PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608597}

Mafia: La Cosa Nostra

Mafia: The City of Lost Heaven
8,8 21 151
ocen
8,8 10 1 21151
Mafia: The City of Lost Heaven
powrót do forum gry Mafia: The City of Lost Heaven

W wielu krajach Mafia została wydana z przetłumaczoną ścieżką dźwiękową. W Polsce jednak Ś.P. Play-It! nie zdecydował się na dubbing.

Moim zdaniem, trochę szkoda, że nie zdubbingowano Mafii. A skoro fantazjujemy, to pewnie część osób mogłaby też wystąpić w hipotetycznej ekranizacji gry :) .

- Tommy Angelo - Marcin Dorociński - grywał on twarde postaci, budzące zarazem sympatię (np. w Róży). Moim zdaniem rola Tommyego jest idealnie skrojona pod niego
- Paulie - Szymon Bobrowski - z obsadą Pauliego miałem kłopot, jakoś nie przychodzi mi do głowy polski odpowiednik Joe Pesci. Bobrowski dobrze grał w Odwróconych narwanego mafiosa, stąd wybór na niego
- Sam - Robert Więckiewicz - grywał już żimnych sukinsynów, myślę, że dobrze by pasował pod ostatniego z trójki bohaterów
- Norman - Dariusz Kowalski - nie mogło zabraknąć odtwórcy najbardziej demonicznej postaci, która pojawiła się w polskiej produkcji ;) . Myślałem o przypisaniu odtwórcy Janusza Tracza do Sama. Ale pomyślałem, że tym razem może zagrać osobę stojącą po stronie prawa i sprawiedliwości (hehe) - choć równie zimnego i cynicznego co boss Tulczyna ;)
- Don Salieri - Mariusz Benoit - wspaniały głos, świetnie by pasował pod szefa mafii
- Frank - Janusz Gajos - moim zdaniem pasuje do wcielenia się w postać consilgiere rodziny Salieriego
- Morello - Grzegorz Pawlak - niezwykle doświadczony aktor dubbingowy, z powodzeniem podkładał głos pod badassów - odpowiedni do znienawidzonego bossa
- Sergio - Krzysztof Stelmaszyk - postać brata dona Morello jest w pewnym sensie komiczna poprzez niesamowite szczęście, jakie jej towarzyszy przez pewien czas. Stelmaszyk odgrywał role zarówno w komediach, jak i w mrocznych produkcjach - odpowiada Sergio
- Lugi - Emilian Kamiński - jakoś on przyszedł mi do głowy, kiedy trzeba było wymyślić rolę dla ojca dorosłej dziewczyny
- Sarah - Magdalena Różczka - już grała u boku Dorocińskiego: zarówno w filmie (Rozmowy nocą) jak i grze (Mass Effect 2)
- Michelle - Magdalena Boczarska - wcielała się w złe kobiety zarówno w komedyjkach Koneckiego, jak i w Różyczce. Pasuje do roli femme fatale w Mafii
- Vincenzo - Marian Dziędziel - mam wrażenie, że jest odpowiedni do podłożenia głos pod dostawcę broni
- Ralph - Borys Szyc - Szyc kojarzy mi się głównie z głupkowatymi komediami, idealnie by się odnalazł w roli Ralpha (tym bardziej, że mają podobną barwę głosu).

Tak bym to widział :) . A Wy?

ocenił(a) grę na 10
Rino91

To byłby dobry pomysł, szkoda że czegoś takiego nie zrobiono, jak np było w Max Payne.
Ogólnie aktorów dobrze podobierałeś, chyba by pasowali :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones