PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015398}
7,4 130
ocen
7,4 10 1 130
IMMORTALITY
powrót do forum gry IMMORTALITY

Ciekawe doświadczenie. Immortality to ten moment, w którym można powiedzieć i napisać, że gry zahaczają o sztukę. Co prawda gameplayu tutaj tyle co egzemplarzy wilków tasmańskich na świecie, ale "badanie" klipów i doszukiwanie się w nich drugiego dna było dla mnie bardzo interesujące. Tym szczególniej, że można było wyłapać wiele smaczków - na przykład kto, kogo lubił na planie lub kimś gardził, jakim dana osoba była aktorem, człowiekiem itp. Dostajemy też trochę materiału pod interpretację odnośnie wątku głównego, który niestety sam w sobie jest słabo nakreślony. Gra od razu rzuca nas na głęboką wodę (jest skromny samouczek). Pewną wskazówką jest info w menu, ale mimo wszystko twórcy mogliby pokusić się o jakiś konkretny wstęp.

W grze wyłącznie oglądamy klipy, przewijamy je, aby odkryć na nich elementy, które ewidentnie nie zostały umieszczone przez filmowców. Szkoda tylko, że większość tych dziwnych nagrań z tajemniczą osobą w tle odkryjemy przewijając klip do tyłu.

Podobała mi się gra aktorska, które w mojej opinii stoi na naprawdę wysokim poziomie. Z dotychczasowych gier filmowych, które ukończyłem żadna nie ma startu do Immortality pod kątem aktorstwa. Audio jest w porządku i pełni dość istotną rolę podczas przeglądania fragmentów nagrań.

Niestety nie odkryłem wszystkich nagrań, bo w pewnym momencie gra się kończy i nie wiem, gdzie tutaj był ten moment, w którym do tego doprowadziłem. Czy odkryłem dużo ukrytych przekazów w tych klipach, czy może jakiś jeden konkretny? Nie wiem. Domyślam się tego i owego, i w ogóle Immortality pozostawiło mnie z szeregiem pytań i do tej pory siedzi w głowie, co już rzadko udaje się grom. Niemniej szkoda, że postawiono w dużej mierze na przewijanie klipów do tyłu i mało tutaj ingerencji gracza a samo zakończenie wg mnie jest nagłe.

Produkcja wyłącznie dla dorosłych/dojrzałych graczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones