PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616063}
8,6 1 139
ocen
8,6 10 1 1139
Original War
powrót do forum gry Original War

Posiadała fabułę na najwyższym poziomie, podkreśloną znakomitymi przerywnikami. Drzewo misji było rozgałęzione - każde rozstaje oznaczały zupełnie inny zestaw misji i jednostek a nie inne dialogi czy filmik końcowy. Do dziś bardzo trudno znaleźć grę, która oferowałaby coś podobnego.

ocenił(a) grę na 10
Vesslan

Zgadzam się z przedmówcą. Robię już 4 moda do tej gry. Jest rewelacyjna. jej możliwości biją na głowę dzisiejszę startegie;]

Mayhem91

Nie lubię strategii, ale ta jest wyjątkowa. Najlepsza strategia w jaką grałem, niesamowity klimat i fabuła, coś wspaniałego. 10/10

Vesslan

Gra jest genialna! Do tej pory nie potrafię zrozumieć, dlaczego mimo sporej ilości fanów i bardzo dobrych recenzji, nie powstała kontynuacja :|

ocenił(a) grę na 10
szary321

Może to i lepiej. Przynajmniej nic nie spaprzą i Original War pozostanie w pamięci jako rewelacyjna gra ;)

ocenił(a) grę na 10
Vesslan

niesamowity pierwszy i jedyny taki mix gatunkowy... skonczylem ja kilkanascie razy... fajna historia fajne postacie fajna grafika fajne mapy gdzie zawsze mozna bylo znalezc cos ciekawego albo jaki skrot przez krzaki na tyly wroga... gra idealna...

ocenił(a) grę na 9
michostr86

Pisząc "mix gatunkowy" masz na myśli RTS+RPG?

ocenił(a) grę na 10
Vesslan

Jedyne czego mi brakowało w tej grze to tryb potyczki, nawet bez tego gra jest wspaniała.

ocenił(a) grę na 10
Vesslan

prawda,prawda, świetna gra. Myślę ,że na podstawie fabuły i książki ,na której była oparta powstał by bardzo dobry film.

kziolek

Jaki tytuł ma ta książka?

ocenił(a) grę na 10
szary321


Fabula to niemal dokładna kopia książki "Ostatni dzień stworzenia" Wolfganga Jeschke ;)

kziolek

Wielkie dzięki!

szary321

Pamiętam,że nigdy jej nie przeszedłem. Trudna była.

Vesslan

Proponuję "drobną" akcję ;> Namawiajcie znajomych aby dawali 10 (ewentulanie 9) tej grze ponieważ zasługuje ona na miejsce w pierwszej setce! A jest już blisko :D

ocenił(a) grę na 10
Vesslan

Najlepsza strategia w jaką miałem przyjemność grać :) a swojego czasu w niejeden tytuł się pocinało. Grafika, fabuła jak i sam pomysł potrafią wciągnąć na dłuuugi czas.
Tak na marginesie, trzeba przyznać, że co jak co ale słowiańska wschodnia Europa zna się na tworzeniu dobrych gier o świetnym klimacie :) które niestety nie są doceniane na rynku światowym.

ocenił(a) grę na 9
Vesslan

W sumie jedynym mankamentem tej gry jest fakt, że brak w niej Potyczki, multiplayer, w dniu wydania, leżał i kwiczał (przez tego zasranego Gamespy Arcade) i że z racji całej tej napiętej sytuacji z Islamistami (raptem 3 miesiące po wydaniu gry doszło do 9/11) nie wydano kampanii Arabskiej (więc jednostkami Arabów można było bawić się raptem tylko w 2-3 misiach i tylko w jednej całą ich technologią).

Ale poza tym to kampania boska. Imponująca nieliniowość, ciekawa mechanika gry, zróżnicowane i wymagające misje i ten świetny polski dubbing. To po prostu jest nie do wyjaśnienia dlaczego jeszcze nie zrobili OW2?

Krol_Sedesow

Multiplayer leży po dziś dzień, mimo że nie wymaga Game Spy Arcade i że wychodzą coraz nowsze patche.

ocenił(a) grę na 10
Karton20

moze dobrze ze nie ma original war 2 z tego wzgledu ze moglo by byc identycznie jak np. z mafią 1 po prostu w zyciu druga część moglaby nie dorównac jedynce.

ocenił(a) grę na 10
astok0

Ale też pytanie co można by w 2 wymyślić?? mogliby by wydać OW rozszerzony o 3 kampanię Arabską pełna a nie jak kiedyś dorwałem mini Kampanie 6 misjową:(

ocenił(a) grę na 9
Szatan_z_mgly

Nie przesadzajmy z tą najlepszą strategią. ;)
OW w istocie jest grą niezwykle niedocenioną. Nawet na obecne standardy ta produkcja oferuje bardzo wiele. Świetnie pomyślana fabuła, fantastyczne (!!!) cutscenki między misjami. W momencie wydania byłem zaskoczony tak wielkimi możliwościami wyboru frakcji, sposobu przejścia misji. Po jakimś czasie gracz zaczyna się wręcz przywiązywać do niektórych postaci i dba o to by nie zginęły :D
Bardzo mocno utkwiło mi w pamięć, iż grę można w zasadzie przejść nie rozpoczynając na dobre rozgrywki - w sytuacji gdy na samym początku wybierze się opcję niewchodzenia do portalu ;)

ocenił(a) grę na 10
Szatan_z_mgly

Tworzymy Kampanię Arabską. Ba, jest o wiele bardziej zaawansowana pod względem kodu i możliwości, aniżeli oryginalne kampanie razem wzięte. W kwestii fabularnej trzymamy się, rzecz jasna, zapisków Altaru, które znaleźć można w Data1.owp.
Na chwilę obecną nie jest ona wcale taka "mini" - gałąź Legionu jest już w pełni ukończona. Obecnie trwają prace nad 12 misją odłamu pro-Arabskiego.

Zaznaczam -w kwestii tłumaczenia i drobnych mechanicznych bugów - jest to wciąż projekt WIP. Download linki tradycyjnie na forum OWN w sekcji other/mods.

A jeśli ktoś jest ciekaw kierunku rozwoju OW zdradzić mogę, że wkrótce uraczymy Was nowym nowoczesnym, skalowanym menu gry (dla osób posiadających sprzęt oferujący wysoką rozdzielczość ekranu), a już obecnie możecie cieszyć się nowym silnikiem graficznym gry (porzucenie starego DirectDraw na rzecz OpenGL). Być może uda się niedługo zaimplementować również Potyczkę (button w menu jest już przygotowany).

ocenił(a) grę na 10
Antitheusek

I wiem, że zabawiłem się właśnie w niemałego archeologa. Ale cóż, cel uświęca środki a gra jest tego warta :)

ocenił(a) grę na 10
Antitheusek

Brzmi super :P

ocenił(a) grę na 10
Vesslan

Gra fenomenalna fabuła bije na głowe większość gier dla mnie to obok Gothica najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem no chyba ze jeszcze Fifa ale to nie o tym mowa :D najlepsze jest to ze mozna ta gre przejsc na setki roznych sposob pamietam ze nie raz specjalnie pozwalałem zabijac swoich ludzi by w nastepnych fazach zobaczyc kto ich zastąpi lub co powie itp :) kto grał to wie o co chodzi.

Co mogli byc dac w dwojce ? kampanie Arabów, lub po prostu nowego wroga zawsze mogli by sie znalesc inni np. Chinole ktorzy cofneli by sie w czasie. Dlaczego miało by nie być dwóch Neonów czy Enów juz nie pamietam dawno w to nie grałem tak czy inaczej chodzi mi o portal.

Gra na ktorej sie wychowalem i na zawsze zapadnie mi w pamieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones