PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699775}

Obcy: Izolacja

Alien: Isolation
2014
8,1 4,2 tys. ocen
8,1 10 1 4204
Obcy: Izolacja
powrót do forum gry Obcy: Izolacja

Zacznę od tego, że jestem fanem filmów o obcym i gier z tej serii. Ta gra niestety ku mojemu zdziwieniu jest najgorszą ze wszystkich z jakimi miałem styczność...

Klimat ? Wizualnie występuje,ale głownie tylko dlatego, że elementy konstrukcyjne etapów są zrobione z elementów z statku nostromo z Obcego 1 co przywodzi na myśl film i tak samo jest z muzyką i na tym się to wszystko kończy. Logika przyczynowo skutkowa i hektolitry nudy. W tej grze sie doslownie nic nie dzieje. łazisz, łazisz, łazisz zbierasz rozdrobnione na części pierwsze apteczki i inne przedmioty, które przeważnie są nieprzydatne, bo w grze dzieje się dosłownie nic. System udający złożoność. Zarazem odczuwa się tu totalny brak gry w grze. Bite dwie godziny i w grze nie dzieje się absolutnie nic. Łażenie po tych monotonnych i pustych korytarzach robi się szybko nużące i składa się na to kilka powodów. Pierwszy to pustka. Niemal zero interakcji i jakiegokolwiek działania, które może przypominać granie. Druga kwestia to kolejne blokady uniemożliwiające dalszą podróż. Nie są ani wymagające intelektualnie. Kwestia znajdowania przedmiotów lub przycisków - macając przy tym każdą ścianę w tych nużących korytarzach. Brakuje tu wyraźnej pasji w namiastkach rozgrywki i prowadzeniu gry. Wszystkiemu temu zarazem brakuje i wymogów intelektualnch i samej wiarygodności. Muzyka jak z obcego 1 i klocki
budulcowe lokacji jak z nostromo z filmu powycinane, ale zarazem prowadzi to do efektu odtwarzania elementów obcego 1 na siłę tam gdzie ich być nie powinno, a zamiast tego powinny być innowacje. Początek gry zaczyna się od idiotycznego wybuchu rozdzielającego załogę. To w ogóle nie pasuje do konwencji choćby zdarzeń z filmu Obcy Uważam, że gra jest przereklamowaną jedynie wizualnie oddającą obcego 1 wydmuszką. To udający namiastki gry potwornie nużący walking sim czy jak kto woli symulator spaceru...jedna z najbardziej nudnych gier jakie w życiu ogrywałem i totalnie zmarnowany potencjał.

ocenił(a) grę na 3
Movie_Crash_Man

Ok wytrzymałem początek. Gra się robi co raz lepsza....

ocenił(a) grę na 3
Movie_Crash_Man

początek był nudny, ale wytrzymałem i zachowałem cierpliwość. spotkanie paru postaci i dialogi pomogły tej grze tak jak ekwipunek, ale zacząłem mieć wrażenie, że znajdowane przedmioty zwykle są nieprzydatne np: granat hukowy, który wcale nie odwraca uwagi obcego, ale przyciąga go mimo, że od użycia granatu byłem z 30 m dalej...Kiedy wchodzi obcy to tak naprawdę mam wrażenie, że jego inteligencja jest pozorna, a jest on w rzeczywistości magnetycznym idiotą. Mogę chodzić obok niego wzdłuż okien, a on mnie nie widzi. Mogę łazić pod stołami, a on mnie nie widzi. Szafki i inne schowki bardziej działają jak coś co go przyciąga niż schron przynajmniej bazując na dotychczasowych spotkaniach z androidami. Byli skłonni zaglądać do środka kiedy w nich byłem. Nie inaczej. Obcy natomiast po prostu nieustannie biega dookoła punktu do którego chcemy iść lub coś zrobić niezależnie od tego czy włączymy jakieś systemy rozpraszające na planszy jak alarmy lub zanieczyszczenia powietrza. To nie ma za dużo sensu ponieważ dosłownie uzyskanie efektu , że obcy zdaje się gdzieś przemykać o włos, a to my robiąc hałas dopiero przyciągalibyśmy jego uwagę do jakiiegoś miejsca dałoby najwięcej autentycznej grozy. Obcy byłby widziany rzadko, ale byłby straszny. Miałoby to więcej sensu, a tak obcy zachowuje się jakby czytał w myślach na temat miejsca, do którego chcemy iść co jest strasznie głupie biorąc pod uwagę, że dostajemy wykrywacz, który jeszcze bardziej to pokazuje. Obserwując obcego w ALIEN ISOLATION pewnym sensie dostaję coś na zasadzie magnetycznego głupka, który przykleja się do okolicy punktu, do którego chcę iść, ale zarazem jest zbyt głupi, aby mnie wykryć pod stołami i za meblami większość czasu co czyni Obcego irytującym, a nie trudnym i strasznym. Gra niecO zyskała w moich oczach z oceny 3/10 doszło do 5/10, ale znów
zaczynam mieć wrażenie, że będzie co raz gorzej, a nie lepiej.