PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611395}
8,0 9,4 tys. ocen
8,0 10 1 9405
Max Payne 3
powrót do forum gry Max Payne 3

Czy wy też dostrzegacie jak dla mnie bardzo wyraźną inspirację filmem "Człowiek w ogniu"? Bohater- były gliniarz z USA, który obecnie jest wrakiem i mnóstwo chleje godzi się na łatwą robotę ochrony bogacza w Ameryce Łacińskiej i który patoli robotę i następnie robi wszystko by to naprawić. Nawet sposób montażu jest podobny- te pojawiające się na ekranie najważniejsze wypowiedziane wyrazy i te kolorowe przebłyski sprawiające wrażenie, że montażysta chyba ćpał LSD.

ocenił(a) grę na 9
Lodolamacz

Podobieństwo jest, ale każdy Max Payne był inspirowany jakimś filmem.

JoKeR7991

Ale chyba nie na taką skalę. W takim razie jakimi filmami były inspirowane poprzednie części?

Lodolamacz

Na pewno po trosze Matrixem. Chodzi głównie o Bullet Time, rewolucyjny w przemyśle gier komputerowych, ale lekko "podłapany" z filmu i znacznie ulepszony.

ocenił(a) grę na 9
Lodolamacz

Gdzieś czytałem artykuł w którym podano tytuł filmu którym Sam Lake się inspirował pisząc scenariusz. Nie pamiętam jaki to był tytuł, jakiś stary film noir.

ocenił(a) grę na 9
Lodolamacz

Ale jeżeli miał bym podać swoje skojarzenia, to pierwszy Max Payne przypomina bardzo "Kruka" i "Godzinę zemsty" z Melem Gibsonem. Oba filmy polecam :)

ocenił(a) grę na 9
Lodolamacz

hard-boiled, killer Johna Woo oraz filmami noir z lat 50 ( te z Bogartem)

ocenił(a) grę na 8
Lodolamacz

Rzeczywiście, bardzo trafne porównanie.

Lodolamacz

Tak również po po kilku godzinach gry zauważyłem. Ale tylko że Max Payne wyszedł dużo lepiej od filmu. pod względem narracji i prowadzenia fabuły, zresztą nowy Max jest grą bardzo filmową. Grając ma się wrażenie że ogląda się dobry film akcji z epicką fabułą.