jak wiele starszych gier,
które miażdżą pod tym względem nowsze gry.

Tylko najlepsze odsłony Fifa miały taką grywalność jak Sensible Soccer np:
World Cup 98
Fifa 99
Fifa 2002
Fifa 2005

returner

Odpalcie eFootball PES 2022 na Twitch!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones