PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752225}
8,7 10 992
oceny
8,7 10 1 10992
Detroit: Become Human
powrót do forum gry Detroit: Become Human

Byłem sceptycznie nastawiony na Detroit'a, po średnim Beyond: Two Souls z Ellen Page, ale na szczęście bardzo się myliłem. Gra bardziej przypomina Heavy Rain'a, a te wszystkie filmowe przejścia, aktorstwo wyszły fenomenalnie, sama grafika tez stoi na bardzo wysokim poziomie i jest z tej kategorii typu, wejść do kina, podłączyć pada pod projektor i grać głównym bohaterem. Wszyscy 3 bohaterowie w Detroicie są bardzo ciekawi i co najlepsze różnorodni, a samo wykonanie prawdziwego miasta Detroit w przyszłości wyszło również bardzo dobrze. Muzycznie tez gra trzyma w napięciu i gdyby nie muzyka Detroit by takie dobre nie było, główny sukces tej gry to aktorstwo i muzyka, do tego oczywiście bardzo dobra fabuła i grafika. David Cage po ostatniej grze zrobił duzy krok na przód i mam nadzieję, ze następna jego gra (juz na PS5) będzie równiez taka dobra jak Detroit.

JDna100procent

A skąd wiesz że będzie następna gra od QD....na PS5, skoro nie wiadomo jak się sprzedaje Detroit. Sam oczywiście kibicuję tej grze, również byłem sceptycznie nastawiony do tej produkcji, lecz teraz gdy dopiero ją skończyłem, mogę ją polecić jako pozycja obowiązkowa posiadacza PS4. :)

ocenił(a) grę na 9
ZeneQr

Hah, no właśnie nie wiem ;D Quantic Dream to jest jedyne wewnętrzne studio AAA Sony, które moze mieć cięzko. Obawiam się, ze jeśli Detroit się słabo sprzeda, to QD zostanie rozwiązane, jeszcze dodajmy do tego średnie Beyond: Two Souls (według graczy i recenzentów). Liczę na to, ze Detroit się sprzeda jak najlepiej, bo mnie ta gra bardzo urzekła i tak jak nie polubiłem Until Dawn'a i Heavy Rain'a (nie wiem czemu, chyba nie moje klimaty?), tak Detroit bardzo przypadł mi do gustu.
Chciałbym zobaczyć kolejną grę od QD juz na PS5, byłby to prawdziwy pokaz mozliwości grafiki i do tego zapewne jakaś świetna historia, chociaz z Cage'em jest róznie. Tak czy owak, dla mnie Detroit to równiez bardzo dobra gra i must-have na PS4.

JDna100procent

Noo tu Cię trochę sprostuję...Quantic Dream nie jest wewnętrznym studiem Sony, są niezależni, i przez ostatnie lata ściśle współpracują z Sony, tak jak niegdyś Insomniac Games (które de facto znów współpracuje z nimi). Mam nadzieję że Detroit sprzeda się na tyle dobrze (w Wielkiej Brytani numer 1 w ostatnim notowaniu wyników sprzedaży!), by Sony dalej sypało groszem na projekty QD. :)

ZeneQr

Ale nie obraził bym się na jeszcze jakąś gierką na PS4, choć wiem że jest to wielce mało prawdopodobne.

ocenił(a) grę na 9
ZeneQr

O kurde.. że Insomniac i Ready At Dawn są niezależni to wiedziałem, ale ze Quantic Dream tez, to akurat tego nie wiedziałem :-/ To teraz jeszcze bardziej się obawiam, ze Sony będzie mogło zerwać współpracę z QD.. w końcu mają jeszcze od takich gier Supermassive Games, ale QD jest jedyne w swoim rodzaju i byłaby to smutna wiadomość, gdyby takowo się kiedyś stało ;/
Gdyby QD mieli robić kolejną grę, to tez chciałbym zeby wyszła jeszcze na PS4, ale jest to raczej mało prawdopodobne, Detroit'a robili 4-5 lat, przedstawiciel Sony mówił, ze przygotowania na PS5 będą trwały minimum ze 3 lata. Ogólnie to mam nadzieję po prostu, ze przyszłość QD będzie dobra :-)

JDna100procent

Wiesz przerwa między Heavy Rain a Byond to "tylko" i aż trzy lata, teraz mają technologię która została opracowana z myślą o PS4, więc mam cichą nadzieję że na samym finiszu życia PS4, jako najlepszej dostępnej wersji PS'a, ukaże się jeszcze jedna petarda od nich. :) A potem remaster na PS5 (jeżeli nie będzie wstecznej kompatybilności, choć na nią liczę). Santa Monica Studio też po pięcioletniej produkcji stwierdziła że teraz mają technologię opracowaną, to kolejne God of War powinno być szybciej. A kiedy je wydac, jezeli nie pod koniec życia konsoli? Gdzie jest największa baza użytkowników. :)

ZeneQr

Nie bój się na zapas, Detroit wystartowało dobrze (przynajmniej w Wielkiej Brytanii), więc nadzieja jest na nową exową petardę od nich. Detroit pochłonął tyle samo kasiory ile Byond, tzn 35mln$, a DBH jest lepiej oceniane od ich poprzedniej produkcji. :)

JDna100procent

Hehe dziś news że Detroit to najlepszy debiut w ich historii! :)

https://www.ppe.pl/news/58629/detroit-become-human-to-najlepszy-debiut-w-histori i-quantic-dream.html

ocenił(a) grę na 3
JDna100procent

UWAGA, potencjalne SPOILERY!
Grafika, muzyka i wiele aspektów technicznych jest rewelacyjna to fakt, ale fabuła boli... Roboty lesbijki, dobry murzyn, amerykańska flaga, obozy śmierci i pokojowe zakończenie jako jedynie dobre, no proszę... Film exmachina to pod tym względem arcydzieło, a detroid becoming human (fabularnie oczywiście) to propagandowe g... No ile można!? W połowie gry już nie miałem żadnych wątpliwości jak będzie dalej prowadzona, 0 emocji, 0 zaskoczenia - bądź humanitarny, a wszystko będzie ok, a menu? Zaskoczyło was?? Serio...? No fajny zabieg, ale jak zobaczyłem tę twarz, po tym wszystkim, co było wcześniej, to było tak "O, aha, ty też, taaaa..." A postaci? Ciekawe!? Na początku owszem, ale potem to po prostu kalki z amerykańskich filmów. Nawet dziewczynkę popsuli, no proszę... Co sąd robi w 99% przypadkach sytuacji takich rodzin?? I nikt się nie kapnął? Fabuła tej gry to obraza mojej inteligencji.

ocenił(a) grę na 10
hermesIH

Trollujesz. Tyle w temacie.

ocenił(a) grę na 3
Phoenix_4

Nie potrafisz dostrzec wad tej gry a tych co potrafią nazywasz trollami. Tyle w temacie.

ocenił(a) grę na 10
hermesIH

"pokojowe zakończenie jako jedynie dobre"
Bzdury piszesz, ja skończyłem wojną androidów z ludźmi.

ocenił(a) grę na 8
JDna100procent

Lepsze niż Heavy Rain bo właśnie kupiłem Detroit i Heavy Rain razem za 90 zł w sumie steal

marcin_lendzion

No jak dla mnie bardzo dobre ale Heavy Rain za pierwszym razem zostawił kolosalne wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones